Jak możemy przygotować się na nieuniknione przerwy w zasilaniu z sieci, aby zminimalizować ich wpływ? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, który przedstawia praktyczne porady i rozwiązania.
W tym artykule przyjrzymy się bliżej obu opcjom, by pomóc Klientom w podjęciu świadomej decyzji o wyborze najlepszego źródła dodatkowego zasilania dla domu lub firmy.
Krótkie i rzadkie przerwy w dostawie energii elektrycznej spowodowane wypadkami losowymi są akceptowalne, jednak dłuższe wzbudzają niepokój i obawy o utratę różnych korzyści, a nawet o straty materialne.
Jeśli zdecydujesz się na zakup niewielkiego generatora do domu, wybierz urządzenie, które zasili co najmniej oświetlenie, lodówkę, elektryczną płytę kuchenną, a także piec CO. Dzięki takiemu podejściu, zapewnisz sobie i swojej rodzinie światło, możliwość przygotowania posiłku oraz ciepło w domu, niezależnie od pory dnia czy nocy oraz sytuacji pogodowej na zewnątrz.
Agregaty pełnią także funkcję zasilania awaryjnego podczas przerw w dostawie prądu i w tej roli są niezastąpione w rolnictwie, przemyśle, obiektach użyteczności publicznej, ale także w budynkach mieszkalnych, w tym w domach jednorodzinnych.
Do zasilania dużej liczby urządzeń oraz odbiorów energochłonnych, służą agregaty prądotwórcze dużej mocy (nazywane agregatami stacjonarnymi oraz przemysłowymi). Dowiedz się, gdzie je stosować i na co zwrócić uwagę dobierając generator.