Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat prądotwórczy do hotelu lub pensjonatu?

2018-12-19
Jaki agregat prądotwórczy do hotelu lub pensjonatu?

Wraz z rozwojem usług hotelarskich, rosną też wymagania ich gości. Niezależnie od pory roku, każdy gość szanującego się obiektu oczekuje wysokiej jakości i ciągłości usług. Niestety natura czasami płata figle, a i technika potrafi zaskoczyć, skutkiem zaś jest chwilowy lub wielogodzinny zanik prądu. Konsekwencje dla hotelu i jego gości są natychmiast odczuwalne. Wiadomo, siła wyższa, ale czy goście będą dość wyrozumiali? Jak będą wspominać pobyt?

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat w hotelu oraz domu weselnego elementem wysokiej jakości obsługi

2. Idealny agregat prądotwórczy do hotelu?

3. Minimum ingerencji Twoich pracowników w obsługę agregatu

4. Zbudowane tak, by pomagać

5. Czy możemy Ci pomóc?

Agregat w hotelu oraz domu weselnego elementem wysokiej jakości obsługi

Nawet jeśli goście będą wyrozumiali, to na pewno chętniej podzielą się ze znajomymi dobrymi wrażeniami. A może się tak stać, gdy Twój obiekt, śladem innych hoteli i pensjonatów, będzie zabezpieczony przed skutkami braku dostaw prądu. Instalacja zautomatyzowanego agregatu prądotwórczego z silnikiem Diesla, sprawi, że klienci nie odczują niedogodności związanych z brakiem prądu. Co więcej, gdy zauważą awarię, z pewnością docenią zapobiegliwość swoich gospodarzy.

Poza zadowoleniem gości, niezależność od zewnętrznego zasilania w energię elektryczną, niesie jeszcze więcej korzyści dla obiektu:

 • ✅ Chłodnie i lodówki, nie rozmrożą się - w przypadku sporych zapasów, unikniemy wysokich strat
 • ✅ Kuchnia będzie mogła bez przeszkód przyrządzać i wydawać posiłki - nie ucierpi renoma, a także nie spadną obroty restauracji
 • ✅ Nieoczekiwana awaria nie spowoduje przerwania organizowanego właśnie eventu
 • ✅ Agregat uchroni nas przed skargami na brak światła, internetu, ciepłej wody czy ogrzewania

Korzyści są trudne do wyceny, bo opinia o obiekcie jest kształtowana latami, a utrata wizerunku przez awarię prądu, może zniweczyć lata dobrej hotelarskiej roboty.

Idealny agregat prądotwórczy do hotelu?

Nie wszystkie produkowane obecnie agregaty prądotwórcze są przystosowane do instalacji na zewnątrz obiektu. Doskonały agregat w Twojej branży powinien być odporny na deszcz i topniejący śnieg, tak aby nawet w najgorszych warunkach pogodowych agregat uruchamiał się bez zwłoki. Warto zwrócić także uwagę na poziom emitowanego przez pracujący agregat hałasu, nowoczesne agregaty, posiadają bardzo skuteczne wygłuszenie.

Decydując się na zakup urządzenia takiego jak przenośny agregat prądotwórczy, należy oszacować maksymalny pobór energii elektrycznej. Należy zliczyć, moc najczęściej wykorzystywanych w obiekcie urządzeń, uwzględniając głównie:

 • ✅ pieca i pomp centralnego ogrzewania
 • ✅ klimatyzatory
 • ✅ lodówki i chłodnie
 • ✅ miksery, krajalnice itp.
 • ✅ kuchenki i piece
 • ✅ serwery, komputery i sieć WiFi
 • ✅ telewizory
 • ✅ oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz
 • ✅ systemy monitoringu
 •  systemy bramowe

Minimum ingerencji Twoich pracowników w obsługę agregatu

Regulator napięcia 50kWUrządzenie, zapewniające niezależność energetyczną, powinno działać bez ingerencji obsługi hotelu lub domu weselnego. W przypadku zaniku zasilania, agregat powinien automatycznie się uruchomić i w kilka minut zapewnić ponownie zasilanie w energię elektryczną. Wszelkie cykliczne czynności serwisowe, może realizować sprawdzona ekipa, która zapewni bezawaryjność i pewność pracy agregatu.

Systemy awaryjnego zasilania są dziś dostępne praktycznie dla każdego przedsiębiorstwa. Bariera cenowa zniknęła wraz z rozwojem techniki automatycznego uruchamiania i zapewnienia wysokiej jakości prądu. Praktycznie bezawaryjne agregaty z silnikiem diesla, pracują cicho i zapewniają nieprzerwaną dostawę prądu przy coraz niższych kosztach. Coraz niższych, ponieważ ceny energii elektrycznej rosną, a agregat zużywa zaledwie kilka litrów oleju napędowego. Dla przykładu agregat o mocy 50kW przy średnim obciążeniu zużyje około 5 litrów paliwa na godzinę. Biorąc więc pod uwagę cenę wytworzonego w ten sposób prądu oraz wymienione wcześniej korzyści, zainstalowanie awaryjnego agregatu prądotwórczego zdaje się być bardzo opłacalną inwestycją.

Zbudowane tak, by pomagać

Nie ma nic gorszego, niż obawa przed skutkami zdarzeń, na które nie mamy wpływu. Odpowiedni agregat to taki który poda napięcie o czystej sinusoidzie (dzięki regulatorowi napięcia AVR) która gwarantuje bezpieczeństwo nawet najbardziej wrażliwych urządzeń w Twoim obiekcie.

Nawet gdy pada deszcz, czy jest siarczysty mróz, agregat ochroni Twój obiekt, przed skutkami awarii sieci energetycznej. Systemy podgrzewania oleju i cieczy chłodzącej w agregacie zapewnią jego start, w każdych warunkach atmosferycznych. Gdyby się zdarzyło tak, że mimo wszelkich systemów agregat odmówi posłuszeństwa, powinieneś móc liczyć na pomoc serwisu 24 godziny na dobę - niezależnie którego dostawcę wybierzesz.

Sprawdź też ➡️ CO LEPSZE AVR CZY INWERTER?

Czy możemy Ci pomóc?

Jeżeli czujesz że są kwestie które wymagają doprecyzowania wówczas być może będzie mogli Ci pomóc dobrać agregat najlepiej dopasowany do potrzeb Twojego obiektu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym zespołem pod numerem +48 43 307 00 00 lub +48 78 545 59 74. Proton Polska to producent agregatów prądotwórczych od 2007 roku. Tworzymy rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo energetyczne stosując najwyższe standardy jakości, w tym normy ISO 9001 i TS16949.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel