Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

4 zasady, którymi należy się kierować wybierając generator prądu do serwerowni

2022-02-03
4 zasady, którymi należy się kierować wybierając generator prądu do serwerowni

Szukasz odpowiedniego agregatu prądotwórczego do serwerowni i innych obiektów typu data center? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Z tego poradnika dowiesz się nie tylko, dlaczego warto gruntownie przemyśleć tę inwestycję, ale też, jakie konkretne wskazówki warto wziąć pod uwagę przy zakupie generatora prądu do tego typu miejsc.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat prądotwórczy do serwerowni – dlaczego warto dobrze przemyśleć jego wybór?

2. Co wziąć pod uwagę przy wyborze agregatu prądotwórczego do obiektów data center?

3. Nie ryzykuj stabilności Twojej serwerowni – wybierz niezawodny agregat

Agregat prądotwórczy do serwerowni – dlaczego warto dobrze przemyśleć jego wybór?

Serwerownia to specjalistyczne pomieszczenie, które wymaga bezustannego dostępu do zasilania energią elektryczną – stanowi niejako serce systemu informatycznego, więc musi gwarantować ciągłość i niezawodność pracy. Niestety, nawet w przypadku najwyższej jakości instalacji elektrycznych, nie można wyeliminować wszystkich problemów. Różnego rodzaju awarie, przerwy czy nieprawidłowości w dostawie energii elektrycznej mogą powodować poważne kłopoty w pracy serwerowni, które mogą kończyć się nie tylko przerwą w pracy komputerów, ale też utratą bardzo ważnych danych. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, które mogłyby wpłynąć na pracę całej firmy czy instytucji. Najlepsze rozwiązanie? Oczywiście inwestycja zarówno w specjalne zasilacze UPS (tak zwane zasilanie gwarantowane), jak i w agregat prądotwórczy, który w sytuacji braku energii elektrycznej przejmie zadanie “udźwignięcia” pracy serwerów. Ważne jednak jest to, jaki konkretnie model generatora wybierzesz. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, sprawdź przygotowaną przez nas listę 4 zasad, jakimi koniecznie należy się kierować przy zakupie agregatu prądotwórczego do serwerowni.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze agregatu prądotwórczego do obiektów data center?

Wiesz już, że agregat prądotwórczy w wielu sytuacjach może okazać się kluczowym urządzeniem. Teraz pora na przyjrzenie się temu, jakie dokładnie warunki musi spełniać generator prądu w obiektach typu data center, żeby można było o nim mówić jak o udanej inwestycji. Oto 4 zasady, które zdaniem profesjonalnych doradców w naszym sklepie są absolutnie niezbędne. Weź je pod uwagę podczas zakupów!

1. Agregat prądotwórczy Diesel czy z silnikiem benzynowym? Rodzaj silnika w generatorze prądu

Na pewno zastanawiasz się, czy w przypadku serwerowni lepiej sprawdzi się agregat prądotwórczy Diesel, czy z silnikiem na benzynę. Odpowiedź jest jedna: chociaż zazwyczaj ten drugi jest tańszy, to właśnie urządzenie z silnikiem wysokoprężnym jest korzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem, ponieważ spala nawet 2x mniej paliwa. Koniecznie upewnij się też, że moc silnika jest wystarczająca dla Twoich indywidualnych potrzeb.

Sprawdź też ➡️ 3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ AGREGAT Z SILNIKIEM DIESLA

2. Stacjonarny czy przenośny? Przemyśl wybór rodzaju agregatu prądotwórczego

Jak się pewnie domyślasz, zarówno agregaty stacjonarne, jak i przenośne agregaty prądotwórcze mają swoje plusy, jednak ich zastosowanie jest nieco inne. W przypadku wyboru generatora prądu do serwerowni zorganizowanej w jednym wydzielonym pomieszczeniu, dobrym pomysłem będzie wybór agregatu stacjonarnego, zapewniającego najwyższą moc pracy i pełną jej stabilność.

3. Samoczynne Załączanie Rezerwy i nie tylko – weź pod lupę dodatkowe udogodnienia w agregacie prądotwórczym

Wybierając agregat prądotwórczy do pomieszczeń typu data center, koniecznie weź pod uwagę nowoczesne rozwiązania, które zapewnią pełne zoptymalizowanie pracy i bezpieczeństwo zarówno serwerów, jak i personelu. Przykładem może być chociażby układ Samoczynnego Załączania Rezerwy, który włącza się w sytuacji nagłej przerwy w dostawie energii elektrycznej i wyłącza wtedy, kiedy prąd zaczyna przepływać bez zakłóceń. Co jeszcze warto wiedzieć? Nie zaszkodzi poszukanie agregatu prądotwórczego z wbudowanym stabilizatorem napięcia AVR, który ochroni czuły sprzęt przed skokami napięcia, a także ze specjalną chłodnicą, która wpływa korzystnie na działanie pracującego przez wiele godzin agregatu.

4. Kwestie komfortu, czyli wyreguluj poziom hałasu generowanego przez agregat prądotwórczy w serwerowni

W przypadku wyboru generatora prądu do serwerowni, warto też pokusić się o model charakteryzujący się cichą pracą. W tym kontekście warto pomyśleć o zakupie chociażby agregatu prądotwórczego w specjalnej obudowie, która nie tylko zapewnia cichą pracę, ale też chroni przed ewentualnymi czynnikami zewnętrznymi. Przykład? Agregat prądotwórczy Proton ZPP 20 o mocy maksymalnej 30KVA, wyposażony w system Samoczynnego Załączania Rezerwy. Wyeliminowanie hałasu jest niezbędne – zwłaszcza jeśli mówimy o generatorze, który ma pracować 24 godziny na dobę.

Nie ryzykuj stabilności Twojej serwerowni – wybierz niezawodny agregat

Jeśli szukasz odpowiedniego agregatu prądotwórczego do serwerowni i wciąż nie do końca wiesz, jaki model byłby dla Ciebie optymalny, możesz zawsze skontaktować się z naszym profesjonalnym personelem, który chętnie weźmie pod uwagę wszystkie Twoje wątpliwości i postara się je rozwiać. Dzięki takiemu podejściu do obsługi klientów cieszymy się najlepszymi opiniami!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel