Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Funkcje dobrego agregatu prądotwórczego – wybierz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb

2021-09-30
Funkcje dobrego agregatu prądotwórczego – wybierz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb

Wśród Twoich znajomych coraz częściej przewija się hasło agregatu prądotwórczego, a może sam zacząłeś szukać alternatywnych i niezawodnych źródeł energii elektrycznej? Chcesz zakupić agregat prądotwórczy do swojego gospodarstwa domowego, rolnego, firmy, a może do użytku w ogrodzie bądź na wydarzeniach plenerowych i zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę? Ciężko jednoznacznie wskazać, który model będzie po prostu dobry. Wybierając swój idealny agregat należy sugerować się indywidualnymi potrzebami i wymaganiami – inne generatory rekomendowane są do gospodarstwa domowego, inne na budowę, a jeszcze inne do pracy na imprezach plenerowych. Przeczytaj więc poniższy artykuł i dowiedz się, jakie parametry, funkcje oraz wyposażenie warto przeanalizować, by wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant!

W tej publikacji — spis treści:

1. Dobry agregat prądotwórczy do domu – na jaki wariant postawić?

2. Modele agregatu na budowę, do większych firm oraz do gospodarstwa rolnego

3. Agregat prądotwórczy na imprezę plenerową

4. Potrzebujesz doradztwa w wyborze agregatu? Jesteśmy tu, by pomóc!

Dobry agregat prądotwórczy do domu – na jaki wariant postawić?

Szukając najkorzystniejszego modelu agregatu prądotwórczego do swojego gospodarstwa, należy zastanowić się nad 3 kwestiami:

  • ➡️ czy generator będzie używany jako stałe, czy awaryjne źródło prądu,
  • ➡️ jakie urządzenia będziemy chcieli do niego podłączyć,
  • ➡️ czy agregat będzie także używany w przydomowym warsztacie bądź ogrodzie.

Jest to niezwykle ważne, aby odpowiednio określić potrzebną moc agregatu, jego rodzaj – jednofazowy, trójfazowy bądź wersja dual, a także zdecydować czy korzystniejszy będzie wariant agregat stacjonarny, czy przenośny. W przypadku generatora, do którego będzie podłączony podstawowy sprzęt RTV/AGD oraz oświetlenie rekomendujemy agregat jednofazowy, natomiast w przypadku gospodarstw, w których podłączane są również różne dodatkowe urządzenia typu podgrzewacz wody, pompa ciepła czy mocny piekarnik, warto rozważyć generator dual. Co więcej, w przypadku agregatu prądotwórczego do domu wskazane jest, aby szczególną uwagę zwrócić na to, czy jest on wyposażony w regulator napięcia AVR, który chroni czuły sprzęt przed skokami napięcia.

agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego

Co jeszcze jest ważne? Maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność! Chcąc więc być spokojnym w sytuacjach nagłej przerwy w dostawach prądu, warto domowy agregat prądotwórczy wyposażyć w system SZR. Jest to układ samoczynnego załączenia rezerwy. System SZR w przypadku awarii i zaniku prądu automatycznie uruchamia agregat, natomiast po przywróceniu dostawy samoczynnie się wyłącza. Wyposażając domowy generator w ten praktyczny system masz pewność, że podczas Twojej nieobecności w domu Twój sprzęt oraz urządzenia będą zawsze zasilane i nic im nie grozi. Wygodnym i praktycznym wyposażeniem agregatu prądotwórczego do domu jest również pilot zdalnego sterowania, który umożliwia uruchomienie generatora na odległość. Godną rekomendacją do gospodarstwa domowego jest model Proton Oasis Plus 360, który jest modelem dual wyposażonym w stabilizator napięcia AVR. Posiada on także dźwiękoszczelną budowę i jest modelem przenośnym – pozwala więc na maksymalną wygodę i mobilność! Polecamy także zapoznać się z naszą ofertą systemu SZR, który jest kompatybilny z wszystkimi dostępnymi w ofercie agregatami o mocy z zakresu 6 do 12 kW.

Więcej o SZR możesz dowiedzieć się z naszego wpisu ➡️ JAK DZIAŁA UKŁAD SZR Z AGREGATEM PRĄDOTWÓRCZYM?

Modele agregatu na budowę, do większych firm oraz do gospodarstwa rolnego

W przypadku firm, oraz gospodarstw rolnych, gdzie potrzebna będzie zarówno większa moc znamionowa agregatu, jak również możliwość podłączenia różnego, profesjonalnego sprzętu rekomendujemy model generatora ZPP 50, który posiada moc znamionową aż 50 kW, a także wyposażony jest w praktyczny system samoczynnego załączenia rezerwy SZR. Taki agregat z pewnością stanie na wysokości zadania i dostarczy niezbędnej energii wszystkim używanym przez Ciebie urządzeniom. Temat agregatów prądotwórczych to dla Ciebie nowość? Nic się nie martw! Wszystkie oferowane przez nas agregaty prądotwórcze cechuje prosta i bezpieczna obsługa – każdy generator jest wyposażony w system ReadyToGo – oznacza to, że agregat zaraz po zakupie jest już gotowy do niezawodnej pracy.

agregat prądu przed firmą

Agregat prądotwórczy na imprezę plenerową

W przypadku wydarzeń plenerowych często zachodzi potrzeba podłączenia niezbędnego sprzętu obsługującego zarówno scenę, nagłośnienie, jak również atrakcje – w tym przypadku również warto postawić na modele dual agregatów prądotwórczych z regulatorem napięcia AVR. Masz wtedy pewność, że agregat obsłuży zarówno urządzenia jedno-, jak i trójfazowe, a także ochroni Twój sprzęt przed niebezpiecznymi skokami napięcia. Nie umiesz jednak zdecydować się czy lepsza będzie wersja stacjonarna, czy przenośna? Już doradzamy! Stacjonarne agregaty prądotwórcze szczególnie rekomenduje się w przypadku, gdy generator ma posłużyć jako główne źródło prądu, wersję przenośną natomiast gdy jest to zasilanie pomocniczo-awaryjne. Przenośny agregat umożliwi także łatwe przemieszczanie go w różne miejsca, co daje Ci dużą swobodę. W przypadku agregatów plenerowych warto również zwrócić uwagę na dźwiękoszczelne obudowy, które wyciszą generowany przez agregat hałas. Szukając więc agregatu pod imprezę plenerową, warto szczegółowo przyjrzeć się dostępnemu w ofercie wariantowi Proton 12000 360 Oasis, który jest modelem o dużej mocy, wysokim wyciszeniu, a także umożliwia podłączenie urządzeń jedno- i trójfazowych.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszym wpisie: ➡️ Jaki agregat wybrać na imprezę plenerową?

Decydując się na zakup dobrego agregatu prądotwórczego, w pierwszej kolejności należy określić jego przeznaczenie oraz stawiane mu wymagania. To znacząco ułatwi dobór najkorzystniejszego rozwiązania, a także umożliwi osiągnięcie pełnej satysfakcji z udanej inwestycji. Masz jakieś pytania, potrzebujesz pomocy w zakupie idealnego agregatu? Zgłoś się do nas!

Potrzebujesz doradztwa w wyborze agregatu? Jesteśmy tu, by pomóc!

Decydując się na zakup dobrego agregatu prądotwórczego, w pierwszej kolejności należy określić jego przeznaczenie oraz stawiane mu wymagania. To znacząco ułatwi dobór najkorzystniejszego rozwiązania, a także umożliwi osiągnięcie pełnej satysfakcji z udanej inwestycji. Masz jakieś pytania, potrzebujesz pomocy w zakupie idealnego agregatu? Zgłoś się do nas!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel