Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rezerwowe źródło energii – kto go potrzebuje i kiedy jest niezbędne?

2022-04-01
Rezerwowe źródło energii – kto go potrzebuje i kiedy jest niezbędne?

Dziś trudno jest znaleźć budynek oddany do użytku, który jest zupełnie pozbawiony energii elektrycznej. Większość urządzeń przeznaczonych do obsługi mediów czy zwiększających komfort mieszkania wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Sytuacja ta powoduje, że wszelkie przerwy w dostawie prądu są bardzo uciążliwe. Aby się przed nimi zabezpieczyć, wyposaż swój dom w agregat prądotwórczy. Gdzie jeszcze jest niezbędny? Sprawdź, kto szczególnie powinien zadbać o rezerwowe źródło energii.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat prądotwórczy z silnikiem diesla do domu

2. Agregat do domku letniskowego

3. Agregat prądotwórczy na budowę

4. Warsztat samochodowy lub naprawczy

5. Generator prądu do sklepu

6. Generator prądu do serwerowni

7. Dlaczego warto wybrać agregaty prądotwórcze od firmy Proton?

8. Zabezpiecz się od utraty dostępu do prądu

Agregat prądotwórczy z silnikiem diesla do domu

Na wszelkiego rodzaju przerwy i utrudnienia w dostępie do energii elektrycznej narażeni są mieszkańcy oddalonych od większych miast wsi i miasteczek. W tych lokalizacjach energia przesyłana jest na dużą odległość po słupach wysokiego napięcia. Te narażone są na uszkodzenia w wyniku silnych wiatrów, opadów atmosferycznych czy mrozów. Złe warunki pogodowe są najczęstszą przyczyną przerw w przesyłaniu energii elektrycznej, ale nie jedyną. Wszelkie uszkodzenia sieci wysokiego napięcia również powodują, że domy jednorodzinne pozbawione są prądu.

Czym mogą skutkować tego rodzaju sytuacje? W okresie zimowym domy mogą być całkowicie pozbawione ogrzewania, jeśli korzystają z takich rozwiązań jak pompa ciepła czy ogrzewanie elektryczne. W większości mogą być także pozbawione ciepłej wody. Ponadto wszelki sprzęt AGD, RTV i komputery przestaną działać, w tym internet i telewizja. Życie w takim budynku będzie znacznie ograniczone. Możesz jednak zabezpieczyć się przed niezaplanowanymi przerwami w dostawie prądu. Wystarczy, że wyposażysz swój dom w agregat prądotwórczy z silnikiem diesla.

Sprawdź też ➡️ Agregat prądotwórczy do pompy ciepła – jaki wybrać?

Urządzenie to działa niezależnie od głównej sieci energetycznej. Wyposażone jest w silnik diesla i wysokiej jakości prądnicę. W domach jednorodzinnych często korzysta się z instalacji trójfazowych, dlatego dobrym wyborem będzie agregat prądotwórczy Proton 12000 400V. W przypadku nagłego braku prądu jest w stanie zastąpić źródło prądu i zasilić urządzenia wymagające napięcia 400 V np. pompę ciepła czy kuchenkę indukcyjną. Dzięki temu komfort użytkowania budynku nie spadnie. Agregat pozwoli Ci uruchomić także urządzenia wymagające napięcia 230 V. Ponadto ma stabilizator AVR, który chroni wrażliwe urządzenia przed wahaniami napięcia.

Agregat do domku letniskowego

Na podobne przerwy w dostawie prądu narażone są domki letniskowe, które często zlokalizowane są z dala od wszelkich siedzib i większych miast. W miejscach tych nawet większa ilość śniegu może uszkodzić przewody i tym samym ograniczyć dostawę prądu.

Domki letniskowe jednak są zazwyczaj niewielkie i wyposażone w urządzenia o mniejszej mocy. Podstawowe sprzęty AGD czy telewizor nie wymagają podłączenia sieci trójfazowej. Budynki i drewniane chatki przystosowane do użytku latem nie mają stałego systemu ogrzewania. Z tego względu w sytuacjach, gdy temperatura diametralnie spada, ogrzewa się je piecykami elektrycznymi. Te wymagają najczęściej nieco większej mocy. Aby być przygotowanym na wszystkie sytuacje, warto wyposażyć domek letniskowy w agregat, który zapewni odpowiednią ilość energii elektrycznej do zasilenia piecyka elektrycznego i zastąpi źródło prądu w przypadku awarii sieci.

W tym miejscu bardzo dobrze sprawdzi się agregat prądotwórczy do domu Proton Oasis 1. Moc znamionowa wynosząca 7000 Watt w zupełności wystarczy na potrzeby domków letniskowych. Zasili on wszelkie znajdujące się wewnątrz sprzęty elektryczne i w razie potrzeby także piecyk elektryczny. Ponadto wyposażony jest w obudowę dźwiękoszczelną, która obniża generowany przez silnik hałas do poziomu 72 dB. Jego praca nie będzie przeszkadzała w wypoczynku na łonie natury. Agregat ma stabilizację napięcia, która chroni wrażliwsze sprzęty. Jego obsługa jest bardzo prosta, dzięki czemu goście domku letniskowego z pewnością sobie z nią poradzą. Ma niezbędne czujniki, które informują przed zmianą temperatury czy niskim poziomem paliwa. Zasilany jest wysokooktanowym paliwem diesel, dzięki czemu jest o wiele wydajniejszy od agregatów na benzynę.

Sprawdź też ➡️ Na co zwrócić uwagę, wybierając generator prądu do domku letniskowego?

Agregat prądotwórczy na budowę

Kolejnym miejscem, w którym szczególnie należy uniknąć przerw w dostawie prądu, jest plac budowy. Podczas wznoszenia budynków mieszkalnych czy domków jednorodzinnych niezwykle ważne jest wykonywanie kolejnych etapów prac w określonej kolejności i czasie. Wszelkie opóźnienia wywołane brakiem prądu mogą negatywnie odbić się nie tylko na planie dewelopera, ale także na właściwościach niektórych materiałów budowlanych czy konstrukcji budynku.

Aby zapewnić sobie stały dostęp do prądu, bez względu na podłączenie do sieci lub jej brak, warto skorzystać z przenośnych agregatów prądotwórczych. Urządzenia te pozwolą Ci uruchomić mniejsze i większe sprzęty budowlane niezbędne podczas wznoszenia budynku. Sprzęt taki bardzo często wymaga napięcia trójfazowego i dużej mocy. Warto więc wybrać, model, który sprosta potrzebom budowy i jednocześnie będzie łatwy w transporcie.

W tym miejscu polecamy agregat prądotwórczy Proton 12000 400 V. Cechuje się wysoką mocą znamionową wynoszącą 10 kW. Możesz zatem podłączyć do niego profesjonalne elektronarzędzia wymagające dużej mocy jedno- i trójfazowe. Ponadto wyposażony jest w silnik diesla chłodzony cieczą. To z kolei umożliwi Ci korzystanie z agregatu przez długi czas. Jest to szczególnie pomocne przy np. dużej wilgotności powietrza, kiedy chcesz przyspieszyć wysychanie wylewek i musisz podłączyć dmuchawę elektryczną czy grzejnik.

Sprawdź też ➡️ Jaki generator prądu wybrać na czas budowy domu? lub Jaki agregat prądotwórczy na budowę?

Warsztat samochodowy lub naprawczy

Agregaty prądotwórcze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie od dostępu do energii elektrycznej zależy możliwość pracy i zarobku. We wszelkiego rodzaju warsztatach i fabrykach awarie głównej sieci elektrycznej spowodują całkowite unieruchomienie produkcji i uniemożliwią wykonywanie usług naprawczych.

W warsztatach samochodowych używa się wielu profesjonalnych elektronarzędzi typu sprężarki czy spawarki. Urządzenia te mogą być jedno- lub trójfazowe. Mają także mniejszą lub większą moc. Agregat mający zastąpić główne źródło prądu powinien być na tyle uniwersalny, aby sprostał wymaganiom pracowników i zasilił wszystkie niezbędne do pracy urządzenia.

Z naszej oferty do warsztatów szczególnie polecamy model Proton 360 Plus Diesel lub Proton 12000 360 Diesel. Urządzenia te wyposażone są w funkcję dual, która sprawia, że doskonale sprawdza się do zasilania urządzeń jedno i trójfazowych. Na gnieździe jednofazowym otrzymasz nawet 80% mocy agregatu. W przypadku zwykłych agregatów trójfazowych jest to maksymalnie 33%. Model Proton 360 Plus Diesel wyposażony jest także w koła z blokadą, dzięki czemu jest mobilny i łatwy w transporcie. Ma także stabilizację napięcia, a jego moc znamionowa na gnieździe 400 V wynosi 7600 Watt.

