Regulator AVR – czym jest? Jak działa? Czy Twoje urządzenia są bezpieczne?
Prąd jest nam niezbędny do pracy oraz codziennego funkcjonowania. Aby wyeliminować konieczność przestoju, spowodowanego przerwą w jego dostawie, większość przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które są zainteresowane uniezależnieniem się od kaprysów pogody i dostawcy prądu, decyduje się na zakup agregatu prądotwórczego. Tym bardziej że chwilowy brak energii elektrycznej nie jest zjawiskiem rzadkim. Może powstać na skutek awarii wywołanej burzą, zerwanymi liniami czy pracami konserwacyjnymi linii energetycznych. Stąd też generator prądu bardzo często znajduje zastosowanie w budownictwie, przemyśle rolnym, jak również w gospodarstwach domowych.
1. Na czym polega działanie agregatu prądotwórczego z regulatorem AVR?
2. Dlaczego warto zainwestować w regulator napięcia do agregatu prądotwórczego?
3. Pomoc w wyborze regulatora napięcia do agregatu
Czym się kierować przy jego wyborze, aby nie tylko mieć pewność, że mimo czasowego wyłączenia prądu, nasze sprzęty elektryczne, takie jak urządzenia AGD czy elektronarzędzia, będą mogły nieprzerwanie pracować, a przy tym cały czas będą bezpieczne? Na pewno jedną z podstawowych informacji, na jakie powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze zasilania awaryjnego do domu bądź firmy, jest to, aby generator posiadał regulator AVR. Dlaczego jest to takie ważne i na czym polega jego działanie? To wszystko wyjaśniamy w poniższym tekście.
Zdarzyło Ci się słyszeć historie opowiadane przez znajomych, którzy w wyniku wahania napięcia ponieśli dotkliwe straty finansowe, ponieważ musieli zakupić nowy telewizor, lodówkę albo komputer? Wszystko przez to, że w wyniku gwałtownego skoku napięcia doszło do spalenia urządzenia. Podobna sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby ich domowy agregat prądotwórczy, posiadał automatyczny stabilizator napięcia AVR – Automatic Voltage Regulator.
Na czym polega działanie agregatu prądotwórczego z regulatorem AVR?
Zastanawiasz się, czy zainwestować w regulator AVR? Zdecydowanie jest on wart każdych pieniędzy, ponieważ dzięki niemu nasze sprzęty są bezpieczne. Dzieje się tak dlatego, że napięcie wyjściowe utrzymywane jest cały czas na tym samym poziomie. Obecnie w sprzedaży przeważają tzw. agregaty obcowzbudne, czyli takie, które posiadają wbudowane regulatory AVR. Przykładem takiego agregatu prądotwórczego jest model Proton 1 z silnikiem diesla, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie. Został wyposażony w cyfrowy regulator napięcia, który niezależnie od obciążenia, nieprzerwanie generuje stabilne napięcie prądu. A co, jeśli mamy agregat samowzbudny, to znaczy pozbawiony AVR-u, którego użytkowanie jest potencjalnie niebezpieczne dla sprzętów elektronicznych? Czy taki agregat powinniśmy odłożyć w kąt i zaopatrzyć się w nowy model, który będzie posiadał AVR? Na szczęście nie jest to konieczne, ponieważ możemy dokupić regulator napięcia do agregatu i zamontować go w generatorze, który pierwotnie był go pozbawiony.
Sprawdź też ➡️ Co lepsze AVR czy inwerter?
Dlaczego warto zainwestować w regulator napięcia do agregatu prądotwórczego?
Jak już wspomniano, spadki napięcia, które nagle powodują wysoki wzrost woltażu, mogą powodować np. spalenie silnika danego urządzenia, co będzie się wiązało z drogą naprawą lub koniecznością wymiany sprzętu na nowy (czyli najczęściej dużymi kosztami). Ale na tym nie koniec niebezpieczeństw. Gwałtowne skoki napięcia elektrycznego mogą przyczynić się nawet do powstania pożaru. Dlatego tak ważne jest, aby nasz agregat prądotwórczy wyposażony był w regulator napięcia. A jeśli posiadamy model, który nie ma fabrycznego AVR-u, wtedy, nie pozostaje nam nic innego, jak dokupić regulator napięcia do agregatu na własną rękę. Ich wybór jest bardzo szeroki – oferujemy regulatory uniwersalne, jednofazowe oraz trójfazowe. Jako przykład tych ostatnich możemy wymienić regulator napięcia do agregatu GB-170 AVR SR-170. Ten niezawodny regulator przeznaczony jest do trójfazowego generatora szczotkowego wzbudzenia harmonicznego. Potrzebujesz regulatora do prądnicy bezszczotkowej? W naszym sklepie internetowym dostępne są zarówno regulatory do prądnic szczotkowych, jak i bezszczotkowych, a tym, co je wyróżnia, jest wysoka jakość, niezawodność i atrakcyjne ceny.
Agregaty prądotwórcze z regulatorem AVR są niezbędne nie tylko w dużych fabrykach produkcyjnych, sklepach, biurowcach czy w szeroko pojętym rolnictwie. Urządzenia zapewniające stabilizację napięcia są też niezwykle istotne w szpitalach. Wykorzystuje się je m.in. przy aparaturach podtrzymujących pracę serca, gdzie jakikolwiek skok napięcia mógłby okazać się dla pacjenta śmiertelny.
Sprawdź też ➡️ Jaki generator prądu sprawdzi się w średnich i dużych obiektach?
Pomoc w wyborze regulatora napięcia do agregatu
Nie wiesz, jaki model stabilizatora bądź agregatu z regulatorem AVR będzie dla Ciebie najlepszy? Wobec tego służymy pomocą i dobrą radą. Wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenie, pomożemy Ci wybrać regulator napięcia do agregatu o konkretnej mocy i wymiarach. Dzięki temu, że oferowane przez nas stabilizatory są automatycznie zabezpieczane, aby nie dochodziło do przeciążeń, ich praca jest praktycznie bezawaryjna. W zależności od potrzeb oraz możliwości finansowych można wejść w posiadanie regulatora napięcia za kilkaset złotych lub kilka tysięcy. Wszystkie regulatory, którymi dysponujemy, opierają się na najnowocześniejszej technologii i precyzji wykonania. Dzięki temu gwarantujemy ich długoletnie działanie i satysfakcję Klientów.
Niezawodne agregaty AVR
Regulator napięcia AVR to inwestycja w bezpieczeństwo oraz prawidłową pracę urządzeń bez narażania ich na nagłe skoki napięcia, a tym samym awarię. Stąd też ich zakup jest jak najbardziej uzasadniony zarówno do przedsiębiorstw o różnym profilu, instytucji, jak i do gospodarstw domowych.