Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ranking agregatów prądotwórczych - TOP 5 najpopularniejszych

2024-05-25
Ranking agregatów prądotwórczych - TOP 5 najpopularniejszych

W tym poradniku prezentujemy 5 przenośnych agregatów Proton, które cieszą się największą popularnością wśród naszych Klientów. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego nasi Klienci decydują się najczęściej właśnie na przedstawione w rankingu generatory!

W tej publikacji — spis treści:

1. Ranking agregatów prądotwórczych – na co zwracać uwagę wybierając przenośny generator prądu?

2. Ranking 5 najpopularniejszych przenośnych agregatów prądotwórczych

3. Agregat prądotwórczy Proton 360 Diesel (Dual)

4. Agregat prądotwórczy do domu Proton Oasis 1 Diesel

5. Agregat prądotwórczy Proton 10000 360 Diesel (Dual)

6. Agregat prądotwórczy Proton Oasis Plus 360 Diesel (Dual)

7. Agregat prądotwórczy Proton 3 Diesel

8. Najlepszy agregat prądotwórczy – jaki wybrać?

Ranking agregatów prądotwórczych – na co zwracać uwagę wybierając przenośny generator prądu?

Wybór odpowiedniego agregatu prądotwórczego to ważna decyzja, która zapewnia niezawodne źródło energii w różnych trudnych warunkach. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu:

 • Moc urządzenia - dobór mocy jest podstawą. Ważne jest, aby suma mocy wszystkich urządzeń, które mają być zasilane, była mniejsza niż moc nominalna agregatu z pewnym zapasem. Agregaty dostępne w naszym sklepie mają różne moce, dostosowane do potrzeb zarówno gospodarstw domowych, jak i przemysłowych.

 • Rodzaj silnika - silniki benzynowe są tańsze w zakupie i mogą sprawdzać się przy sporadycznym użytkowaniu, jednak mają wyższe koszty eksploatacji. Silniki diesla, choć droższe na początku, są bardziej wydajne, mniej awaryjne i bardziej ekonomiczne w długotrwałym użytkowaniu, co czyni je idealnym rozwiązaniem do ciągłej pracy i solidnej pracy przez wiele lat.

  Więcej informacji: ➡️ 3 powody, dla których warto wybrać agregat z silnikiem diesla

 • Sposób rozruchu generatory prądu mogą mieć ręczny lub automatyczny rozruch. Automatyczny rozruch (ATS) jest niezwykle wygodny, zwłaszcza w miejscach, gdzie przerwy w dostawie prądu mogą powodować problemy z ciągłością pracy kluczowych urządzeń wymagających niezakłóconych dostaw energii elektrycznej.

 • Automatyczna stabilizacja napięcia - AVR chroni urządzenia elektroniczne przed wahaniami napięcia. Nasze agregaty wyposażone są w system AVR, który zapewnia stabilne napięcie i chroni delikatne urządzenia elektroniczne przed uszkodzeniem.

 • Rodzaj agregatu - wybór między agregatem jednofazowym a trójfazowym zależy od typu zasilanych urządzeń. Agregaty jednofazowe (230V) są idealne do domowych zastosowań, natomiast agregaty trójfazowe (400V) sprawdzi się na budowie, warsztatach, czy gospodarstwie rolnym.

 • Głośność pracy -  agregaty wyciszone (zabudowane) emitują mniej hałasu, co jest korzystne dla komfortu użytkowania. Nasza firma oferuje modele jak np. Proton Oasis 1 Diesel, które działają cicho, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność.

 • Zastosowanie - generator prądotwórczy należy dobrać przede wszystkim do własnych indywidualnych potrzeb –  m.in. ilości sprzętów, które będziemy chcieli podłączyć do generatora, pracy w domu lub na zewnątrz, czy długości czasu, podczas którego będziemy chcieli używać urządzenia. W naszej ofercie dostępne są agregaty do różnych zastosowań, od domowych po przemysłowe, co pozwala na idealne dopasowanie sprzętu do indywidualnych wymagań.

Sprawdź też: ➡️ Zastosowanie mobilnych agregatów prądotwórczych - na jakie potrzeby odpowiadają?

Ranking 5 najpopularniejszych przenośnych agregatów prądotwórczych

Poniżej przedstawiamy ranking najczęściej wybieranych przenośnych generatorów prądu przez naszych Klientów. To zestawienie może pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, jeśli zastanawiasz się, jaki agregat będzie najlepszy dla Twoich potrzeb. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji i chętnie udzielą wszelkiej pomocy. Zapraszamy do kontaktu!

ranking agregat prądotwórczy top1

Agregat prądotwórczy Proton 360 Diesel (Dual)

Agregat Proton 360 Diesel (Dual) zawdzięcza swoją popularność kilku cechom, które sprawiają, że jest urządzeniem solidnym, łatwym w obsłudze i uniwersalnym w kategorii agregatów przenośnych. Zamawiając Proton 360 Diesel (Dual), otrzymujesz przesyłkę kurierską z generatorem gotowym do pracy po rozpakowaniu: zalanym płynami eksploatacyjnymi (w tym paliwem), z zamontowanymi kołami i rączkami. Wysokiej jakości silnik oraz miedziana prądnica z systemem stabilizacji napięcia, gwarantują długą i sprawną pracę urządzenia.

Dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów technicznych, agregat o mocy 6200 Watt (7.7kVA), zapewnia nieprzerwany czas pracy przez 8 godzin, zużywając średnio 1 l oleju napędowego w czasie każdej godziny (przy 70% obciążeniu silnika).

Otwarty (bez obudowy) Proton 360 Diesel (Dual) jest często wybierany przez naszych Klientów, jako urządzenie zasilające plac budowy, gdzie zasilanych jest wiele różnych urządzeń, gospodarstwo rolne, warsztat, większy sklep czy restaurację. Nadaje się do wielu zastosowań, ponieważ może pracować zarówno jako agregat jedno-, jak i trójfazowy. W przeciwieństwie do klasycznych agregatów trójfazowych, które przy pracy jednofazowej na każde z wyjść dostarczają 1/3 mocy, dzięki funkcji Dual, ten generator zapewnia wyższe moce jednofazowe. Na gniazdo 230 V może dostarczyć aż 80% mocy. Dzięki temu doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zasilanie zarówno urządzeń jedno-, jak i trójfazowych.

Agregat może współpracować z systemem automatycznego startu (SZR), a także z systemem odprowadzania spalin, dzięki czemu nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych.

Agregat prądotwórczy do domu Proton Oasis 1 Diesel

Agregaty Proton Oasis 1 Diesel to urządzenia jednofazowe, które świetnie nadają do zasilania awaryjnego w gospodarstwach domowych. Wyposażone we wbudowany system stabilizacji napięcia, zasilą bezpiecznie urządzenia RTV i AGD, a także oświetlenie, pompę wody czy źródło ogrzewania. Ich ogromnym atutem jest niski poziom generowanego hałasu. Z natury rzeczy, wyposażone w silnik i prądnicę agregaty są urządzeniami głośnymi. Dzięki odpowiedniemu wyciszeniu obudowy przy jednoczesnym dobrym odprowadzaniu ciepła, Proton Oasis 1 Diesel generuje dźwięki na poziomie zaledwie 72 dB.

Tak jak inne agregaty przenośne Proton, również Oasis 1 jest wyposażony w wysokiej klasy silnik i prądnicę miedzianą, które zapewniają bardzo dobry poziom niezawodności urządzenia. Dostarczany kurierem pod wskazany adres, agregat przywożony jest gotowy do pracy: w pełni zmontowany, skonfigurowany i zalany płynami eksploatacyjnymi. Wystarczy rozpakować przesyłkę zalać agregat paliwem i od razu można zacząć korzystać z generatora, który doskonale nadaje się (po doposażeniu w system odprowadzania spalin) do pracy wewnątrz pomieszczeń.

Poza domem, sprawdzi się więc także w niewielkim warsztacie, punkcie gastronomicznym czy małym sklepie – pod warunkiem, że wykorzystywane w obiekcie czy lokalu urządzenia są wyłącznie jednofazowe.

Przy mocy 7000 Watt (8.75kVA), urządzenie zużywa średnio 1 l oleju napędowego na godzinę (przy 70% obciążeniu silnika) i może pracować nieprzerwanie przez 6 godzin. Może zostać wyposażony w system automatycznego załączania i wyłączania (SZR), co czyni go praktycznie urządzeniem niemal bezobsługowym.

ranking agregat prądotwórczy top2
agregat prądotwórczy ranking top3

Agregat prądotwórczy Proton 10000 360 Diesel (Dual)

Przenośny, otwarty agregat Proton 10000 360 Diesel (Dual) odznacza się dużą mocą maksymalną na poziomie 11 kW. Jest urządzeniem trójfazowym, a więc może zasilać odbiorniki pracujące na napięciu 400V.

Dodatkowo, wyposażony został w funkcję Dual, która pozwala na zasilanie odbiorników jednofazowych (230 V) z mocą sięgającą aż 80%. Dla porównania – klasyczny agregat trójfazowy na każde z gniazd jednofazowych może dostarczyć maksymalnie 33% mocy. Wszystkie te cechy, wraz z wysoką niezawodnością dzięki doskonałemu silnikowi i miedzianej prądnicy, sprawiają, że Proton 10000 360 Diesel (Dual), jest agregatem chętnie stosowanym w rolnictwie. Wybierają go także Klienci poszukujący agregatów do użytkowania w innych branżach, np. w budowlanej, hotelowej czy gastronomicznej.

Agregat Proton 10000 360 Diesel (Dual) również jest dostarczany do Klienta kurierem, gotowy do pracy (w pełni zmontowany i zalany płynami eksploatacyjnymi, w tym paliwem startowym 2l).

Warto zastanowić się nad jego wyborem, jeśli potrzebny jest Ci generator:

 • trójfazowy,
 • sporej mocy, bo aż 11kW (15kVA)!,
 • oszczędny w eksploatacji,
 • z możliwością wyposażenia w system automatycznego załączania i wyłączania (SZR),
 • z systemem automatycznej stabilizacji napięcia (agregat posiada wbudowany AVR),
 • do pracy w pomieszczeniach zamkniętych (agregat może pracować wewnątrz po doposażeniu w system odprowadzania spalin).

Proton 10000 360 Diesel (Dual) może pracować nieprzerwanie przez 8 godzin, zużywając 2 l oleju napędowego na godzinę przy obciążeniu 70% oraz 1,7 l oleju przy obciążeniu 40%.

Agregat prądotwórczy Proton Oasis Plus 360 Diesel (Dual)

Popularny wśród naszych Klientów agregat Proton Oasis Plus 360 Diesel (Dual) stanowi wariant opisanego już wyżej generatora Proton Oasis 360 Diesel (Dual). Wyposażono go w silnik i prądnicę o nieco większej mocy. Proton Oasis Plus 360 Diesel (Dual) charakteryzuje moc znamionowa 7600 Watt (9.5kVA).

Agregat może pracować nieprzerwanie przez 8 godzin, zużywając średnio na godzinę 1,7 l oleju napędowego przy 70% obciążeniu silnika oraz 1,5 l oleju napędowego przy 40% mocy maksymalnej. Urządzenie świetnie sprawdza się w rolnictwie, ale także w warsztatach, niewielkich eventach plenerowych czy w branży HORECA. 

Mimo, że jest urządzeniem otwartym, dzięki wyciszeniu odznacza się stosunkowo niskim poziomem hałasu (86dB dla pomiaru z odległości 5 m w otwartej przestrzeni).

agregat prądotwórczy ranking top4

Agregat prądotwórczy Proton 3 Diesel

Mobilny agregat Proton 3 Diesel jest urządzeniem trójfazowym o mocy znamionowej 6200 Watt (7.7kVA). Wyposażony w świetny silnik i miedzianą prądnicę, odznacza się dużą trwałością i wysoką niezawodnością. Może pracować nieprzerwanie przez 8 godzin, a w każdej godzinie zużywa średnio 1 l oleju napędowego przy 70% mocy znamionowej. 

Najczęściej wybierają go Klienci, którzy potrzebują do biznesu i przemysłu agregatu o niewielkiej mocy, przeznaczonego do zasilania urządzeń trójfazowych. Choć Proton 3 Diesel, jak każdy klasyczny generator trójfazowy może zasilać odbiorniki jednofazowe, to jednak do pracy mieszanej zalecamy naszym Klientom wybór agregatów z funkcją Dual (agregaty opisywane powyżej). Natomiast w przypadku konieczności zasilania odbiorników 400V, Proton 3 Diesel sprawdzi się doskonale. 

Agregat Proton 3 Diesel posiada wbudowany system automatycznej stabilizacji napięcia (AVR) i jest przystosowany do współpracy z systemem automatycznego załączania i wyłączania (SZR). Doposażony w system odprowadzania spalin, może bez przeszkód pracować wewnątrz pomieszczeń, a dodatkowym atutem są piloty zdalnego sterowania do manualnego sterowania agregatem na przestrzeni nawet 100 metrów!

Tak jak pozostałe agregaty, Proton 3 jest dostarczany do Klienta kurierem, w pełni zmontowany i zalany płynami eksploatacyjnymi. Wystarczy go rozpakować, uzupełnić paliwem i cieszyć się jego pracą.

Najlepszy agregat prądotwórczy – jaki wybrać?

Decydując się na agregat prądotwórczy, poza wysoką jakością wykonania, która zapewnia niezawodność i trwałość urządzenia, warto zwrócić uwagę na właściwy dobór generatora do potrzeb użytkownika. Przed zakupem, dobrze więc skorzystać z naszego Konfiguratora. Na podstawie kilku danych, w krótkim czasie uzyskasz propozycję agregatu najlepiej dopasowanego do warunków, w jakich będzie pracował generator. Możesz również skontaktować się z naszym specjalistą, który podczas rozmowy telefonicznej pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru, do czego gorąco zachęcamy.

Sprawdź też: ➡️ Dobry agregat prądotwórczy – co go wyróżnia?

W naszej ofercie dostępne są również agregaty stacjonarne

W powyższym rankingu uwzględniliśmy najczęściej wybierane przez naszych Klientów agregaty przenośne. Choć urządzenia mobilne cieszą się dużą popularnością, nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem. Alternatywą dla generatorów mobilnych są agregaty stacjonarne i to właśnie te drugie należy wziąć pod uwagę, jeśli dla zasilania energią elektryczną potrzebne są większe moce: rzędu kilkudziesięciu, 100 czy nawet 270 kW.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel