Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat prądotwórczy do zasilania profesjonalnych elektronarzędzi?

2021-07-29
Jaki agregat prądotwórczy do zasilania profesjonalnych elektronarzędzi?

Posiadasz swój mały warsztat garażowy lub przydomowy i potrzebujesz pewnego, dodatkowego źródła energii, aby spokojnie móc oddać się swojej pasji bez ograniczeń? Jesteś majsterkowiczem, który lubi działać w każdej wolnej chwili bez obaw o przerwę w dostawie prądu? A może szukasz głównego źródła zasilania dla elektronarzędzi na budowie lub w firmie produkcyjnej? Zarówno dla osób prywatnych, firm budowlanych, jak i innych działalności doskonałym rozwiązaniem będą agregaty prądotwórcze! Stacjonarny czy przenośny – zastanawiasz się, jaki model wybrać? Profesjonalne elektronarzędzia wymagają profesjonalnych rozwiązań! Sprawdź, co polecamy!

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat prądotwórczy – główne czy dodatkowe źródło energii?

2. Przenośny czy stacjonarny agregat prądotwórczy?

3. Agregat prądotwórczy – postaw na profesjonalne doradztwo

4. Co zyskasz, kupując agregat prądotwórczy w naszym sklepie?

Agregat prądotwórczy – główne czy dodatkowe źródło energii?

Przy zakupie najkorzystniejszego wariantu agregatu prądotwórczego ważne jest, aby określić, do czego będzie on służyć – jako główne czy dodatkowe źródło energii? Do urządzeń elektrycznych jednofazowych, trójfazowych bądź obu wariantów? Sporadycznie do kilku elektronarzędzi, a może całej palety różnych urządzeń i elektrosprzętu? W warunkach domowych, w większym warsztacie, a może na dużej budowie? Konkretny model agregatu prądotwórczego musi mieć odpowiednią moc, tak aby można było bezpiecznie podłączyć do niego elektronarzędzia, a także wygodnie i bezproblemowo z nich korzystać. Jednym z najważniejszych parametrów agregatu jest więc moc, którą dzielimy na znamionową – ciągłą oraz szczytową – i maksymalną. Aby dobrać odpowiedni wariant, należy więc za pomocą tabliczek znamionowych wyliczyć pobór mocy wybranych elektronarzędzi oraz dobrać agregat prądotwórczy, który cechuje się mocą wyższą o 20-30% od otrzymanego wyniku. Skąd aż taki duży zapas? Niektóre profesjonalne elektronarzędzia czy inne podpinane urządzenia w fazie rozruchu pobierają znacznie więcej energii niż podczas dalszej pracy, należy więc założyć bezpieczny zapas, który pozwoli zapewnić wymaganą ilość energii dla podłączonego sprzętu.

Sprawdź też ➡️ JAKI GENERATOR PRĄDU WYBRAĆ NA CZAS BUDOWY DOMU?

Przenośny czy stacjonarny agregat prądotwórczy?

Przerwa w dostawie prądu, awaria sieci energetycznej, burza, wichura, a może inne nieprzewidziane sytuacje – w przypadku hobbistycznego warsztatu niektóre prace mogą poczekać, jednak w przypadku budowy taka przerwa może wyrządzić wiele szkód i strat finansowych. Lepiej więc dmuchać na zimne i zaopatrzyć się w stacjonarny bądź przenośny agregat prądotwórczy, który jest niezawodnym źródłem energii w każdej sytuacji i warunkach pogodowych!

Jaki wariant wybrać do domowego warsztatu z elektronarzędziami, a jaki na budowę czy do firmy produkcyjnej? W przypadku mniejszych warsztatów garażowych czy przydomowych, rekomendujemy przenośne agregaty prądotwórcze jednofazowe lub wariant dual. Wartym uwagi jest model dual – Proton 3 Plus, który charakteryzuje się zarówno wzmocnionym szkieletem, łatwym rozruchem oraz wyłączeniem, niezawodnym silnikiem, miedzianą prądnicą z regulatorem napięcia AVR, jak również możliwością podpięcia profesjonalnych elektronarzędzi jedno- i trójfazowych. Jeżeli natomiast potrzebujesz agregatu o większej mocy, to godnym uwagi jest model Proton 10000 360 Diesel. Do wykorzystania na budowie bądź na produkcji polecamy natomiast agregat prądotwórczy Proton 12000 400V, który cechuje się wysoką mocą znamionową – 10 kW, a także wyposażony jest w silnik Diesla chłodzony cieczą. Taka moc pozwala na podpięcie różnych, wymagających i profesjonalnych elektronarzędzi – zarówno jedno-, jak i trójfazowych.

Agregat prądotwórczy – postaw na profesjonalne doradztwo

Uważasz, że stacjonarny lub przenośny agregat prądotwórczy będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie, ale trudno Ci określić, który produkt będzie właściwie dopasowany do Twoich potrzeb? Potrzebujesz pomocy w wyliczeniu wymaganej mocy, a może masz dodatkowe pytania? Chętnie doradzimy, pomożemy w wyborze agregatu prądotwórczego, odpowiemy na nurtujące pytania, a także sprawimy, że będziesz przygotowany na każdą sytuację – skontaktuj się więc z nami jak najszybciej. Zachęcamy również do dołączenia do naszego newslettera, w którym znajdziesz zarówno autorski poradnik m.in. do obliczania bilansu energetycznego, jak również najświeższe nowinki z branży. Pracuj komfortowo i bezpiecznie, rozwijaj swoje pasje, majsterkuj bez ograniczeń dzięki oferowanym w naszym sklepie agregatom prądotwórczym!

Sprawdź też ➡️ JAKI AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY NA BUDOWĘ?

Co zyskasz, kupując agregat prądotwórczy w naszym sklepie?

Kompletny produkt, który jest od razu gotowy do użycia, szybki kontakt, dokładną instrukcję obsługi oraz szczegółowy opis parametrów i możliwości wybranego modelu, całodobowy serwis, łatwy i bezproblemowy dostęp do części zamiennych, a także fachową poradę i pełną satysfakcję z udanej inwestycji!

Chcesz wygodnie oddać się swoim pasjom, korzystać z elektronarzędzi wtedy, gdy masz na to czas i ochotę, a może zależy Ci na zapewnieniu na budowie ciągłości pracy bez względu na przerwy w dostawie prądu czy awarię sieci energetycznej? Dobierz odpowiedni wariant agregatu prądotwórczego i zapewnij sobie wygodę oraz niezawodność w atrakcyjnej cenie!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

pixel