Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do zasilania spawarki?

2021-09-29
Jaki agregat prądotwórczy wybrać do zasilania spawarki?

Pracujesz jako spawacz i często potrzebujesz dostępu do energii elektrycznej w terenie? Chcesz być niezależny od dostaw prądu oraz dostępności do sieci energetycznej i szukasz sprawdzonego przenośnego agregatu prądotwórczego? Zastanawiasz się jaki model agregatu wybrać, aby spełnił zarówno Twoje oczekiwania, jak i doskonale współpracował z Twoją spawarką? Do takich zadań doskonale sprawdzi się przenośny agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla! Na co zwrócić uwagę? Agregatu o jakiej mocy szukać? Wszystko szczegółowo omówiliśmy w poniższym artykule, więc zapraszamy do lektury!

W tej publikacji — spis treści:

1. Zasilanie spawarki? Postaw na agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla!

2. Moc spawarki a moc agregatu prądotwórczego

3. Na jakie parametry agregatu do spawarki zwrócić uwagę?

4. Doradzimy Ci najlepszy agregat prądotwórczy

Zasilanie spawarki? Postaw na agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla!

Niezależnie od tego, czy wykonujesz prace spawalnicze amatorsko, czy profesjonalnie, czy posiadasz spawarkę transformatorową, czy inwertorową, warto być przygotowanym na każdą sytuację oraz możliwość pracy w terenie. To właśnie gwarantuje Ci agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla! Można używać go zarówno jako główne źródło energii w warsztacie, garażu czy też podczas prac terenowych, a także jako rezerwowe źródło energii w sytuacjach awarii sieci elektrycznej spowodowanej silnym wiatrem oraz burzą czy też przerwami w dostawach prądu z powodu prac konserwacyjnych. Przy doborze odpowiedniego modelu pod używaną przez Ciebie spawarkę należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze parametry, którym koniecznie należy się przyjrzeć to: dobór odpowiedniej mocy agregatu prądotwórczego, rodzaj spawarki – jednofazowa, trójfazowa czy międzyfazowa, a także wyposażenie agregatu prądotwórczego w elementy dodatkowe.

Sprawdź też ➡️ CO LEPSZE AVR CZY INWERTER?

Moc spawarki a moc agregatu prądotwórczego

Aby zagwarantować dobrą i bezawaryjną współpracę urządzeń, wysoką wydajność i bezpieczeństwo w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę właśnie na te parametry – są one najczęściej dostępne w instrukcji obsługi dołączonej przez producenta. Wybierając więc model agregatu prądotwórczego z silnikiem Diesla należy skupić się na wariantach, które mają wydajność większą o około 30-40% od używanej spawarki. Moc agregatu prądotwórczego podawana jest w dwóch wartościach – znamionowa oraz maksymalna. Wybierając agregat do spawarki nie należy kierować się maksymalnym obciążeniem i uznawać ją za moc docelową. Chcąc więc zapewnić sobie bezpieczną i wydajną eksploatację oraz możliwość wykorzystania potencjału dostępnego sprzętu spawalniczego do potrzebnych obliczeń, należy przyjąć moc znamionową, inaczej zwaną ciągłą.

Sprawdź też ➡️ JAKI AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DO ZASILANIA PROFESJONALNYCH ELEKTRONARZĘDZI?

Na jakie parametry agregatu do spawarki zwrócić uwagę?

Oprócz doboru odpowiedniej mocy ważne jest również dopasowanie agregatu prądotwórczego do rodzaju spawarki. Należy więc zwrócić uwagę czy Twój sprzęt spawalniczy to urządzenie jednofazowe, trójfazowe czy międzyfazowe. Na rynku dostępne są zarówno agregaty przenośne jedno- bądź trójfazowe, jak i warianty dual, bez problemu więc dopasujesz ten parametr i zakupisz profesjonalny agregat, który posłuży na długie lata. Warto również przy zakupie przyjrzeć się wyposażeniu dodatkowemu agregatu – szczególnie rekomendujemy zwrócić uwagę na regulator napięcia AVR. Jest to element, który utrzymuje odpowiednie napięcie i gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo zarówno dla agregatu, jak i podłączanych do niego sprzętów. Wybierając więc agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla wyposażony w regulator napięcia AVR, będziesz mógł bezproblemowo podłączyć do niego inne wykorzystywane przez Ciebie sprzęty, narzędzia i urządzenia. Zwracając uwagę na wszystkie wyżej opisane parametry, warto przyjrzeć się dostępnym w naszej ofercie modelom: Proton 360 Plus Diesel oraz Proton 12000 360 Diesel. Oba agregaty prądotwórcze są modelami przenośnymi, do których można podłączyć zarówno spawarkę jednofazową, trójfazową oraz międzyfazową. Wyposażone są również w niezawodną i wytrzymałą prądnicę, ekonomiczny silnik, a także gwarantujący bezpieczną pracę stabilizator napięcia. Agregat prądotwórczy Proton 360 Plus to wariant o mocy maksymalnej 8,5kW, natomiast generator prądu Proton 12000 360 to 12kW.

Jeśli stoisz przed zadaniem zakupu profesjonalnego agregatu prądotwórczego do wykonywania prac spawalniczych i zastanawiasz się jaki agregat wybrać do swojej spawarki polecamy skupić się na 3 najważniejszych kwestiach:

  • - mocy spawarki oraz mocy znamionowej agregatu prądotwórczego,
  • - rodzaju spawarki,
  • - niezawodnemu wyposażeniu dodatkowemu.

Doradzimy Ci najlepszy agregat prądotwórczy

Zapraszamy do zapoznania się szerzej z dostępną na stronie ofertą przenośnych agregatów prądotwórczych z silnikiem Diesla. Oprócz profesjonalnego i trwałego generatora oferujemy również całodobowy serwis, bezproblemowy dostęp do części zamiennych, przygotowanie zakupionego agregatu do natychmiastowego uruchomienia, a także pełną satysfakcję z zakupu! Masz jakiekolwiek pytania związane z agregatem prądotwórczym z silnikiem Diesla, potrzebujesz pomocy w doborze właściwego modelu, a może chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje związane z parametrami technicznymi? Koniecznie skontaktuj się z naszym fachowym zespołem!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel