Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

3 powody, dla których warto wybrać agregat z silnikiem diesla

2020-12-29
3 powody, dla których warto wybrać agregat z silnikiem diesla

Agregaty prądotwórcze są niezastąpione wszędzie tam, gdzie trudno sobie wyobrazić nawet bardzo krótką przerwę w dostawie prądu. A tych niestety nie da się całkowicie wyeliminować, ponieważ czasami wystarczą niesprzyjające warunki atmosferyczne, a mianowicie wichura łamiąca drzewa i uszkadzająca linie energetyczne, aby w domach, a także innych budynkach nastała ciemność. Wiele zakładów pracy nie może sobie pozwolić na to, żeby nagle maszyny przestały działać, dlatego przedsiębiorcy decydują się zainwestować w agregaty.

W tej publikacji — spis treści:

1. Zalety posiadania agregatów Diesel

2. Podsumowanie zalet

3. Najwyższej jakości generatory Diesel - pomożemy z wyborem

Choć nie tylko oni, bo coraz więcej osób prywatnych zaopatruje swoje domki jednorodzinne w generatory prądu. Wybór agregatów prądotwórczych jest bardzo duży. Poszczególne modele różnią się parametrami, tym czy są stacjonarne czy przenośne, a także rodzajem paliwa, jakie jest im niezbędne do pracy. Dlaczego warto zdecydować się agregaty prądotwórcze Diesel, a nie te napędzane benzyną?

Zastanawiasz się nad kupnem generatora prądu Diesel? W takim razie z pewnością jesteś zainteresowany tym, jakie są zalety posiadania urządzenia, które działa na olej napędowy. W tym artykule postanowiliśmy podać trzy najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w agregat prądotwórczy Diesel. Oto i one.

Zalety posiadania agregatów Diesel

Posiadanie agregatu prądotwórczego Diesel wiąże się z licznymi korzyściami, które przemawiają za ich wyborem wśród innych dostępnych na rynku technologii. Poniżej przedstawiamy trzy główne zalety i unikalne cechy, które sprawiają, że agregaty Diesel stoją na czele preferencji zarówno firm, jak i indywidualnych użytkowników.

1. Koszty eksploatacji

Decydując się na większy zakup bywa, że kierujemy się ceną. Wychodzimy z założenia, że skoro działanie jest takie samo, parametry zbliżone, to po co przepłacać. Tylko dokonując takiej analizy bierzemy pod uwagę jedynie jednorazowy wydatek, a kompletnie zapominamy o kosztach eksploatacji. Dlaczego o tym mówimy? Bo agregat prądotwórczy Diesel jest droższy od tego benzynowego, ale za to jego eksploatacja będzie dla nas korzystniejsza finansowo, ponieważ za olej napędowy zapłacimy mniej niż za benzynę. Choć należy podkreślić, że nie bez znaczenia jest to, jak często korzystamy z agregatu. Jeżeli sięgamy po niego raz do roku, bo mniej więcej z taką częstotliwością dochodzi do awarii, skutkujących przerwami w dostawie prądu, to tych korzyści nie odczujemy. Ale w przypadku gdy generator wykorzystywany jest na budowie, imprezach plenerowych, np. do zasilania food trucków czy w przedsiębiorstwach, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie agregat Diesel. Większy koszt zakupu szybko się zwróci, ponieważ mniej funduszy będzie ubywało z naszego portfela na paliwo Diesel. Tym bardziej, że generatory na olej napędowy wykazują mniejsze spalanie od silników benzynowych.

Sprawdź też ➡️ JAKIE PALIWO DO AGREGATU? DIESEL, BENZYNA CZY LPG?

2. Dłuższa żywotność

Inwestując w agregat prądotwórczy musimy przeznaczyć na niego kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Stąd też powinno nam zależeć na tym, żeby urządzenie służyło nam jak najdłużej oraz było praktycznie bezawaryjne. I tutaj znowu generatory prądu z silnikiem Diesel mają przewagę nad tymi działającymi na benzynę. Zdecydowanie rzadziej ulegają awariom, a tym samym ich żywotność jest dłuższa. Wpływ na to ma przede wszystkim ich konstrukcja, która odbiega nieco od generatorów benzynowych, jest bardziej przemysłowa, a przez to trwalsza. Przy prawidłowej eksploatacji i regularnym dokonywaniu przeglądów agregat prądotwórczy Diesel powinien działać nam bez zarzutu przez wiele lat. A skoro jesteśmy przy przeglądach, to jak często powinno się je przeprowadzać? Według zaleceń po upływie około dwustu godzin pracy. To wszystko powoduje, że generatory Diesel to najlepsze i niezawodne zasilania awaryjne.

Sprawdź też ➡️ JAK EKSPLOATOWAĆ AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY?

3. Łatwość naprawy

Wspomniano już o tym, że agregaty Diesel bardzo rzadko ulegają usterkom, wymagającym naprawy, ale nawet kiedy już do nich dojdzie, to są one wyjątkowo łatwe do zlokalizowania, a następnie usunięcia. Wpływ na to przede wszystkim ma to, że próżno w generatorach Diesel szukać cewki zapłonowej oraz świecy. A nieskomplikowana budowa silnika i łatwość naprawy przekłada się bezpośrednio na niski jej koszt... Szukając przenośnego agregatu prądotwórczego Diesel o dużym źródle zasilania, który doskonale sprawdzi się na budowie, w warsztacie, gospodarstwie rolnym, a także w domu, naszą uwagę powinien zwrócić generator Proton 12000 400 V.

Na podkreślenie zasługuje to, że generator ten wyposażony jest w najwyższej jakości stabilizator napięcia angielskiej firmy Stamford® SX-460, dzięki czemu można podłączać do niego nawet bardzo czułe urządzenia. Na pełnym zbiorniku urządzenie to może pracować aż dziesięć godzin, a o rezerwie poinformuje nas specjalnie zamontowany wskaźnik, pozwalający monitorować poziom oleju napędowego. Ale jeśli np. mamy duże gospodarstwo i niezbędny jest nam agregat prądotwórczy Diesel o dużej mocy, to może się okazać, że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup generatora stacjonarnego. Agregaty stacjonarne to nowoczesne urządzenia wyposażone są w liczne czujniki, które mają za zadanie zapewniać bezpieczeństwo pracy i bezawaryjność. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj i model się zdecydujemy, mamy gwarancję, że każdy agregat marki Proton posiada wysokiej jakości zabezpieczenia, które sprawiają, że nigdy w historii firmy nie zdarzyło się, aby z powodu stabilizatora napięcia uszkodzone zostały podłączone do niego urządzenia. Możemy zawdzięczać to temu, że marka Proton bardzo duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa.

Podsumowanie zalet

Niskie koszty eksploatacyjne, duża wydajność, długa żywotność, wysoka bezawaryjność, a w przypadku wystąpienia usterki łatwa i szybko naprawa, to główne zalety, jakimi cechują się agregaty Diesel. Ich niezawodność sprawia, że są liderami wśród generatorów, które często są używane. Zamów nowoczesny agregat i nie martw się o przerwy w dostawie prądu, które mogłyby zaburzyć rytm pracy.

Najwyższej jakości generatory Diesel - pomożemy z wyborem

Posiadanie agregatu prądotwórczego Diesel wiąże się z licznymi korzyściami, które przemawiają za ich wyborem wśród innych dostępnych na rynku technologii. Oto główne zalety i unikalne cechy, które sprawiają, że agregaty Diesel stoją na czele preferencji zarówno firm, jak i indywidualnych użytkowników.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel