Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak bezpiecznie korzystać z generatora prądu?

2021-06-01
Jak bezpiecznie korzystać z generatora prądu?

Czy zależy Ci na niezależności i stałej dostawie prądu? Podjąłeś właśnie decyzję o zakupie bądź wypożyczeniu agregatu prądotwórczego, ale masz obawy, czy będziesz potrafił bezpiecznie go obsługiwać? Nie jesteś pewny czy dobrze poradzisz sobie z podłączeniem urządzeń? Przeczytaj, jak bezpiecznie korzystać z agregatów prądotwórczych!

W tej publikacji — spis treści:

1. Filtry powietrza, przydatne czujniki oraz bezpieczna obsługa agregatu prądotwórczego

2. Agregat z systemem SZR - układ samoczynnego załączania rezerwy

3. Agregaty prądotwórcze z systemem ReadyToGo – wygodna i łatwa obsługa

4. Regulator napięcia AVR – czy to niezbędne wyposażenie agregatu prądotwórczego?

5. Zainwestuj w niezawodne agregaty

Filtry powietrza, przydatne czujniki oraz bezpieczna obsługa agregatu prądotwórczego

Agregat prądotwórczy ma za zadanie zapewnić stałe źródło energii dla urządzeń elektrycznych bądź rezerwowe źródło energii w przypadku awarii sieci spowodowanej wichurą, bądź burzą, a także w przypadku przerw w dostawie prądu związanej z pracami konserwacyjnymi. Aby mógł właściwie spełnić swoją funkcję, a także zapewnić długą, bezpieczną i niezawodną pracę, należy odpowiednio o niego zadbać:

  • Przed każdym uruchomieniem agregatu trzeba sprawdzić filtry powietrza oraz poziom oleju bądź paliwa. Zabrudzone filtry mogą zakłócać pracę silnika, co najprawdopodobniej wpłynie na jego awarię i konieczność naprawy. Zanieczyszczone filtry powietrza możemy wyczyścić samodzielnie, jednak w przypadku uszkodzenia bądź zużycia należy wymienić je na nowe.
  • W kontrolowaniu poziomu oraz temperatury paliwa pomogą przydatne czujniki, w które wyposażone są wszystkie dostępne w naszej ofercie agregaty prądotwórcze.
  • Kolejną ważną kwestią dotyczącą bezpieczeństwa jest włączanie oraz wyłączanie agregatu wtedy, kiedy odbiorniki (zasilane urządzenia) są odłączone.
  • Ważne jest również, aby agregat prądotwórczy był odpowiednio dobrany pod kątem ilości i rodzaju podłączanych urządzeń – moc generatora musi być większa niż łączna suma mocy odbiorników, należy zwrócić także uwagę na gniazda jedno- oraz trójfazowe.
  • Bezpieczne korzystanie z agregatu to także dbanie o regularny serwis.

Sprawdź też ➡️ JAK KONSERWOWAĆ PRZENOŚNY AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY?

Agregat z systemem SZR - układ samoczynnego załączania rezerwy

Przy zakupie agregatu warto rozważyć opcje wyposażenia go w SZR, który umożliwi samoczynne i bezpieczne uruchomienie oraz wyłączenie agregatu w czasie przerw w dostawie prądu. Układ samoczynnego załączania rezerwy znajduje się w trybie czuwania i w momencie zaniku prądu bądź jego przywrócenia uruchamia się automatycznie, bez ingerencji osób trzecich. Część urządzeń w domu bądź w firmie wymaga ciągłego zasilania. Chcesz być spokojny, że nawet podczas Twojej nieobecności bądź wyjazdu nic im nie grozi? Posiadanie agregatu prądotwórczego z systemem SZR będzie doskonałym rozwiązaniem!
W system ten mogą być wyposażone wszystkie dostępne w naszej ofercie agregaty od mocy 6 do 12kW.

duży agregat prądotwórczy

Sprawdź też ➡️ UKŁAD SZR W AGREGACIE PRĄDOTWÓRCZYM, CZYLI WIĘCEJ NIŻ WYGODA

Agregaty prądotwórcze z systemem ReadyToGo – wygodna i łatwa obsługa

Wiemy, że dużym zmartwieniem przy zakupie nowego sprzętu jest zarówno obawa o jego poprawne oraz bezpieczne użytkowanie, a także niepewność, czy konieczny będzie samodzielny montaż oraz jak szybko sprzęt będzie gotowy do pracy. Tu stawiamy na pełną bezproblemowość oraz ekspresową obsługę – nasze agregaty są więc od razu w pełni gotowe do pracy, z napełnionym olejem i naładowanym akumulatorem. Nie musisz więc martwić się o konieczność samodzielnego montażu czy doliczać dodatkowe koszty na rozruch urządzenia. Obsługa oferowanych przez nas produktów jest więc od początku łatwa, bezpieczna i bezproblemowa!

Regulator napięcia AVR – czy to niezbędne wyposażenie agregatu prądotwórczego?

Kolejną ważną kwestią w sprawie bezpieczeństwa agregatu i podłączanych urządzeń są skoki bądź spadki napięcia. Tego typu sytuacje zdarzają się podczas awarii, szczytowych obciążeń czy w trakcie podłączania na raz kilku urządzeń. Jeżeli nasze gospodarstwo, przedsiębiorstwo czy też firma wyposażona jest w czułe oraz delikatne urządzenia to takie wahania mogą skutkować ich awarią, bądź zniszczeniem. Jak temu zapobiec? Warto zdecydować się na zakup agregatu z regulatorem AVR, który utrzymuje odpowiednie napięcie i zagwarantuje bezpieczne działanie nawet najbardziej czułych urządzeń – telewizorów, komputerów czy też sprzętu audio. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych wariantów agregatów, które wyposażone są w ten przydatny regulator. Godną polecenia propozycją jest przenośny agregat Proton 12000 230 Oasis Diesel, który oprócz wyposażenia w przydatne czujniki oraz regulator AVR charakteryzuje się również cichą pracą, dużą mocą i chłodzeniem za pomocą wody, dzięki czemu może zapewnić całodobową pracę. Jeżeli stawiasz na stacjonarną wersję przemysłową, to proponujemy model Proton ZPP 20 (20-24kW), który wyposażony jest w chłodnicę, podgrzewanie oleju oraz wody, posiada regulator AVR oraz inne przydatne czujniki, a także dużą moc oraz możliwość podłączenia zarówno urządzeń jedno-, jak i trójfazowych.

Sprawdź też ➡️ REGULATOR AVR – CZYM JEST? JAK DZIAŁA? CZY TWOJE URZĄDZENIA SĄ BEZPIECZNE?

Bezpieczne korzystanie z agregatu to dobre poznanie zakupionego sprzętu, jego możliwości oraz wyposażenia, a także zastanowienie się, do jakich celów agregat będzie nam potrzebny i jakie urządzenia chcemy do niego podłączyć.

agregat prądotwórczy proton polska

Zainwestuj w niezawodne agregaty

Co możemy zagwarantować, jeżeli zdecydujesz się na zakup jednego z oferowanych przez nas agregatów prądotwórczych?

  • ✔️ dokładne wytłumaczenie obsługi i możliwości wybranego modelu,
  • ✔️ całodobowy serwis przez 7 dni w tygodniu,
  • ✔️ łatwy oraz szybki kontakt telefoniczny, mailowy bądź przez formularz na stronie internetowej,
  • ✔️ wysoką jakość i niezawodność agregatów, które wyposażone są w trwałe części, przydatne czujniki oraz wskaźniki,
  • ✔️ bezproblemowy dostęp do części zamiennych, a także pełną satysfakcję z zakupu!

Nowy sprzęt w gospodarstwie bądź firmie może rodzić pewne obawy i wątpliwości, jednak niepotrzebnie! Służymy fachowym doradztwem zarówno podczas zakupu, przy pierwszym uruchomieniu, serwisowaniu oraz chętnie odpowiemy na wszelkie pytania w trakcie używania agregatu. Dostępne w naszej ofercie modele wyposażone są również w różne przydatne wskaźniki oraz czujniki, dzięki czemu łatwo możesz śledzić czy zakupiony agregat prądotwórczy pracuje prawidłowo i czy wymaga jakichś prac serwisowych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel