Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Agregat prądotwórczy do kurnika, fermy drobiu

2019-05-09
Agregat prądotwórczy do kurnika, fermy drobiu

O ile na początkowym etapie tuczu, niezbędne jest dogrzewanie kurnika, o tyle gdy ptaki są już większe, wytwarzają więcej ciepła i może się zdarzyć, że temperatura wewnątrz kurnika będzie za wysoka. Dodatkowym czynnikiem zagrażającym hodowli jest coraz większa ilość amoniaku, który pod wpływem temperatury wydziela się w coraz większych ilościach, z coraz większej ilości odchodów zalegających w ściółce. Kiedy latem temperatura powietrza na zewnątrz kurnika jest bardzo wysoka, wydajne systemy wentylowania kurników pracują niemal cały czas. Nawet krótkotrwała przerwa w działaniu wentylatorów, może doprowadzić do śmierci (upadków) znaczącej ilości ptaków.

W tej publikacji — spis treści:

1. Dostawca agregatów prądotwórczych - partner hodowcy drobiu

2. Agregat prądotwórczy - niezbędne urządzenie w Twojej hodowli

3. Rozwiązanie ciche, bezpieczne i łatwe w obsłudze ale przede wszystkim niezawodne

4. Zapraszamy, spróbujemy pomóc w doborze

Straty dla fermy i jej właściciela mogą być ogromne. Gdy podczas awarii zasilania, stracimy choćby jedna czwarta z 20 tys. sztuk drobiu, to straty są liczone w dziesiątkach tysięcy. Co więcej, straty spowodowane zanikiem zasilania, mogą opóźnić dostawę drobiu do ubojni i naliczenie kar z tego tytułu. Hodowcy drobiu oczywiście zdają sobie sprawę z zagrożeń i w miarę możliwości realizują inwestycje, które niwelują ryzyko strat. Jednym z obszarów, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo hodowli, jest zapewnienie niezależnych źródeł energii.

Obronę przed skutkami awarii sieci dostarczających energię do fermy, zapewniają własne źródła zasilania, m.in:

✅ własna kotłownia z wystarczająco dużym zapasem paliwa,

✅ generator prądu, który w kilka minut wznowi pracę wszystkich urządzeń elektrycznych Każde z tych rozwiązań zapewnia większe bezpieczeństwo finansowe fermy, poprzez wyeliminowanie ryzyka awarii kluczowych systemów.

Dostawca agregatów prądotwórczych - partner hodowcy drobiu

Firma Proton-Polska od ponad 10 lat zaopatruje fermy drobiu w niezawodne agregaty awaryjnego zasilania w energię elektryczną. Nasze doświadczenie, pomaga nam dopasować rozwiązania do potrzeb każdej fermy. Dobieramy generatory prądu, które mają moc znamionową dopasowaną do zapotrzebowania fermy na energię elektryczną, dzięki czemu, w przypadku awarii sieci zewnętrznej, wszystkie urządzenia na fermie dalej działają bez zakłóceń.

Nasze doświadczenie pozwala nam też zastosować urządzenia sterujące, które już sprawdziły się na innych fermach, co gwarantuje niezawodność systemu zasilania awaryjnego. Dla jeszcze większego spokoju hodowców drobiu, zapewniamy obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną agregatów, którą realizują specjaliści, od wielu lat związani z naszą firmą.

Sprawdź też ➡️ REGULATOR AVR – CZYM JEST? JAK DZIAŁA? CZY TWOJE URZĄDZENIA SĄ BEZPIECZNE?

Agregat prądotwórczy - niezbędne urządzenie w Twojej hodowli

Jeszcze kilkanaście lat temu, awarie sieci elektroenergetycznych zdarzały się rzadko i były stosunkowo szybko usuwane. Współcześnie, duże zapotrzebowanie na energię elektryczną i ograniczone możliwości zakładów utrzymania sieci elektroenergetycznej, powodują większą uciążliwość każdego zaniku zasilania. Uciążliwość ta jest tym większa im większe jest zapotrzebowanie na energię elektryczną.

We współczesnym gospodarstwie, a tym bardziej fermie drobiu, stosuje się szereg rozwiązań, które nie działają w przypadku zaniku prądu! Ogrzewanie, pojenie, karmienie, wentylowanie czy oświetlenie to najważniejsze systemy wymagające stałej dostawy energii elektrycznej. Do tego dochodzą systemy monitorowania i sterowania różnymi urządzeniami na fermie, oparte często o sieć teleinformatyczną, która przy zaniku zasilania przestaje działać. Z tych powodów właściciele ferm drobiu coraz częściej decydują się na instalację bezobsługowych, cichych i niezawodnych agregatów prądotwórczych naszej produkcji. Koszt takiej instalacji może zwrócić się z nawiązką już w przypadku jednej poważnej awarii zasilania z sieci, gdy agregat ochroni fermę przed ogromnymi stratami.

Dzięki rosnącej popularności agregatów prądotwórczych, zaczynają one być wręcz konkurencją dla dostaw prądu z sieci. Zapowiadane podwyżki prądu mogą sprawić, że agregat, który zużywa małe ilości paliwa, stanie się dobrą alternatywą np. w okresach wzmożonego zapotrzebowania na energię elektryczną, dla zakupu prądu z sieci. Koszt instalacji agregatu, wyposażonego w automatykę, która sama załącza urządzenie w przypadku zaniku prądu z sieci, jest już wydatkiem który bez trudu poniesie każda ferma drobiu.

Agregat prądotwórczy Proton ZPP 50 (50kW - 55kW) + Automatyka SZR

Rozwiązanie ciche, bezpieczne i łatwe w obsłudze ale przede wszystkim niezawodne

Nowoczesne urządzenia dostarczane przez PROTON-POLSKA, są umieszczone w specjalnych obudowach, które chronią urządzenie przed warunkami atmosferycznymi, a także przed ewentualną ingerencją niepowołanych osób. Dodatkowo agregaty PROTON są wyposażone w systemy automatycznego rozruchu, co gwarantuje niezawodność urządzenia, nawet wtedy gdy na dworze panują skrajnie nieprzyjazne dla silnika spalinowego, warunki.

Dodatkową korzyścią, jaka płynie z zastosowania automatyki rozruchu, jest to, że ani hodowca, ani jego pracownicy nie muszą angażować się w uruchamianie urządzenia, co z pewnością zapewnia większy spokój w chwili nagłego zaniku zasilania. Obudowa agregatu, spełnia również funkcję dźwiękoszczelną, co jest niezwykle ważne, gdy w pobliżu agregatu znajdują się domy mieszkalne. Dzięki temu, agregat prądotwórczy może być z powodzeniem instalowany w tych gospodarstwach, gdzie hodowca mieszka w sąsiedztwie zabudowań gospodarczych. Takie usytuowanie agregatu, zapewnia też możliwość wykorzystania agregatu do zasilania sieci domowej, co również eliminuje wszelkie niedogodności awarii sieci elektroenergetycznej.

Zapraszamy, spróbujemy pomóc w doborze

PROTON-POLSKA, jako producent i dostawca przenośnych i stacjonarnych agregatów prądotwórczych, zapewnia stałe wsparcie techniczne swoim klientom. Dzięki opiece naszych techników, użytkownicy agregatów mają zapewniony profesjonalny serwis urządzeń i stałą opiekę techniczną. Mogą więc cieszyć się spokojem o niezawodność dostaw energii elektrycznej i skupiać na tym co najistotniejsze w ich pracy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019

Polecane

pixel