Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Agregaty prądotwórcze dla rolnictwa

( ilość produktów: 28 )

Uprawa roślin oraz hodowla zwierząt we współczesnych gospodarstwach rolnych wymaga często ciągłego zasilania w energię elektryczną. Szczególnie ważne są więc w rolnictwie agregaty prądotwórcze pełniące funkcję zasilania awaryjnego w przypadku przerw w dostawach prądu sieciowego. W tej dziedzinie gospodarki korzysta się również z generatorów mobilnych dostarczających energię elektryczną tam, gdzie nie sięgają sieci elektroenergetyczne. Poniżej prezentujemy agregaty, które świetnie sprawdzą się w rolnictwie. Pamiętaj, aby dobrać agregat do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z zakupem agregatu, skontaktuj się z nami. 

Agregaty prądotwórcze rolnicze - jednofazowe i trójfazowe

Agregaty mobilne znajdują zastosowanie w rolnictwie głównie dla zasilania maszyn o niewielkich mocach elektrycznych z dala od zabudowań gospodarczych, w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektroenergetycznej. Zaletą rozwiązań Proton jest łatwy transport urządzeń przenośnych oraz duży wybór agregatów. Klienci mogą zdecydować się na typowe generatory jednofazowe: Proton Oasis 1, Proton 1 Plus, Proton 1 czy Proton 12000 Oasis i Proton 12000. Inną opcją są klasyczne agregaty trójfazowe, które pracując jako jednofazowe, zapewniają 1/3 mocy całkowitej – Proton i Proton Oasis oznaczone cyfrą 3.

Ciekawą alternatywą dla klasycznych mobilnych agregatów trójfazowych są agregaty Dual oznaczone symbolem ‘360’ – to rozwiązanie pozwala na pracę jednofazową z aż 80 % mocy wyjściowej (właściwej dla pracy trójfazowej). Warto również zwrócić uwagę na model ZPP 20M. Ten agregat jest generatorem trójfazowym stacjonarnym, jednak odznacza się stosunkowo niewielkimi wymiarami w porównaniu z innymi urządzeniami o tej samej mocy (20 kW). Dzięki temu, można go transportować bez specjalnych uprawnień przyczepą 750DMC posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B.

Agregaty stacjonarne dla rolnictwa

Poza mobilnymi, oferujemy również trójfazowe agregaty prądotwórcze przemysłowe Proton ZPP, które znajdują zastosowanie w rolnictwie. Agregaty te są niezastąpione, gdyż zapewniają nieprzerwane zasilanie, chroniąc twoje gospodarstwo przed skutkami przerw w dostawie prądu. 

Dostępne są w dwóch opcjach zabudowy:

  • niezabudowane (otwarte),
  • zabudowane (w obudowie).

Zarówno jedne, jak i drugie są przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ umożliwiają odprowadzenie spalin na zewnątrz. Agregaty otwarte muszą być chronione przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i środowiskowych – przede wszystkim przed działaniem wody. Z kolei generatory Proton ZPP zabudowane posiadają obudowę wodoodporną oraz wyciszoną.

Agregaty Proton ZPP to urządzenia o większych mocach, które zaczynają się w przedziale 20 – 24 kW, a kończą na przedziale 300 kW, co pozwala na swobodne dostosowanie modelu do konkretnych warunków i potrzeb.

Rozwiązania Proton – korzyści dla upraw i hodowli

Wiedząc jak ważna jest niezawodność dostaw prądu z generatorów w razie przerw w dystrybucji energii sieciowej, zapewniamy naszym Klientom stały kontakt z pomocą techniczną w dni robocze. Każdy Klient, który napotka jakikolwiek problem i skontaktuje się z nami pod dedykowanym numerem telefonu przez 24 godziny na dobę, otrzyma pomoc.

Ciągłość zasilania prądem w rolnictwie jest kluczowa. Wentylacja mechaniczna pomieszczeń, w których hodowane są zwierzęta, a także w szklarniach, gdzie istotne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, wymaga stałej pracy o określonych parametrach. W tej i podobnych sytuacjach, bardzo ważna jest szybka reakcja na przerwę w zasilaniu. Świetnie sprawdza się w tym przypadku samoczynne załączanie rezerwy (SZR), w które opcjonalnie wyposażone są agregaty Proton ZPP.

Oferta Proton obejmuje także inne funkcje agregatów istotne dla rolnictwa. O naszych Klientów dbamy również ograniczając ich zaangażowanie w eksploatację urządzeń do minimum. Agregaty przenośne dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej, a stacjonarne – naszym transportem. Urządzenia nigdy nie wymagają samodzielnego montażu i dostarczane są zalane płynami eksploatacyjnymi, gotowe do pracy. W cenie, zapewniamy również inne udogodnienia: możliwość przeszkolenia na miejscu dostawy, grzałki umożliwiające pracę agregatów w ujemnych temperaturach czy akumulatory.

pixel