Sprawdź też ➡️ Jaki agregat prądotwórczy wybrać do warsztatu samochodowego?

Generator prądu do sklepu

Miejscem, w którym nie może nagle zabraknąć prądu, są wszelkiego rodzaju sklepy. Awaria sieci może być przyczyną ogromnych strat szczególnie w sklepach spożywczych, w których znajdują się lodówki i zamrażarki. Brak zasilania mógłby szybko doprowadzić do rozmrożenia i zepsucia się produktów spożywczych. Podczas wyboru agregatu koniecznie policz moc urządzeń znajdujących się w sklepie i dobierz urządzenie, które będzie miało o 20-30% większą moc. W ten sposób zapewnisz odpowiednią rezerwę mocy dla urządzeń, które potrzebują jej więcej przy rozruchu. Doskonałym wyborem jest także urządzenie z systemem SZR, który automatycznie uruchomi agregat w przypadku przerw w dostawie prądu. W ten sposób zagwarantujesz sobie niczym niezakłócony dostęp do energii elektrycznej. Jaki model agregatu sprawdzi się w sklepie?

W tym miejscu szczególnie polecamy model Proton Oasis Plus 360. Możesz do niego podłączyć urządzenia jedno- i trójfazowe. Ponadto funkcja dual gwarantuje, że na gnieździe jednofazowym otrzymujesz 80% maksymalnej mocy, co sprawia, że jest to urządzenie uniwersalne. Ponadto wyposażone jest w koła i obudowę dźwiękoszczelną. Znajdziesz w nim także stabilizator napięcia.

Sprawdź też ➡️ Agregat prądotwórczy do sklepu – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Generator prądu do serwerowni

Brak internetu może skutecznie uniemożliwić działanie wielu przedsiębiorstw, dlatego zapasowe źródło prądu powinno obowiązkowo znaleźć się także na wyposażeniu serwerowni. Awarie i przerwy w dostawie prądu mogą w tym miejscu doprowadzić także do utraty ważnych danych. Jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej? Koniecznie wybieraj modele wyposażone w system SZR. W ten sposób zapewnisz serwerowni płynne przejście z zasilania z sieci na zapasowe źródło energii.

Do serwerowni szczególnie polecamy agregat prądotwórczy Proton ZPP 20. Jest to model stacjonarny, który zapewni stabilne napięcie i bezawaryjną pracę. Urządzenie to jest doskonały wyborem do serwerowni zorganizowanych w jednym miejscu. Wyposażony jest w system SZR. Dodatkowo stabilizacja napięcia chroni wrażliwe komputery przed zepsuciem. Agregat ten wyposażony jest także w obudowę dźwiękoszczelną.

Sprawdź też ➡️ 4 zasady, którymi należy się kierować wybierając generator prądu do serwerowni

Dlaczego warto wybrać agregaty prądotwórcze od firmy Proton?

W naszym sklepie znajdziesz tylko wysokiej jakości agregaty prądotwórcze. Wyposażone są w niezawodne silniki diesla cechujące się dużą wydajnością. Na uwagę zasługują także świetnej jakości prądnice. Obsługa tych urządzeń nie jest skomplikowana.

Nasza firma oferuje ponadto profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego modelu agregatu. Możesz liczyć także na szybki serwis w ramach dwuletniej gwarancji. Do każdego urządzenia dodajemy zestaw części wymiennych, których regularna kontrola i wymiana pozwoli Ci przedłużyć żywotność urządzenia. Pomagamy również w pierwszym uruchomieniu sprzętu i jego instalacji. Nasz dział techniczny jest dostępny dla Ciebie przez 24h siedem dni w tygodniu. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w wyborze i instalacji Twojego zapasowego źródła energii.

Zabezpiecz się od utraty dostępu do prądu

Rezerwowe źródło prądu jest wymagane w wielu miejscach, których działalność uzależniona jest od stałego dostępu do energii elektrycznej. Agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla są niezależne od głównej sieci elektrycznej, dlatego w razie awarii i kłopotów w dostawie prądu zasilą niezbędne urządzenia w Twoim domu czy sklepie. Zapewnią ciągłość dostaw energii w serwerowni czy różnego rodzaju warsztatach naprawczych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

pixel