Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wymiana i czyszczenie filtra powietrza w agregatach prądotwórczych

2021-01-29
Wymiana i czyszczenie filtra powietrza w agregatach prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze to urządzenia niezastąpione, jeżeli zależy nam na stałym zasilaniu urządzeń elektronicznych. Powodują one, że niestraszna jest nam żadna awaria linii energetycznych, spowodowana, chociażby przez wichury i powalone drzewa czy prace konserwacyjne oraz modernizacyjne.

W tej publikacji — spis treści:

1. Wszystko, co warto wiedzieć o czyszczeniu i wymianie filtra powietrza w agregacie prądotwórczym

2. Jak wyczyścić filtr powietrza?

3. Dopasuj z nami agregat prądotwórczy do swoich potrzeb

Jeśli jesteśmy wyposażeni w agregat, to możemy być spokojni o to, że prądu nigdy nam nie zabraknie. Choć jest jeden warunek. Musimy o ten agregat odpowiednio dbać, regularnie go serwisować i sprawdzać stan filtrów, w tym filtra powietrza. Co warto o nim wiedzieć i jak go czyścić, aby przedłużyć żywotność agregatu?

Sercem agregatu prądotwórczego jest silnik, który podczas pracy się nagrzewa, dlatego bardzo ważne jest, żeby możliwe było jego chłodzenie. Dużą rolę odgrywa tutaj powietrze i stan filtra. Jeżeli będzie on zanieczyszczony, to nie będzie prawidłowo spełniał swojego zadania, co może prowadzić nawet do poważnej awarii agregatu.

Wszystko, co warto wiedzieć o czyszczeniu i wymianie filtra powietrza w agregacie prądotwórczym

Będąc posiadaczem agregatu prądotwórczego, należy regularnie go doglądać, ponieważ dzięki temu odwdzięczy się on długą i niezawodną pracą. Jak już wspomniano, duży wpływ na kondycję generatora ma m.in. filtr powietrza. Podczas korzystania z agregatu na zabrudzonym filtrze może dochodzić do nierównej pracy silnika, a nawet jego zatrzymywania się, czego efektem może być kosztowna naprawa. Natomiast uruchomienie generatora bez filtra powietrza jest absolutnie niedopuszczalne. Po zakupie agregatu warto zapoznać się z jego instrukcją i informacjami podanymi przez producenta. Zazwyczaj znajdziesz w niej wskazówki dotyczące kwestii wymiany filtra powietrza. Jak często należy sprawdzać jego kondycję? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od tego, jak bardzo urządzenie jest eksploatowane. W przypadku gdy służy ono, jako zasilanie awaryjne, to wystarczy, jeśli będziemy sprawdzać stan filtra raz do roku. Ale jeśli wykorzystywany jest on np. na budowie, pracuje wiele godzin tygodniowo i na dodatek w ciężkich, zapylonych warunkach, to kontrola filtra powinna przebiegać o wiele częściej, nawet raz na dwa miesiące. Zabrudzonego filtra nie musimy wymieniać na nowy, ponieważ możemy go samodzielnie wyczyścić. Jeśli jednak doszło do jego uszkodzenia, bez zastanowienia powinniśmy dokonać wymiany filtra na nowy, a do tego momentu nie uruchamiać agregatu prądotwórczego.

stały agregat prądotwórczy

Sprawdź też ➡️ Przeglądy techniczne agregatów prądotwórczych – kiedy warto je wykonać?

Jak wyczyścić filtr powietrza?

Po jego wyjęciu powinniśmy zanurzyć go w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, a następnie wypłukać i wysuszyć. Kiedy już filtr będzie suchy, możemy go nasączyć olejem silnikowym, a następnie włożyć na swoje miejsce. Pamiętajmy, żeby pod żadnym pozorem nie czyścić filtra powietrza benzyną, ponieważ może to doprowadzić do wybuchu. Jeżeli szukamy agregatu prądotwórczego z silnikiem Diesla w przystępnej cenie, który będzie odznaczał się cichą i ekonomiczną pracą, to polecamy generator prądu Proton Oasis 3. Urządzenie od razu po dostarczeniu jest gotowe do pracy. Nie trzeba wlewać do niego oleju czy ładować akumulatora. Ten nowoczesny, wysokiej jakości agregat, który głównie wykorzystywany jest do zasilania urządzeń trójfazowych, posiada stabilizator napięcia AVR, niezawodny silnik, a także wyposażony jest w monitoring pracy i elektryczny rozruch. Taki agregat doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i niewielkim przedsiębiorstwie lub gospodarstwie rolnym.

agregat prądotwórczy przed domem

Sprawdź też ➡️ REGULATOR AVR – CZYM JEST? JAK DZIAŁA?

Wymiana uszkodzonego filtra powietrza i czyszczenie zabrudzonego jest podstawą, jeśli zależy nam, żeby agregat prądotwórczy nie zawodził, działał zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne i służył nam przez wiele lat. 

Dopasuj z nami agregat prądotwórczy do swoich potrzeb

Wszystkich tych, którzy są zainteresowani zakupem generatora prądu i mają w związku z tym kilka pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni i posiadający bogatą wiedzę na temat agregatów specjaliści chętnie doradzą i pomogą w wyborze. Tak, aby agregat w pełni spełniał wymagania i był w stu procentach dopasowany do potrzeb! Zapewniamy fachową pomoc i dajemy dwa lata gwarancji na zakupiony generator, która obejmuje opiekę przez 24 godziny na dobę!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

pixel