Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Agregaty trójfazowe – czym się charakteryzują i gdzie najlepiej się sprawdzą?

2021-11-30
Agregaty trójfazowe – czym się charakteryzują i gdzie najlepiej się sprawdzą?

Czy jesteś właśnie w trakcie dobierania agregatu prądotwórczego pod swoje gospodarstwo, warsztat, firmę bądź event i zastanawiasz się, który wariant wybrać, aby stanął na wysokości zadania? Generatory jednofazowe kojarzysz głównie z małymi gospodarstwami z podstawowym sprzętem? Zastanawiasz się, czym cechują się agregaty trójfazowe i w jakich miejscach najlepiej się sprawdzają? Czy warto wybrać generator trójfazowy, a może lepiej postawić na jednofazowy bądź wersję dual? To zależy od Twoich potrzeb, wymagań, przeznaczenia, sprzętu, który będzie podłączony do agregatu, a także zasobów finansowych. Cała prawda o agregatach trójfazowych – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat prądotwórczy trójfazowy a inne warianty – czym się różnią?

2. Generator trójfazowy – gdzie najlepiej się sprawdzi?

3. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dopasuj agregat prądotwórczy do swoich potrzeb!

4. Niezależność energetyczna na wyciągnięcie ręki – skorzystaj z naszej wiedzy!

Agregat prądotwórczy trójfazowy a inne warianty – czym się różnią?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które generują energię elektryczną w miejscach, gdzie nie mamy do niej dostępu bądź w przypadku sytuacji awaryjnych, takich jak: przerwa w dostawie prądu spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy pracami konserwacyjnymi linii energetycznej. Urządzenia te podzielić możemy na jednofazowe, trójfazowe oraz dual, jakie jednak ma to dla Ciebie znaczenie? Już wszystko wyjaśniamy! Agregaty prądotwórcze jednofazowe służą do podłączenia sprzętu zasilanego prądem jednofazowym o napięciu 230 V – jest to więc podstawowy sprzęt RTV/AGD w gospodarstwie domowym bądź firmie, a także oświetlenie. Agregaty trójfazowe są w stanie natomiast zasilić zarówno urządzenia 230 V, jak również 400 V – sprawdzą się więc zarówno do sprzętu RTV/AGD, jak i do podłączenia pomp ciepła, płyty indukcyjnej, pieca, podgrzewaczy wody, mocnego piekarnika czy profesjonalnych sprzętów budowlanych i elektronicznych o dużej mocy. Pamiętać należy jednak, że standardowy generator trójfazowy posiada tylko 1/3 mocy na gnieździe 230 V. Jeżeli więc zależy Ci na pełnej mocy na obu fazach, warto rozważyć zakup agregatu trójfazowego, który jest rozszerzony o takie funkcje bądź generatora w wersji dual.

Generator trójfazowy – gdzie najlepiej się sprawdzi?

Tak jak wspomnieliśmy agregaty prądotwórcze trójfazowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występuje konieczność podłączenia różnych urządzeń, a także sprzętu o dużej mocy. Szczególnie rekomendujemy rozważyć je jako agregaty na budowę, w warsztacie, w gospodarstwie rolnym czy też podczas różnych wydarzeń plenerowych, na masowych eventach oraz w większych firmach. W naszej ofercie warto zwrócić uwagę na agregaty prądotwórcze z serii OasisProton Oasis 3 oraz Oasis Plus 360. Są to dwa bestsellery, które są agregatami trójfazowymi. Proton Oasis 3 to standardowy model, który służy do zasilania urządzeń trójfazowych 400 V oraz jednofazowych 230 V – jednak na gnieździe jednofazowym posiada tylko 1/3 mocy. Cechuje się on cichą pracą, a także łatwym transportem. Wariant Oasis Plus 360 to natomiast agregat prądotwórczy o pełnej mocy na obu gniazdach. Jest on także wyposażony w dźwiękoszczelną obudowę oraz stabilizator napięcia AVR.

Sprawdź też ➡️ REGULATOR AVR – CZYM JEST? JAK DZIAŁA?

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dopasuj agregat prądotwórczy do swoich potrzeb!

Przy doborze odpowiedniego agregatu oprócz faz należy zwrócić szczególną uwagę również na jego moc i dobrać ją w zależności od wymagań oraz potrzeb. Zastanów się więc, jakie urządzenia będziesz chciał podłączyć do agregatu, zsumuj ich moc określoną na tablicach znamionowych i dobierz agregat prądotwórczy o mocy ok. 20-30% większej. Tylko wtedy masz gwarancję, że będzie on niezawodnie i wydajnie pracował, a także będzie bezpieczny dla podłączanych urządzeń.

Możesz też skorzystać z naszego narzędzia ➡️ Kalkulator agregatu prądotwórczego

Agregat prądotwórczy trójfazowy to urządzenie, które cechuje się uniwersalnością – możemy podłączyć do niego zarówno urządzenia zasilane prądem jednofazowym 230 V, jak również trójfazowym 400 V. Tego typu generator prądu sprawdzi się więc zarówno w większych gospodarstwach domowych o różnorodnym sprzęcie, w gospodarstwach rolnych, w większych firmach, warsztacie samochodowym, jak również podczas wydarzeń plenerowych oraz masowych. Wybór agregatu trójfazowego jest więc bezpieczniejszą opcją – nawet jeżeli teraz chcesz zasilać nim tylko podstawowy sprzęt RTV/AGD, to w przyszłości bez problemu podłączysz do niego również sprzęt o większej mocy.

Niezależność energetyczna na wyciągnięcie ręki – skorzystaj z naszej wiedzy!

Czy nadal masz jakieś wątpliwości związane z agregatami trójfazowymi, a może chcesz o coś konkretnego dopytać? Potrzebujesz pomocy w doborze najkorzystniejszego pod swoje potrzeby wariantu? Zgłoś się do naszego zespołu agregatowych specjalistów! Chętnie pomożemy, odpowiemy na nurtujące pytania, a także pomożemy Ci osiągnąć niezależność energetyczną i dobrać agregat prądotwórczy, który będzie udaną oraz długoletnią inwestycją. Oferujemy zarówno profesjonalne doradztwo, wysoką jakość sprzętu, stałą opiekę serwisu po zakupie agregatu, a także atrakcyjne ceny. Skontaktuj się z nami jak najszybciej!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

pixel