Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Na co zwrócić uwagę, wybierając generator prądu do domku letniskowego?

2021-07-30
Na co zwrócić uwagę, wybierając generator prądu do domku letniskowego?

Posiadasz domek letniskowy i szukasz do niego niezawodnego źródła energii, które posłuży do zasilania urządzeń oraz umieszczonych w nim sprzętów? Twoja letnia nieruchomość znajduje się w miejscu, w którym często zdarzają się przerwy w dostawie prądu czy awarie sieci energetycznej z powodu silnego wiatru, czy też burzy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając agregat prądotwórczy do domu letniskowego.

W tej publikacji — spis treści:

1. Parametry agregatu prądotwórczego – na czym warto się skupić?

2. Jaki agregat prądotwórczy do domku letniskowego?

3. Pomożemy wybrać najlepszy agregat do domku letniskowego

Szukasz kompaktowego, cichego, komfortowego oraz stacjonarnego bądź przenośnego agregatu prądotwórczego, który będzie trwały, niezawodny i nie nadszarpnie Twojego budżetu? Bez żadnych ograniczeń, bez względu na pogodę czy nieprzewidziane sytuacje zapewnij sobie stały dostęp do energii elektrycznej – niech weekend czy urlop w domku letniskowym będzie zawsze komfortowy, bezproblemowy i udany! Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu agregatu prądotwórczego do domku letniskowego? Z pewnością na potrzebną do zasilenia podłączonych urządzeń moc, dopuszczalny poziom hałasu, a także warto rozważyć, czy korzystniejszy będzie wariant przenośny, czy stacjonarny – zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie!

Parametry agregatu prądotwórczego – na czym warto się skupić?

Pierwszą kwestią przy zakupie generatora prądu do domku letniskowego jest obliczenie mocy potrzebnej do zasilenia urządzeń, które chcemy podłączyć. Na podstawie tabliczek znamionowych konkretnego sprzętu należy zsumować niezbędną moc, tak aby zakupiony agregat był w stanie zasilić konkretne urządzenia. Przyjmuje się, że do obliczonej sumy dodaje się 20-30% bezpiecznego zapasu. Niektóre urządzenia podczas rozruchu wymagają większej mocy niż podczas dalszej pracy ciągłej, taki przyjęty zapas gwarantuje więc niezawodność i bezpieczeństwo.

Sprawdź też ➡️ KALKULATOR AGREGATU PRĄDOTWÓRCZEGO

Oferowane agregaty prądotwórcze posiadają dwa parametry mocy – znamionową oraz maksymalną. Przy wykonywaniu obliczeń, pamiętaj o bezpiecznym zapasie i dobierz najkorzystniejszy wariant, sugerując się mocą znamionową. Dostępne na rynku agregaty prądotwórcze dzieli się agregaty jednofazowe (230 V), agregaty trójfazowe (400 V), a także warianty dual. Agregaty jednofazowe bezproblemowo zasilą sprzęt AGD, RTV, komputery czy też oświetlenie – będzie to więc doskonałe rozwiązanie do sezonowego domku letniskowego, które nie nadszarpnie budżetu, umożliwi korzystanie z podstawowych sprzętów oraz urządzeń, a także w przypadku, gdy agregat jest tylko alternatywnym źródłem prądu, pozwoli na nieprzerwaną pracę urządzeń, nawet w razie braku prądu, bądź przerwie w dostawie energii.

W przypadku domków letniskowych, w których używamy różnych sprzętów lub gdy generator prądu wykorzystywany jest do urządzeń grzewczych bądź podgrzewaczy wody, rekomendujemy wariant dual agregatu prądotwórczego. W obu przypadkach warto rozważyć również modele wyposażone w regulator napięcia, który zabezpiecza czułą elektronikę przed niebezpiecznymi wahaniami napięcia podczas zasilania. Drugą kwestią podczas zakupu agregatu do domku letniskowego jest generowany hałas – w przypadku sezonowego domku zależy nam z reguły na ciszy, spokoju i odpoczynku bez rozpraszających dźwięków. Warto więc rozważyć zakup modelu z dźwiękoszczelną obudową. Wskazane jest również to, aby zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie agregat prądotwórczy stacjonarny, czy też przenośny – tak, aby zakupiony sprzęt okazał się w 100% udaną inwestycją!

Sprawdź też ➡️ AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY, KTÓRY PRZYDA CI SIĘ W PRZYDOMOWYM GARAŻU

Jaki agregat prądotwórczy do domku letniskowego?

Jeżeli cenisz sobie spokój i ciszę, a jednocześnie interesuje Cię solidne i niezawodne wykonanie, łatwość w transporcie oraz możliwość podpięcia urządzeń jedno- i trójfazowych, to doskonałą propozycją będzie model agregatu prądotwórczego Proton Oasis 3, który dodatkowo wyposażony jest również w stabilizator napięcia AVR. Jest więc w pełni bezpieczny dla podłączonych urządzeń i komfortowy w użytkowaniu. W przypadku, gdy zależy Ci na pełnej mocy na obu gniazdkach – i jedno- i trójfazowym, a także wariancie z większą mocą znamionową, rekomendujemy zakup agregatu prądotwórczego Proton 10000 360 Diesel.

Stawiamy na najwyższą jakość, solidne wykonanie i w pełni bezpieczne rozwiązania – kupując u nas, możesz więc liczyć zarówno na wysoką jakość obsługi, profesjonalne doradztwo, jak również bezpieczne i trwałe urządzenia, które posłużą przez wiele lat.

Agregat prądotwórczy to praktyczne wyposażenie, które powinno pojawić się w każdej letniskowej nieruchomości – bez względu na to, czy pełni funkcję głównego, czy alternatywnego źródła energii. 

Pomożemy wybrać najlepszy agregat do domku letniskowego

Masz pytania, potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszą załogą, która z przyjemnością pomoże Ci wybrać najkorzystniejszy wariant agregatu, który sprosta Twoim potrzebom i wymaganiom! Niech nie zaskoczy Cię żadna nieprzyjemna sytuacja. Korzystaj z praktycznych urządzeń oraz sprzętu bez żadnych ograniczeń, oraz w pełni bezpiecznie. Domek letniskowy z odpowiednio dobranym generatorem prądu to przepis na udany wypoczynek czy urlop!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

pixel