Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do warsztatu samochodowego?

2022-01-31
Jaki agregat prądotwórczy wybrać do warsztatu samochodowego?

Stoisz przed wyzwaniem, jakim jest zakup agregatu prądotwórczego do warsztatu samochodowego? Koniecznie sprawdź, jakie warunki powinien on spełnić i na co zwracać uwagę przy jego zakupie. W tym wpisie znajdziesz też propozycje konkretnych modeli agregatów prądotwórczych z silnikiem diesla, które w warsztacie mechanicznym sprawdzą się najlepiej.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat prądotwórczy do warsztatu samochodowego – czy w ogóle warto w niego inwestować?

2. Jakie agregaty prądotwórcze do warsztatu samochodowego warto wybrać? Te aspekty weź pod uwagę przy wyborze urządzenia

3. Gdzie kupić najlepsze agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla? Poznaj odpowiedź na to pytanie

4. Nieprzerwana energia w Twoim warsztacie – wybierz idealny agregat

Agregat prądotwórczy do warsztatu samochodowego – czy w ogóle warto w niego inwestować?

Agregat prądotwórczy to na pewno jedno z udogodnień, które warto wziąć pod uwagę przy wyposażaniu warsztatu samochodowego – zwłaszcza tego, w którym będziesz świadczył profesjonalne usługi. Dlaczego takie urządzenie to opłacalna inwestycja? Zrozumiesz to szybko, jeśli założysz, że Twój czas w dosłowny sposób przelicza się na pieniądze. W przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej (a jak pewnie zauważyłeś, takie zdarzają się regularnie), masz przymusowy przestój w pracy, co summa summarum przekłada się na mniejsze zarobki, dłuższy czas realizacji zadania i niezadowolenie klienta. W grę wchodzi też kwestia bezpieczeństwa w przypadku braku prądu – zarówno Twojego, jak i Twoich pracowników. Rozwiązaniem na tego typu bolączki są właśnie agregaty prądotwórcze, które pozwolą Ci cieszyć się optymalnym oświetleniem i ciągłością pracy urządzeń, niezależnie od czynników zewnętrznych. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko w profesjonalnych punktach usługowych urządzenia generujące prąd będą przydatne. Pomyśl też o agregacie prądotwórczym do przydomowego warsztatu – takiego, w którym oddajesz się rozwijaniu swojej motoryzacyjnej pasji. Jeśli argumenty związane z finansami i bezpieczeństwem do Ciebie przemawiają, sprawdź koniecznie, jakie agregaty warto wybrać.

Sprawdź też ➡️ Funkcje dobrego agregatu prądotwórczego – wybierz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb

Jakie agregaty prądotwórcze do warsztatu samochodowego warto wybrać? Te aspekty weź pod uwagę przy wyborze urządzenia

Jakie warunki powinien spełnić dobrej jakości agregat prądotwórczy do warsztatu samochodowego? Przede wszystkim warto zastanowić się nad typem tego rodzaju urządzenia, które w przypadku braku prądu będzie stanowiło źródło awaryjnego zasilania. Do wyboru masz dwa warianty: agregat prądotwórczy przenośny i stacjonarny. Oba mają swoje zalety, musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czego bardziej potrzebujesz: urządzenia solidnego i stabilnego, które generuje większą moc czy agregatu, który możesz w dowolnym momencie przewieźć czy przenieść w inne miejsce.

Jeśli chodzi o sam silnik w urządzeniu, polecamy przede wszystkim agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla, które cieszą się popularnością wśród doświadczonych specjalistów, nie tylko samochodowych mechaników. Plusy? Wysokoprężny silnik spala nawet dwukrotnie mniej paliwa niż w przypadku silnika benzynowego, przez co eksploatacja sprzętu generuje w dłuższej perspektywie niższe koszty.

Co jeszcze warto brać pod uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego do warsztatu samochodowego? Upewnij się, czy wypatrzony przez Ciebie model jest wyposażony w układ samoczynnego załączenia rezerwy, który w przypadku awarii i zaniku prądu automatycznie uruchamia agregat, a po przywróceniu dostawy – samoczynnie się wyłącza. Jeśli w swoim warsztacie korzystasz z dużej ilości drogiego sprzętu, pomyśl też o wyborze agregatu prądotwórczego typu diesel z wbudowanym stabilizatorem napięcia AVR, który chroni przed skokami napięcia, które mogą być bardzo niebezpieczne dla wrażliwych na wahania napięcia urządzeń.

Gdzie kupić najlepsze agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla? Poznaj odpowiedź na to pytanie

Jak już wiesz, w przypadku agregatu prądotwórczego do warsztatu samochodowego liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i wydajność pracy takiego urządzenia, a także jego jakość i trwałość. Polecane przez specjalistów agregaty prądotwórcze Diesel, które będą Ci bez szwanku służyć latami, możesz kupić w naszym sklepie internetowym. Nasz przeszkolony i profesjonalny personel chętnie pomoże Ci w wyborze właściwego urządzenia, biorąc pod uwagę wszystko, co jest dla Ciebie istotne, od funkcjonalności po cenę.

Jakie przykładowe modele agregatów prądotwórczych do warsztatu samochodowego są naszym zdaniem najlepsze?

  • Automatyczny, niezabudowany agregat prądotwórczy Proton ZPP 50-O o dużej mocy maksymalnej, wyposażony w chłodnicę, podgrzewanie wody oraz oleju, a także w system autostartu (SZR). To model odpowiedni do profesjonalnych warsztatów, w których liczy się każda minuta stracona na przerwach w dostawie energii elektrycznej.
  • Nowoczesny agregat prądotwórczy z silnikiem diesla Proton 10000 360 z funkcją dual, który gwarantuje pełną moc zarówno na gnieździe trójfazowym, jak i jednofazowym. Dzięki temu możesz obsługiwać wszystkie urządzenia, w dodatku nie obawiając się o ich bezpieczeństwo – ten agregat posiada stabilizator napięcia AVR.

Nieprzerwana energia w Twoim warsztacie – wybierz idealny agregat

Agregat prądotwórczy do warsztatu samochodowego powinien spełnić szereg wyśrubowanych warunków, jeśli ma służyć latami i zapewniać nie tylko komfort pracy, ale też bezpieczeństwo. Na szczęście wcale nie musi być kosztowny, czego przykładem są urządzenia z silnikiem Diesla, które znajdziesz w naszym sklepie. Pozwól, że pomożemy Ci wybrać najlepsze wyposażenie do Twojego warsztatu!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

pixel