Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak odróżnić oryginalny agregat prądotwórczy od podróbki? Jak nie dać się oszukać?

2021-05-05
Jak odróżnić oryginalny agregat prądotwórczy od podróbki? Jak nie dać się oszukać?

Niezwykle ciekawa oferta oraz okazyjna cena, kusząca promocja, skup używanego sprzętu na budowie bądź w przedsiębiorstwie, zakup sprzętu z drugiej ręki? Jeżeli zdecydujesz się na zakup agregatu prądotwórczego poza autoryzowanym sklepem, koniecznie sprawdź wiarygodność oferty. Nie daj się nabrać i nie narażaj swojego bezpieczeństwa, zdrowia i życia kupując podróbkę! Jak nie dać się oszukać, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie sprzętu poza autoryzowanym sklepem oraz dlaczego podróbka może być dla nas niebezpieczna? Przeczytaj poniższy artykuł i bądź czujny!

W tej publikacji — spis treści:

1. Handel podróbkami agregatów prądotwórczych – na co szczególnie uważać?

2. Podróbki agregatów – dlaczego są niebezpieczne dla nas i otoczenia?

3. Wybierz agregat, na którym będziesz mógł polegać

Handel podróbkami agregatów prądotwórczych – na co szczególnie uważać?

Niezwykle atrakcyjna cena, która znacząco odbiega od ceny katalogowej na stronie producenta, oferowana przez nieautoryzowany sklep, powinna zapalić w nas czerwoną lampkę ostrzegawczą. Niestety handel podróbkami to nie nowość i oszuści, często opierając się na “zasypaniu” nas szczegółowymi informacjami odnośnie oferowanego sprzętu, chcą sprzedać nam podróbkę – bezużyteczny sprzęt, który nie spełni swojej funkcji. Przedstawiając faktury zakupu oraz kartę gwarancyjną, próbują uwiarygodnić, że sprzedawany agregat prądotwórczy jest oryginałem. W niektórych przypadkach może tak faktycznie być, jednak często okazuje się, że jest to zwykłe naciąganie i wyłudzanie pieniędzy za niepełnowartościowy towar! Jak więc nie paść ofiarą oszustwa i uchronić się przed zakupem podróbek?

Po pierwsze, rekomendujemy zakup agregatu prądotwórczego tylko w autoryzowanych punktach, gdzie otrzymasz rzetelną wiedzę oraz profesjonalną obsługę, doradztwo, bezproblemowy zakup części zamiennych, fachowy serwis oraz gwarancję bezpiecznego i wysokojakościowego sprzętu, który spełnia normy i wymagania. Na każdym etapie zakupu i użytkowania agregatu masz również dostęp do rzetelnej oraz profesjonalnej wiedzy fachowców.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup w nieautoryzowanym sklepie bądź z drugiej ręki warto porównać oferowany model z dostępnymi zdjęciami na stronie producenta, sprawdzić certyfikaty, które dołączone są do zakupu, a także w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, skontaktować się ze specjalistą. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, a nasza profesjonalna załoga z chęcią odpowie na każde pytanie związane z agregatami prądotwórczymi. Zapraszamy więc do kontaktu przez stronę internetową, telefonicznie bądź mailowo!

agregat prądotwórczy w ogrodzie

Podróbki agregatów – dlaczego są niebezpieczne dla nas i otoczenia?

Pod kątem wyglądu niezwykle podobne do oryginału, jak jednak odnosi się to do wnętrza i parametrów?

Podróbki agregatów prądotwórczych nie spełniają norm bezpieczeństwa, nie gwarantują jakości, a także nie posiadają wymaganych parametrów. Mogą więc stanowić zarówno zagrożenie dla naszego zdrowia, jak i życia – możliwość porażenia prądem bądź silnego poparzenia, a także uszkodzenia podłączonych do takiego generatora urządzeń jest duża. Kupujemy przysłowiowego kota w worku. Dodatkowo mogą wywołać niebezpieczny dla nas, naszego gospodarstwa, przedsiębiorstwa czy firmy pożar. Wartość takiego sprzętu mimo niezwykle okazyjnej ceny w stosunku do pełnowartościowego, wysokojakościowego oraz oryginalnego generatora prądu i tak jest zawyżona! Podane przez oszusta parametry nijak mają się do rzeczywistości – i tak np. modele o mocy 2kW często sprzedawane są jako warianty 8kW. Podróbki często też szybko przestają działać, a my nie do końca mamy gdzie zgłosić konieczność naprawy czy reklamację zakupionego sprzętu. Musimy mieć również świadomość, że kupując sprzęt z niepewnego źródła, nie mamy ani gwarancji, ani wsparcia serwisu. Autoryzowane punkty oraz sieci serwisowe nie podejmą się naprawy takiego sprzętu czy sprzedaży części zamiennych – taka podróbka może być po prostu niebezpieczna dla naszej załogi czy innych autoryzowanych sprzedawców. Nie możemy też zagwarantować, że wymiana części pozwoli na bezpieczne używanie sprzętu, oraz że po serwisie zakupiona podróbka spełni swoją rolę i stawiane jej wymagania pod kątem warunków pracy. Często więc wychodzi na to, że jesteśmy stratni i na potrzebny sprzęt wydajemy pieniądze dwa razy – na podróbkę (której cena często przekracza wartość rynkową nawet 5-krotnie) oraz trwały i bezpieczny agregat prądotwórczy.

generator prądu proton polska

Wybierz agregat, na którym będziesz mógł polegać

Masz jakiekolwiek pytania związane z agregatami prądotwórczymi, zastanawiasz się nad wyborem najlepszego, dopasowanego do swoich potrzeb modelu? Nie jesteś pewny, jak wyznaczyć odpowiednią moc czy inne parametry agregatu? Chciałbyś zakupić bezawaryjny sprzęt do swojego gospodarstwa czy firmy, a może otrzymałeś ciekawą ofertę zakupu i nie jesteś pewien, czy to nie podróbka? Skontaktuj się z nami, a z pewnością pomożemy! Przestrzegamy również przed popularnymi ostatnio próbami wyłudzeń i sprzedaży bezużytecznych oraz niebezpiecznych podróbek. Bądź czujny, zwróć uwagę na szczegóły i zadbaj o swoje bezpieczeństwo, zdrowie oraz budżet!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel