Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat prądotwórczy na budowę?

2018-12-06
Jaki agregat prądotwórczy na budowę?

Realizacja kontraktów budowlanych, to działalność obarczona szeregiem ryzyk. O ile niegdyś, głównym kryterium była solidność wykonanych prac, o tyle współcześnie, istotne jest dochowanie terminów. Paragrafy dotyczące kar za niewywiązanie się z kontraktu w terminie, stanowią często o tym, czy na realizacji danego zadania uda się zarobić. W jaki sposób zabezpieczyć się przed opóźnieniami, szczególnie tymi, które powoduje tzw. siła wyższa? Poniżej postaramy się opisać doskonały agregat na budowę.

W tej publikacji — spis treści:

1. Niezależność i wygoda podczas prac budowlany

2. Tanie i łatwe w obsłudze źródło prądu

3. Bezpieczeństwo urządzeń i elastyczność wykorzystania

4. Zyskaj komfort pracy z naszym agregatem prądotwórczym

Niezależność i wygoda podczas prac budowlany

Odpowiedni agregat prądotwórczy na budowie zapewnia nam pełną niezależność od innych źródeł prądu elektrycznego. Ważne jest więc by z agregatem dotrzeć w każde, nawet trudno dostępne, miejsce. Na budowach często mamy grząskie i nierówne podłoże. Aby przemieszczanie urządzenia ważącego ok. 150 kg było możliwe nawet dla jednej osoby, warto zaopatrzyć się w agregat o dużych i szerokich kołach.

W sytuacjach gdy pracujemy w znacznej odległości od agregatu, sprawdzi się też zdalne sterowanie agregatem. Gdy prowadzimy prace brukarskie, agregat do kostki brukowej powinien mieć odległość chroniącą go od powstającego przy cięciu pyłu. Mając pilota w kieszeni, włączamy agregat na odległość tylko wtedy, gdy tniemy elementy betonowe, po prostu oszczędzamy dużo czasu. Polecamy nasze agregaty Diesel!

Tanie i łatwe w obsłudze źródło prądu

Poza niezależnością, wykorzystując własny agregat prądotwórczy, możemy też sporo zaoszczędzić. Nowoczesny agregat o mocy maksymalnej 8,5 kW z silnikiem diesla, zużywa zaledwie, 1,2 litra paliwa na godzinę. Takiej samej mocy agregat benzynowy, zużyje około 4 litry benzyny na godzinę. Oznacza to, że przy cenie paliwa na poziomie 5,3 zł za litr, dzienny koszt energii elektrycznej na budowie, wyniesie około 50 złotych przy użyciu,  oleju napędowego. W przypadku zastosowania benzyny, koszt ten wyniesie ok 170zł. Używanie agregatów z silnikiem diesla daje dzienną oszczędność rzędu 120 zł, a przy 22 dniowym miesiącu pracy nawet 2640 zł oszczędności.

Przenośny agregat, to również wygoda konserwacji. Jak każde urządzenie z silnikiem spalinowym, wymaga kilku typowych czynności obsługowych. System wskaźników sam poinformuje o konieczności dolania oleju i wymiany filtrów. Dzięki ramie z rur, bez zabudowy ścian, dostęp do wszystkich podzespołów agregatu jest na tyle swobodny, że przegląd okresowy jest niezwykle łatwy. To świetne zasilanie awaryjne!

Sprawdź też ➡️ Jaki generator prądu sprawdzi się w przypadku betoniarki?

Bezpieczeństwo urządzeń i elastyczność wykorzystania

Niekiedy użytkownicy zastanawiają się nad zakupem większego agregatu, ze względu na wymagania niektórych urządzeń zasilanych jedną fazą. Agregaty Proton posiadają funkcję Dual, która zapewnia aż 80% mocy znamionowej agregatu na gnieździe jednofazowym. Wyobraźmy sobie, że potrzebujemy wykonać otwór w grubym, żelbetowym stropie. Wypożyczamy wiertnicę o mocy 4kW zasilaną jednofazowo. Na placu budowy agregat o mocy znamionowej 7,6kW zapewnia nam energię elektryczną. Gdyby nie miał funkcji Dual, na gnieździe jednofazowym na wiertnicę czekałoby zaledwie 2,5kW. Na szczęście, funkcja Dual zapewnia nam aż 6kW i możemy spokojnie przystąpić do pracy.

Sprawdź też ➡️ Agregaty prądotwórcze Dual

Teraz już wiesz, jak agregat prądotwórczy na budowę wybrać!

Zyskaj komfort pracy z naszym agregatem prądotwórczym

Jeżeli zależy ci na terminowości realizacji kontraktów budowlanych i chcesz ograniczyć sobie źródła stresu, pomyśl o wyposażeniu firmy w dopasowany dla Twoich potrzeb przenośny agregat prądotwórczy. Możliwość rozruchu elektrycznego jak i ręcznego, sprawią, że użytkowanie jest proste. Wbudowany licznik motogodzin pomoże ci kontrolować zużycie paliwa i wykryć ewentualne kradzieże.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018

Polecane

pixel