Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat prądotwórczy na imprezę plenerową?

2021-06-23
Jaki agregat prądotwórczy na imprezę plenerową?

Organizujesz letni piknik, festyn, koncert, zlot food trucków czy inną imprezę plenerową i potrzebujesz stałego, nieprzerwanego dostępu do prądu? W takim razie doskonałym rozwiązaniem będą przenośne agregaty prądotwórcze! Scena, nagłośnienie, przeróżne atrakcje – sukces imprezy plenerowej zależy od dopięcia na ostatni guzik wielu najdrobniejszych szczegółów i z pewnością nie ma tam miejsca na przerwę w dostawie prądu! Jaki generator prądu sprawdzi się podczas imprezy plenerowej?

W tej publikacji — spis treści:

1. Czy agregaty prądotwórcze sprawdzą się podczas imprezy plenerowej?

2. Agregat prądotwórczy, jako główne źródło energii na imprezie plenerowej

3. Agregat prądu, jako pomocnicze źródło energii na imprezie plenerowej

4. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu agregatu na zabawę plenerową?

Czy agregaty prądotwórcze sprawdzą się podczas imprezy plenerowej?

Wybierając agregat na organizowaną imprezę plenerową, należy zastanowić się, w jakim celu sprzęt będzie używany – czy będzie to nasze główne źródło energii elektrycznej, czy tylko pomocnicze.

Agregat prądotwórczy, jako główne źródło energii na imprezie plenerowej

Jeżeli agregat ma być głównym źródłem prądu dla zasilanych urządzeń, to rekomendujemy zakup agregatu DUAL, który posiada gniazda jedno- i trójfazowe. Pozwala dzięki temu na podłączenie różnych urządzeń, zapewniając im stały i nieprzerwany dopływ energii. Do stałej pracy potrzebny jest również najwyższej jakości system chłodzenia – w przypadku całodobowej pracy oraz długiego użytkowania zaleca się chłodzenie cieczą. Ważnym aspektem jest również moc generatora, która musi być odpowiednio dobrana pod podpinane urządzenia. Łączna suma mocy odbiorników nie może być większa od maksymalnej mocy agregatu prądotwórczego. Przyjmuje się również pewien bezpieczny zapas w zależności od mocy pobieranej podczas rozruchu sprzętu, a także w przypadku podłączenia wielu urządzeń naraz – moc agregatu powinna być więc wyższa od mocy urządzeń o około 20-30%. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych modeli, które spełnią wymienione wymagania. Jedną z propozycji będzie zakup modelu Proton 12000 360 Oasis Diesel. Ten profesjonalny i wysokojakościowy wariant posiada zarówno dużą moc oraz system chłodzenia wodą, gwarantuje cichą pracę, jak i niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach!

Agregat prądu, jako pomocnicze źródło energii na imprezie plenerowej

W przypadku drugiej opcji, czyli pomocniczego źródła energii podczas imprezy plenerowej, można rozważyć zakup jednofazowego przenośnego agregatu, jednak tu również sugerowalibyśmy bezpieczniejszą wersję DUAL, która bez żadnych ograniczeń pozwoli Ci podpiąć różnego rodzaju sprzęt. Podczas koncertów, festynów czy innych imprez plenerowych często wykorzystywane są również czułe na wahania napięcia urządzenia typu komputery, czy sprzęt audio. Aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo i ochronę przed zbyt niskim bądź zbyt wysokim napięciem dostarczanym do czułych i delikatnych odbiorników, warto wybrać model agregatu z regulatorem napięcia AVR. Możesz wtedy ze spokojną głową skupić się na organizacji bądź prowadzeniu imprezy plenerowej, a Twój sprzęt będzie właściwie chroniony przed awarią czy zepsuciem.

Sprawdź też ➡️ JAKIE URZĄDZENIA WYMAGAJĄ STABILIZACJI NAPIĘCIA?

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu agregatu na zabawę plenerową?

Oprócz właściwej mocy potrzebnej do pracy odbiorników – podłączonych urządzeń, a także rodzaju gniazdek – jedno- lub trójfazowe, ważnym aspektem pracy agregatu jest jego wyciszenie oraz ciężar. Agregaty prądotwórcze o dużej mocy generują zwykle duży hałas, który często przeszkadza w spokojnej pracy, a także są ciężkimi modelami, co może powodować problemy w transporcie. Jeżeli więc stawiasz na wersję plenerową, warto skupić swoją uwagę na modelach przenośnych, które wyposażone są w kółka i pozwalają na łatwe oraz swobodne przenoszenie agregatu, a także na wyposażenie modeli w dźwiękoszczelną obudowę, która znacząco wycisza generowany przez agregat hałas i pozwala na spokojną pracę.

Sprawdź też ➡️ JAK WYCISZYĆ AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że potrzebne do organizacji oraz prowadzenia imprezy plenerowej sprzęty będą zawsze działać, to postaw na zakup wysokojakościowego i profesjonalnego przenośnego agregatu prądotwórczego DUAL! Bez względu na przerwę w dostawie prądu spowodowaną np. pracami remontowymi czy awarią na skutek złych warunków atmosferycznych, zerwania bądź uszkodzenia sieci energetycznej, Ty zawsze i nieprzerwanie będziesz miał prąd oraz potrzebną do pracy energię elektryczną. 

Pomożemy w wyborze najlepszego agregatu

Orientujesz się, jakiego modelu potrzebujesz, ale nie do końca jesteś pewien czy wybrany wariant poradzi sobie w danej sytuacji? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszą profesjonalną załogą. Agregaty prądotwórcze to nasza specjalność, chętnie więc odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i pomożemy w wyborze modelu, który spełni Twoje wymagania!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel