Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

5 pytań, które warto sobie zadać przed zakupem agregatu prądotwórczego

2021-10-07
5 pytań, które warto sobie zadać przed zakupem agregatu prądotwórczego

Mocno rozważasz zakup agregatu prądotwórczego, ale nie wiesz, na jakie parametry szczególnie zwrócić uwagę, aby wybrać najkorzystniejszą opcję? Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, jednak ciężko Ci zdecydować czy rekomendowany przez innych użytkowników wariant spełni Twoje oczekiwania oraz potrzeby? W takim razie zapoznaj się z naszą listą 5 pytań, które warto sobie zadać przed ostatecznym zakupem agregatu, tak aby być w pełni zadowolonym z tej inwestycji! Zapraszamy do lektury!

W tej publikacji — spis treści:

1. Zakup agregatu prądotwórczego – moc, rodzaj oraz przeznaczenie

2. Jakie jeszcze pytania warto sobie zadać przed zakupem agregatu prądotwórczego?

3. Renomowany producent czy tańszy odpowiednik z nieznanego źródła?

4. Nie zostawiaj przyszłości w ciemności – wybierz odpowiedni agregat z naszą pomocą!

Zakup agregatu prądotwórczego – moc, rodzaj oraz przeznaczenie

Częste awarie linii energetycznych związane z wiatrem czy burzą, przerwy w dostawie prądu, rosnące rachunki? Zakup agregatu prądotwórczego to z pewnością doskonały pomysł – zarówno dla gospodarstwa domowego, rolnego czy też mniejszej bądź większej firmy. Jak jednak wybrać ten najkorzystniejszy wariant?

  • 1. Po pierwsze zastanów się, do jakich celów będzie przeznaczony zakupiony agregat? Czy będzie on głównym źródłem energii, a może tylko awaryjnym? Będzie wykorzystywany w małym gospodarstwie rolnym, a może w większym, czy też na budowie? Rozważ również czy wygodniejsza będzie dla Ciebie wersja stacjonarna, czy może potrzebujesz przenośnego agregatu prądotwórczego.
  • 2. Drugą sprawą jest wymagana moc agregatu – tak, aby był on wydajny, gwarantował niezawodną pracę i był w stanie zasilić wszystkie podłączone do niego urządzenia. Przed zakupem należy więc zastanowić się jakie urządzenia będziemy podłączać do agregatu, a także obliczyć ich moc przy użyciu informacji zawartych na tablicach znamionowych. Na tej podstawie należy wybrać modele agregatu prądotwórczego, które posiadają moc o ok. 20-30% większą od uzyskanej sumy mocy wszystkich urządzeń. Przy doborze pamiętaj także, aby sugerować się mocą znamionową agregatu – inaczej zwaną ciągłą.

Sprawdź ➡️ Jak dobrać moc agregatu prądotwórczego?

  • 3. Kolejnym pytaniem, jakie należy sobie zadać to rodzaj agregatu – jaki model będzie najkorzystniejszy? Wyróżnić można agregaty jednofazoweagregaty trójfazowe oraz generatory dual. Jeżeli agregat prądotwórczy używany będzie do zasilania podstawowego sprzętu RTV/AGD oraz oświetlenia w gospodarstwie domowym czy też małej firmie w zupełności wystarczy wariant agregatu jednofazowego. Ciekawą propozycją tego rodzaju jest dostępny w ofercie model Proton 12000 230 Oasis Diesel, który charakteryzuje się zarówno doskonałym wyciszeniem, niezawodnym silnikiem oraz systemem chłodzenia, jak i wyposażeniem w stabilizator napięcia, który chroni czuły sprzęt RTV/AGD. Przy używaniu agregatu do zasilania bardziej wymagającego sprzętu o większej mocy typu pompy ciepła, profesjonalny sprzęt budowlany czy też mocny piekarnik bądź płyty indukcyjne poleca się rozwiązanie trójfazowe, bądź uniwersalną wersję dual. W przypadku takiego rodzaju rekomendujemy model Proton 10000 360 Diesel, który sprawdzi się zarówno w wymagających gospodarstwach domowych, jak i na budowie czy w profesjonalnych warsztatach.

Jakie jeszcze pytania warto sobie zadać przed zakupem agregatu prądotwórczego?

Oprócz podstawowych parametrów warto rozważyć również elementy dodatkowe, które pozwolą zarówno zwiększyć wygodę, jak i bezpieczeństwo. Jeżeli chcesz mieć pewność, że agregat uruchomi się zawsze, gdy tylko nastąpi przerwa w dostawie prądu – nawet podczas Twojej nieobecności w domu bądź firmie, warto wyposażyć go w samoczynne załączenie rezerwy SZR. Czujnik ten jest cały czas w trybie czuwania i automatycznie uruchamia się w momencie zaniku prądu, a także samoczynnie wyłącza po jego przywróceniu. Cenionym przez wiele użytkowników jest również wspomniany wcześniej stabilizator napięcia AVR, który chroni czułe urządzenia oraz sprzęt przed niebezpiecznymi skokami napięcia. Warto również rozważyć, gdzie umiejscowimy agregat – wewnątrz czy na zewnątrz, a także zastanowić się, czy potrzebna nam jest wersja wyposażona w dodatkową konstrukcję wyciszającą.

Renomowany producent czy tańszy odpowiednik z nieznanego źródła?

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest wybór producenta, od którego zakupimy agregat prądotwórczy. Zalecamy tutaj postawić na sprawdzone źródło i renomowanych producentów – tylko wtedy masz gwarancję, że zakupiony sprzęt faktycznie posiada wypisane parametry, a także wyposażony jest w dane elementy. Kupując agregat z pewnego, polecanego źródła nie będziesz miał również problemów z serwisem czy też znalezieniem części zamiennych. Jest to rozwiązanie, które jest bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla podłączanych do agregatu sprzętów. Przestrzegamy więc przed różnymi okazyjnymi ofertami podróbek i rekomendujemy bezpieczny zakup, który z pewnością będzie stanowił długoletnią i satysfakcjonującą inwestycję.

Sprawdź ➡️ JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNY AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY OD PODRÓBKI? JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ?

Przed zakupem agregatu prądotwórczego należy rozważyć wiele kwestii, tak aby był on jak najbardziej dopasowany do potrzeb, oczekiwań i stawianych mu wymagań. Do głównych 5 pytań, jakie warto sobie zadać przed ostatecznym zakupem należą:

  • ✅ wymagana moc,
  • ✅ rodzaj agregatu,
  • ✅ przeznaczenie agregatu,
  • ✅ wyposażenie w elementy dodatkowe,
  • ✅ zakup u sprawdzonego, renomowanego producenta czy sprzęt tańszy, ale z niepewnego źródła.

Nie zostawiaj przyszłości w ciemności – wybierz odpowiedni agregat z naszą pomocą!

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie jesteś pewien wyboru, bądź też potrzebujesz profesjonalnej pomocy w doborze idealnie dopasowanego pod Twoje indywidualne potrzeby agregatu prądotwórczego, zgłoś się do nas! Nasi eksperci są gotowi, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i zapewnić Ci komfort i pewność zakupu. Chroń swoje gospodarstwo, firmę czy dom przed nieprzewidzianymi przerwami w dostawie prądu. Skontaktuj się z nami już dziś i zainwestuj w bezpieczeństwo i niezawodność.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel