Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Agregat prądotwórczy, który przyda Ci się w przydomowym garażu

2022-03-31
Agregat prądotwórczy, który przyda Ci się w przydomowym garażu

Podczas budowy domu należy dobrze przemyśleć plan instalacji elektrycznej. Rozkład kabli i gniazd ma odpowiadać potrzebom użytkowników i ogólnemu projektowi wnętrz mieszkalnych. Pomimo jednak najbardziej skrupulatnego planu pozostawiamy wiele pomieszczeń bez dostępu do sieci elektrycznej. Są nimi wszelkiego rodzaju składziki, ale także garaż. W dalszym użytkowaniu i gospodarowaniu przestrzeni domu okazuje się często, że także tam potrzebne jest źródło prądu. W tej sytuacji rozwiązaniem może być agregat prądotwórczy. Sprawdź, jakie ma zalety wyposażenie garażu w agregat, do czego Ci się przyda i jaki model wybrać.

W tej publikacji — spis treści:

1. Garaż nie tylko do przechowywania samochodu – czyli dlaczego przyda Ci się w nim agregat prądotwórczy?

2. Zalety wyposażenia garażu w agregat prądotwórczy

3. Modele agregatów prądotwórczych do wyposażenia domowego garażu

4. Agregaty prądotwórcze jednofazowe do garażu

5. Agregaty prądotwórcze trójfazowe do domu i garażu

6. Agregaty prądotwórcze dual - praktyczne i uniwersalne

7. Postaw na sprawdzoną markę Proton

8. Wybierz niezawodny agregat do garażu i nie tylko

Garaż nie tylko do przechowywania samochodu – czyli dlaczego przyda Ci się w nim agregat prądotwórczy?

Na posesji domów jednorodzinnych garaż może przybierać różne formy. Najprostsze są zwykłe wiaty, które chronią od góry samochód przed opadami atmosferycznymi. Najczęściej mieszkańcy domów budują jednak garaże jako pomieszczenie połączone z głównym budynkiem. Wewnątrz znajdują się także drzwi, przez które można przejść bezpośrednio do pomieszczeń mieszkalnych. Rozwiązanie to jest najwygodniejsze i dodatkowo tworzy ogromne możliwości wykorzystania tego pomieszczenia nie tylko do przechowywania samochodu.

W garażu często przechowujemy rzadziej użytkowane rzeczy, ale także wszelkie przedmioty służące do ewentualnych napraw pojazdu. Znajdą się w nim nie tylko zapasowe opony, olej, ale także wszelkiego rodzaju klucze, uszczelki i narzędzia elektryczne pomagające w naprawie. Dodatkowo panowie wyjątkowo dbający o wygląd swojego samochodu montują w garażu polerkę do lakieru. Urządzenie to jednak wymaga dostępu do sieci elektrycznej.

Garaż jest miejscem, w którym wielu mężczyzn organizuje swój domowy warsztat. Jego podstawą jest wygodny stół roboczy z niezbędnymi narzędziami do szlifowania, wycinania czy obrabiania różnego rodzaju materiałów. Każde elektronarzędzie wykorzystywane w garażowym warsztacie również wymaga dostępu do sieci elektrycznej.

Ostatnim powodem, dla którego warto pomyśleć o źródle prądu w garażu, jest jego lokalizacja. Garaż bezpośrednio sąsiaduje z posesją i ogrodem. Wszelkiego rodzaju prace wykonywane na posesji z użyciem urządzeń elektrycznych również będą wymagały dostępu do sieci elektrycznej. Oczywiście możesz dmuchawę do liści, myjkę wysokociśnieniową czy kosiarkę podłączyć do sieci domowej, jednak równie dobrze możesz skorzystać z bliższego źródła prądu znajdującego się w garażu.

Jak widzisz, garaż nie jest tylko miejscem, w którym przechowywany jest samochód. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie w nim źródła prądu. Dlaczego jednak warto zdecydować się na niezależne od sieci domowej agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla?

Sprawdź też ➡️ JAKI AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY WYBRAĆ DO WARSZTATU SAMOCHODOWEGO?

Zalety wyposażenia garażu w agregat prądotwórczy

Generator prądu nie zajmie Ci dużo miejsca w garażu, a stanie się niezależnym od sieci domowej źródłem prądu. Za jego pomocą zasilisz wszelkie niezbędne urządzenia elektryczne potrzebne podczas prac warsztatowych, naprawy samochodu czy porządków na posesji. Kluczem jednak do ich poprawnego działania jest odpowiedni dobór agregatu. Na szczęście w ofercie naszej firmy znajdziesz agregaty jednofazowe, trójfazowe czy uniwersalne dual. Dzięki nim uruchomisz urządzenia niezależnie od ich mocy czy wymaganego napięcia.

Wszelki sprzęt wykorzystywany w garażu nie jest użytkowany codziennie. Z dmuchawy do liści będziesz korzystał tylko na jesień, a z polerki do lakieru raz na miesiąc. Każdorazowe ich uruchomienie jednak generuje dodatkowy wzrost zużycia energii elektrycznej, który może wpłynąć na wysokość zaliczek na to medium naliczane na cały rok. Przy tak nieregularnym korzystaniu z urządzeń o wiele lepszym rozwiązaniem jest zasilanie ich przez niezależne źródło energii elektrycznej. Jest to pomocne rozwiązanie także w domach zasilanych za pomocą odnawialnych źródeł energii.

Agregaty są zawsze gotowe do użycia, a ewentualny stan sieci czy występujące problemy w przesyłaniu energii elektrycznej nie wpływają na ich pracę. Domy jednorodzinne oddalone od miast często narażone są na braki prądu spowodowane uszkodzeniem sieci wysokiego napięcia podczas wichur czy innych niesprzyjających warunków pogodowych.

Agregaty działają niezależnie od tych sytuacji. Dzięki temu możesz bez problemu korzystać z wszystkich urządzeń. Stanie się on także w razie potrzeby awaryjnym źródłem prądu dla urządzeń domowych. Warto zatem przed wyborem odpowiedniego modelu wziąć pod uwagę taką ewentualność i odpowiednio dobrać napięcie oraz moc agregatu. W ten sposób będziesz przygotowany na każdą ewentualność i zapewnisz sobie stałe źródło prądu. Jest to szczególnie ważne w domach, do których obsługi ogrzewania czy pompy wodnej wymagana jest energia elektryczna.

Warto przy tym wybierać agregaty z silnikiem diesla. W przeciwieństwie do benzynowych charakteryzują się znacznie większą wydajnością i dłuższą żywotnością przy prawidłowym użytkowaniu i regularnym serwisowaniu.

Sprawdź też ➡️ JAKI AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DO ZASILANIA PROFESJONALNYCH ELEKTRONARZĘDZI?

Modele agregatów prądotwórczych do wyposażenia domowego garażu

Korzyści z posiadania niezależnego źródła energii elektrycznej w garażu jest wiele. Bardzo ważny jest jednak wybór odpowiedniego urządzenia. Wybrany model agregatu ma przede wszystkim odpowiadać Twoim potrzebom i spełniać powierzone mu funkcje. Inny model przyda się do okazyjnego zasilania polerki czy narzędzi w warsztacie, a inny sprawdzi się jako awaryjne źródło prądu dla całego domu. Cel kupna agregatu warto zatem przemyśleć zaraz na początku.

W wyborze konkretnego modelu z chęcią Ci pomożemy. W naszej ofercie znajdziesz agregaty prądotwórcze o różnym napięciu i mocy. Przykładowe modele znajdziesz poniżej. Natomiast potrzebną moc agregatu prądotwórczego do zasilenia konkretnego urządzenia elektrycznego, możesz wygodnie obliczyć na naszej stronie: https://proton-polska.pl/Kalkulator-agregatu-pradotworczego-blog-pol-1689077518.html 

Agregaty prądotwórcze jednofazowe do garażu

W garażu, w którym używasz polerki do lakieru samochodu czy sprężarki do pompowania opon i masz niewielki warsztat wyposażony w kilka pił, czy szlifierek, spokojnie wystarczy Ci agregat jednofazowy. Zasila urządzenia o napięciu 230 V. W naszym sklepie dostępny jest niezawodny agregat prądotwórczy do domu Proton Oasis 1, który doskonale sprawdzi się w warunkach domowych.

Wyposażony jest w silnik diesla, który spala niecałe 1,2 l oleju na 1 h przy pracy na 80% całej mocy. W garażu rzadko będziesz potrzebował takiej ilości energii elektrycznej. Jest jednak urządzeniem, które sprawdzi się także w przypadku przerw w dostawie prądu. Spokojnie możesz podłączyć do niego obsługę pompy ciepła, dzięki czemu utrzymasz dostęp do ciepłej wody i ogrzewania w domu niezależnie od stanu sieci elektrycznej.

Model ten jest niewielki. Wyposażony w kółka, dzięki którym z łatwością przeniesiesz go na wybrane miejsce. Ponadto ma obudowę dźwiękoszczelną, która wycisza jego pracę. Generuje hałas na poziomie zaledwie 72 dB. Nawet przy dłuższym użytkowaniu jego praca nie będzie uciążliwa. Ponadto wyposażony jest w regulator napięcia AVR, który chroni wrażliwe urządzenia przed skokami napięcia.

Sprawdź też ➡️ DLACZEGO WARTO MIEĆ AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY W DOMU?

Agregaty prądotwórcze trójfazowe do domu i garażu

Jeśli do swojego domu masz podłączoną siłę i jesteś często narażony na przerwy w dostawie energii elektrycznej, możesz pomyśleć o agregacie trójfazowym. Urządzeniem tym spokojnie zasilisz sprzęt wymagający napięcia 400 V. Jeśli koło swojego domu prowadzisz jeszcze małe gospodarstwo, agregat prądotwórczy Proton 12000 400V będzie niezawodnym źródłem energii elektrycznej w razie krótkotrwałych przerw prądu dla całego domu.

Wyposażony jest w silnik charakteryzujący się niskim spalaniem. Przy obciążeniu 90% spala zaledwie 2,5 l oleju napędowego. Możesz podłączać do niego urządzenia zasilane napięciem 230 V i 400 V. Agregat chłodzony jest cieczą, dzięki czemu może pracować nieustannie przez całą dobę. Ponadto jest to model przenośny. Wyposażony jest w wygodne koła, które pozwolą go przetransportować w dowolne miejsce. Dużą zaletą jest także stabilizator AVR, który chroni urządzenia takie jak komputer, małe AGD czy telewizor przed wahaniami napięcia.

Agregaty prądotwórcze dual - praktyczne i uniwersalne

Uniwersalnym rozwiązaniem zarówno do domu, jak i do garażu jest agregat prądotwórczy Proton 360. Ma on bardzo praktyczną funkcję dual, która pozwala na zasilanie urządzeń jednofazowych i trójfazowych. Od agregatów trójfazowych różni się tym, że w gniazdku jednofazowym osiąga nawet 80% mocy, a nie jedynie 33%. Model ten zatem będzie doskonałym rozwiązaniem, kiedy masz dużo urządzeń wymagających napięcia 230 V i 400 V. Bez problemu zasilisz nim wszelkie narzędzia elektryczne używane w warsztacie czy do napraw samochodowych. Ponadto stanie się także niezawodnym źródłem energii dla urządzeń domowych w przypadku awarii sieci elektrycznej.

Urządzenie to wyposażone jest w stabilizator napięcia i monitor pracy. Różnego rodzaju czujniki nieustannie śledzą parametry pracy sprzętu i pozwalają szybko zareagować w przypadku podniesienia temperatury czy braku paliwa.

Postaw na sprawdzoną markę Proton

Przy wyborze agregatów prądotwórczych zwróć również uwagę na producenta. Warto wybierać urządzenia jedynie od sprawdzonych marek, których jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty. W ofercie naszej firmy znajdziesz modele agregatów najwyższej jakości, co przekłada się na ich długą żywotność i niezawodność.

Do sprzedawanych agregatów dołączamy także zestaw części wymiennych, które najszybciej ulegają zużyciu. Znajdziesz wśród nich dodatkowy filtr powietrza, oleju oraz paliwa. Możesz także liczyć na zespół naszych doradców, którzy pomogą Ci wybrać urządzenie dokładnie dopasowane do Twoich potrzeb. Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Możesz liczyć na błyskawiczną naprawę w przypadku awarii i stały dostęp do części wymiennych. Ponadto oferujemy usługi serwisowe, które zagwarantują bezproblemową pracę urządzenia, a także przedłużą jego żywotność.

Wybierz niezawodny agregat do garażu i nie tylko

Agregat prądotwórczy w garażu przyda Ci się w wielu sytuacjach. Za jego pomocą zasilisz okazjonalnie używane urządzenia do naprawy auta. Przyda się także do zasilania narzędzi elektrycznych w warsztacie majsterkowicza zorganizowanym w garażu. Ponadto możesz używać go do uruchomienia urządzeń ogrodniczych czy podtrzymania dostępu do prądu w domu w przypadku awarii sieci elektrycznej. Sprawdź ofertę naszej firmy i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dobrać urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.

Sprawdź Agregaty prądotwórcze
lub SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

pixel