Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przeglądy techniczne agregatów prądotwórczych – kiedy warto je wykonać?

2021-08-31
Przeglądy techniczne agregatów prądotwórczych – kiedy warto je wykonać?

Właśnie kupiłeś agregat prądotwórczy i zastanawiasz się, co zrobić, aby urządzenie faktycznie służyło przez wiele lat? Chcesz zminimalizować ryzyko poważnych usterek, a także mieć pewność, że sprzęt jest bezpieczny dla Ciebie i podłączonych urządzeń? Zastanawiasz się, czy przeglądy techniczne są konieczne i czy warto regularnie monitorować parametry pracy agregatu prądotwórczego? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym podpowiadamy, jak zwiększyć niezawodność działania generatora prądu. Ciesz się trafioną inwestycją przez długie lata!

W tej publikacji — spis treści:

1. Jak dbać o agregat prądotwórczy, aby służył przez długie lata?

2. Kontrola parametrów pracy w agregatach prądotwórczych

3. Czyszczenie i wymiana filtrów w generatorach prądu

4. Agregat prądotwórczy – jak jeszcze dbać o zakupiony sprzęt?

Jak dbać o agregat prądotwórczy, aby służył przez długie lata?

Bezawaryjna praca, prawidłowe i bezpieczne działanie, a także niezawodność w każdym momencie i w każdych warunkach? Jeśli to Twoje priorytety, postaw na regularne przeglądy, dbałość o prawidłową obsługę, zgodne z instrukcją pierwsze uruchomienie, a także systematyczną konserwację czy czyszczenie agregatu prądotwórczego! Podobnie jak inne urządzenia mechaniczne, agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla wymagają okresowych przeglądów technicznych, a także czynności diagnostycznych – są one niezbędne i bardzo ważne! Przed pierwszym uruchomieniem agregatu prądotwórczego zapoznaj się więc skrupulatnie z załączoną instrukcją obsługi i postępuj według jej wytycznych. Pamiętaj również o odpowiedniej kolejności podłączania i odłączania urządzeń elektrycznych – zawsze podłączanie rozpoczynaj od urządzeń o największym poborze mocy, a odłączanie w odwrotnej kolejności – od tych z najniższą.

Sprawdź też ➡️ JAK EKSPLOATOWAĆ AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY?

Kontrola parametrów pracy w agregatach prądotwórczych

W ramach diagnostyki i konserwacji przynajmniej raz w miesiącu należy kontrolować stan techniczny i parametry pracy. W dostępnych w naszym sklepie agregatach prądotwórczych możesz to łatwo i szybko zrobić za pomocą czujników i urządzeń pomiarowych, w które są wyposażone oferowane przez nas generatory prądu. Monitoruj więc regularnie parametry pracy i jeżeli tylko coś Cię zaniepokoi albo któryś z parametrów wykazuje nieprawidłowy pomiar, skontaktuj się z naszym fachowym serwisem! Jesteśmy do Twojej dyspozycji siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – naszym priorytetem jest zarówno Twoje bezpieczeństwo, jak i pełna satysfakcja oraz zadowolenie z zakupionego agregatu prądotwórczego.

Czyszczenie i wymiana filtrów w generatorach prądu

Do czynności konserwacyjnych, które są niezbędne, by zachować trwałość i niezawodność sprzętu, należy również czyszczenie oraz wymiana filtrów. Są to elementy, które zapewniają bezawaryjną pracę, jednak narażone są na szybsze zużywanie. Do zakupionych w naszym sklepie modeli otrzymujesz jednak dodatkowe części zamienne filtrów powietrza, oleju czy paliwa, a w razie konieczności dalszych wymian tych elementów bez problemu znajdziesz w naszej ofercie potrzebne produkty. Część czynności diagnostycznych oraz serwisowych można więc wykonać samodzielnie, jednak w celu dokładnego sprawdzenia agregatu zalecany jest raz do roku przegląd techniczny w profesjonalnym serwisie.

Sprawdź też ➡️ WYMIANA I CZYSZCZENIE FILTRA POWIETRZA W AGREGATACH PRĄDOTWÓRCZYCH

Agregat prądotwórczy – jak jeszcze dbać o zakupiony sprzęt?

W prawidłowym oraz bezawaryjnym działaniu agregatu prądotwórczego ważny jest również jego sposób użytkowania oraz przechowywania – generator powinien zawsze znajdować się w pozycji roboczej, a także stać na równej powierzchni. Gdy agregat używamy tylko sporadycznie – jako dodatkowe źródło prądu, należy zawsze opróżnić zbiornik z paliwem bądź olejem. Zaleca się również uruchomienie raz na jakiś czas (mniej więcej co miesiąc) agregatu prądotwórczego w celu sprawdzenia jakości pracy silnika oraz prądnicy. Na przegląd techniczny i wszystkie czynności diagnostyczne oraz serwisowe należy zwrócić szczególną uwagę – zapewni to zarówno sprawne działanie agregatu przez długie lata, a także bezpieczeństwo dla użytkowników oraz podłączonych do generatora sprzętów i urządzeń.

Instrukcja oraz oznaczenia w języku polskim, dodatkowe części zamienne, pomocne czujniki oraz urządzenia pomiarowe, przystępnie napisany harmonogram czynności serwisowych oraz diagnostycznych, całodobowy serwis przez 7 dni w tygodniu, brak limitu napraw oraz ukrytych kosztów, a także błyskawiczny czas ewentualnej naprawy – kupując agregat prądotwórczy w naszym sklepie, masz pewność, że zadbamy o Twój komfort, satysfakcję oraz bezpieczeństwo. W przypadku, gdy naprawa w ramach gwarancji jest niemożliwa bądź nieopłacalna, oferujemy wymianę na nowy generator. 

Porozmawiaj z nami o najlepszych rozwiązań dla Twojego biznesu

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą stacjonarnych oraz przenośnych agregatów prądotwórczych. Masz pytania, a może już zakupiłeś generator i potrzebujesz pomocy przy czynnościach serwisowych? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź przez formularz na stronie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel