Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Agregaty prądotwórcze dla biznesu i przemysłu

( ilość produktów: 27 )

Klienci, którzy poszukują agregatów dla biznesu, mogą skorzystać z oferty Proton obejmującej zarówno mobilne generatory jednofazowe o niewielkich mocach, jak i urządzenia stacjonarne o mocy sięgającej nawet 20 kW– 300 kW. Agregaty prądotwórcze Proton znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotne jest podtrzymanie zasilania energią elektryczną w celu uniknięcia kosztownych przestojów czy strat spowodowanych brakiem prądu (np. branża HORECA, spożywcza, farmaceutyczna).

Generatory prądu dla biznesu i przemysłu - postaw na niezawodność

Agregaty prądotwórcze to niezastąpione narzędzie w przemyśle i biznesie, pełnią kluczową rolę w zapewnieniu niezawodnego dostępu do energii. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezawodne zasilanie jest kluczowe - od restauracji, przez szkoły, po średnie przedsiębiorstwa i firmy prywatne.

Jako producent i serwisant, nasza firma dostarcza agregaty prądotwórcze o niezrównanej jakości, korzystając z części od liderów. W naszej ofercie znajdziesz niezawodne agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla które gwarantują utrzymanie niezależności energetycznej stacjonarnie i mobilnie.

Każdy nasz agregat jest dostarczany klientowi w stanie gotowym do natychmiastowej pracy, bez konieczności dodatkowych działań. Agregaty są łatwe w obsłudze, a nasi serwisanci są dostępni 24/7 w dni robocze, aby pomóc, gdy zajdzie taka potrzeba. Oferujemy również pełne wsparcie po zakupie, w tym dostęp do części zamiennych.

Niezależnie od potrzeb - czy to awaryjne zasilanie dla restauracji, czy utrzymanie ciągłości pracy w gospodarstwie rolnym - nasze agregaty prądotwórcze są odpowiedzią na każde wyzwanie energetyczne. Nasza oferta obejmuje zarówno agregaty przenośne, jak i stacjonarne, dostosowane do specyficznych potrzeb różnych sektorów. Zawsze staramy się dostarczyć klientom najbardziej efektywne i niezawodne rozwiązania.

Agregaty trójfazowe w funkcji jednofazowych 

Warto wiedzieć, że wszystkie agregaty prądotwórcze trójfazowe Proton mogą pracować jako urządzenia jednofazowe. Klasyczne generatory zapewniają pracując na napięciu 230 V moc wynoszącą 1/3 mocy w trójfazowym trybie pracy. Dotyczy to modeli mobilnych Proton oraz Proton Oasis oznaczonych cyfrą 3.

Znaczna część dostępnych generatorów trójfazowych Proton to agregaty typu Dual, czyli wyposażone w rozwiązanie, które pozwala im pracować w funkcji jednofazowej z mocą wynoszącą aż 80 % mocy właściwej dla pracy trójfazowej. Są to zarówno agregaty mobilne Proton z oznaczeniem liczbowym 360.

Agregaty Proton serii ZPP - rozwiązania energetyczne dla przemysłu i biznesu

W zakładach przemysłowych, warsztatach oraz szeroko rozumianym biznesie najczęściej zastosowanie znajdują generatory trójfazowe zasilające instalacje lub obwody 400 V. Klientom poszukującym przemysłowych agregatów trójfazowych, nasza firma proponuje modele serii ZPP w dwóch wersjach zabudowy:

  • niezabudowane (otwarte),
  • agregaty zabudowane (wyciszone).

Generatory prądotwórcze otwarte ZPP nadają się do zastosowań wewnątrz budynków (umożliwiają odprowadzenie spalin) oraz na zewnątrz, pod warunkiem, że nie są narażone na bezpośrednie działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ze względu na brak zabudowy nie są to urządzenia wodoszczelne i nie można dopuścić do ich zamoknięcia. Brak obudowy to także wyższy poziom hałasu – agregaty otwarte nadają się więc do zastosowania w warunkach, w których wyższy poziom generowanych dźwięków nie jest przeszkodą dla użytkowania tych urządzeń.

Z kolei agregaty ZPP zabudowane pozwalają na pracę na zewnątrz bez zadaszenia (są wodoszczelne). Obudowa jest wyciszona, dzięki czemu generatory zabudowane są cichsze i nadają się do pracy w warunkach, w których musi zostać zachowany niższy poziom hałasu. Urządzenia zabudowane nadają się nie tylko do zastosowań zewnętrznych – można je lokalizować również w budynkach, ponieważ pozwalają na odprowadzenie spalin na zewnątrz pomieszczeń. Warto również zaznaczyć, że agregaty zabudowane powinny być również odpowiednio technologicznie zabezpieczone przed korozją, np. poprzez zastosowanie stali galwanizowanej oraz malowania metodą proszkową.

Trójfazowe agregaty ZPP oferują szereg funkcji przydatnych w różnych branżach. Poza opcjonalnym, samoczynnym załączaniem rezerwy (SZR), warto zwrócić uwagę również na stabilizację napięcia (AVR) ważną dla wrażliwych odbiorów elektronicznych czy szerokie możliwości kontroli pracy urządzeń dzięki intuicyjnemu i prostemu w obsłudze panelowi sterującemu.

Korzyści dla Klienta

Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia w branży, zapewniamy Klientom minimum zaangażowania zarówno na etapie dostawy, jak i eksploatacji agregatów. Urządzenia dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej (agregaty mobilne 6kW - 12kW) lub transportem własnym (generatory stacjonarne 20kW - 300kW), zawsze gotowe do użytkowania, zalane płynami eksploatacyjnymi i niewymagające samodzielnego montażu. W cenie, zapewniamy również inne udogodnienia, które często inni producenci oferują jako płatne dodatkowo, np. przeszkolenie użytkownika (pracownika) w miejscu dostawy, akumulatory, grzałki pozwalające na pracę urządzeń w ujemnych temperaturach czy indywidualna konfiguracja parametrów generatora.

pixel