Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat prądotwórczy wybrać na działkę?

2021-04-26
Jaki agregat prądotwórczy wybrać na działkę?

Pierwsze oznaki wiosny to dla wielu osób wyczekany czas, kiedy po kilkumiesięcznej przerwie nareszcie mogą wybrać się na działkę. Często w takich miejscach nie ma dostępu do sieci elektroenergetycznej, a wykonywanie różnych prac ogrodniczych niekiedy wymaga użycia sprzętu, który bez zasilania prądem nie zostanie uruchomiony. W takich sytuacjach nieocenione są agregaty prądotwórcze, dzięki którym możemy sami produkować prąd i tym samym stać się posiadaczami małej, prywatnej elektrowni na miarę swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę, wybierając agregat na działkę? Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu dokonasz trafnych i satysfakcjonujących zakupów.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat przenośny o niewielkich rozmiarach

2. Agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla czy benzyna?

3. Moc znamionowa agregatu i jego zabezpieczenia

4. Pomożemy w wyborze najlepszego agregatu na działkę

Wybór agregatów prądotwórczych jest bardzo duży. Producenci regularnie poszerzają swój asortyment, wprowadzając do sprzedaży nowe modele, które różnią się od poprzedników przede wszystkim parametrami. A to właśnie one są kluczowe, jeśli chodzi o zadowolenie z generatora, który doskonale spełnia swoje zadanie. Tym samym, jeśli wybieramy odpowiedni dla nas agregat prądotwórczy, najważniejsze powinno być to, żeby dopasować go do swoich potrzeb i przed jego zakupem, odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziemy chcieli go używać. Pozwoli to dobrać odpowiednią moc urządzenia. Po podjęciu kluczowych decyzji i wejściu w posiadanie nowoczesnego agregatu pozostaje cieszyć się z jego funkcjonalności, które ułatwiają sezonowe prace ogrodowe oraz korzystanie z elektronarzędzi.

Sprawdź też ➡️ 5 PYTAŃ, KTÓRE WARTO SOBIE ZADAĆ PRZED ZAKUPEM AGREGATU PRĄDOTWÓRCZEGO

Agregat przenośny o niewielkich rozmiarach

Można byłoby dokonać kilku podziałów agregatów prądotwórczych, a jednym z nich jest podział na agregaty stacjonarne przemysłowe oraz przenośne. O ile te pierwsze będę świetnym wyborem w przypadku firm, w których niezbędny jest generator zasilający różne urządzenia, o tyle do prac ogrodowych zdecydowanie lepszym wyborem będzie agregat przenośny. Charakteryzuje się tym, że ma niewielkie gabaryty, bez trudu można go transportować, co ułatwiają dodatkowo zamontowane kółka. Takie mobilne agregaty są wręcz idealne do wykorzystywania ich na działce czy w ogrodzie, a ich cena jest znacznie niższa niż w przypadku modeli stacjonarnych.

Agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla czy benzyna?

Jedną z częstszych wątpliwości, z jaką borykają się osoby zainteresowane zakupem agregatu, jest to, czy zdecydować się na generator z silnikiem Diesla, czy może napędzany benzyną. Pokrótce przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące obu silników spalinowych. To, co je łączy, to jak sama nazwa wskazuje: produkowanie spalin, przez co nie mogą być używane w pomieszczeniu, ale za to na działce, czy innej wolnej przestrzeni, jak najbardziej.

Jak przedstawia się kwestia hałasu? Zarówno agregaty z silnikiem Diesla, jak i benzynowe są dość głośne – poziom decybeli jest na zbliżonym poziomie, choć możemy sięgnąć po generatory, które są zabudowane, co zapewnia ich cichszą pracę. Ale na tym byłby koniec podobieństw. Teraz przejdziemy do różnic. Otóż agregaty na benzynę są tańsze od Diesli, co jest niewątpliwie ich atutem w momencie zakupu, ale koszty eksploatacyjne są już większe i co ważne, tego typu generatory są bardziej awaryjne. A przecież, kupując je, chcemy, aby służyły nam przez lata i były gotowe do użycia zawsze wtedy, gdy będzie to konieczne. Dlatego też, jeśli zależy nam na niezawodnym sprzęcie, który jest bardzo wytrzymały i oszczędny podczas użytkowania, to najlepszym wyborem będzie agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla. Przykładem generatora na olej napędowy, który potrafi być aż trzykrotnie bardziej oszczędny niż model benzynowy, jest agregat prądotwórczy Proton 360. Na pełnym zbiorniku (12 litrów) może pracować aż osiem godzin, umożliwiając nam komfortowe wykonywanie prac ogrodowych, takich jak np. koszenie trawy kosiarką elektryczną. Tym, co zasługuje na wyróżnienie w przypadku omawianego agregatu, jest posiadanie funkcji Dual. Oznacza to, że możemy podłączać do niego urządzenia zarówno jednofazowe, jak i trójfazowe. Tym samym nie musimy zastanawiać się nad tym, czy kupić generator trójfazowy, czy agregat jednofazowy, ponieważ możemy stać się posiadaczami modelu 2w1, co daje nam pełną swobodę działań.

Sprawdź też ➡️ 3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ AGREGAT Z SILNIKIEM DIESLA

Moc znamionowa agregatu i jego zabezpieczenia

Podczas wybierania agregatu interesującą nas informacją powinna być moc urządzenia. Aby była ona dobrze dobrana, należy zastanowić się nad tym, jakie urządzenia będziemy chcieli podłączyć do generatora. Po zsumowaniu, jaki jest pobór energii wszystkich urządzeń, będziemy mieli odpowiedź na pytanie, jaką moc znamionową powinien mieć nasz agregat prądotwórczy. Przy czym pobór nie może przekraczać 80% mocy znamionowej. Ze względu na bezpieczeństwo podłączanych do agregatu urządzeń, warto decydować się na taki, który posiada system automatycznej regulacji napięcia, czyli AVR. Nie dopuszcza on do tzw. skoków napięcia, które mogłyby uszkodzić czułe sprzęty wykorzystywane podczas prac ogrodowych.

Sprawdź też ➡️ CO LEPSZE AVR CZY INWERTER?

Bez wątpienia prąd na działce jest bardzo przydatny, ponieważ umożliwia korzystanie ze sprzętów elektrycznych, ułatwiających jej pielęgnację. Nie zawsze jednak jest dostępne przyłącze elektryczne, ale na szczęście w takich sytuacjach możemy zaopatrzyć się w przenośny agregat prądotwórczy o dopasowanej do indywidualnych potrzeb mocy. Wysokiej jakości sprzęt dostępny w naszym sklepie gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Wystarczy, że będziemy pamiętali o regularnych przeglądach, a zakupiony agregat z pewnością odpłaci nam się niezawodną pracą.

Pomożemy w wyborze najlepszego agregatu na działkę

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem agregatu prądotwórczego, ale chciałbyś zdobyć jeszcze kilka informacji na ich temat, to nasi specjaliści chętnie podzielą się fachową wiedzą i pomogą w wyborze najlepszego sprzętu. Takiego, który będzie spełniał Twoje wymagania pod względem parametrów technicznych, jak i ceny.

SPRAWDŹ AGREGATY PRĄDOTWORCZE
lub SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel