Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki generator prądu do średniej wielkości przedsiębiorstwa?

2021-02-26
Jaki generator prądu do średniej wielkości przedsiębiorstwa?

Ciągłość pracy jest bardzo ważna, aby firma przynosiła założone zyski i tym samym rozwijała się oraz dobrze prosperowała. W wielu branżach kluczowa jest energia elektryczna, czyli prąd, bez którego maszyny przestają pracować, a wszystko – kolokwialnie mówiąc – „stoi” i w efekcie dochodzi do powstawania strat.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregaty z silnikiem Diesla do średniej wielkości firmy – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

2. Moc

3. Koszty eksploatacji

4. Regulator napięcia do agregatu

5. Dobierz z nami agregat dla firmy

A przecież przerwy w dostawie prądu są nieuniknione. Powstają chociażby z tak prozaicznych powodów, jak wichura i burza, które zrywają przewody elektryczne. Ale nie oznacza to, że musimy się nastawić na scenariusz, w którym nie będziemy mogli wykonywać obowiązków służbowych z powodu braku prądu. Wystarczy, że zainwestujemy w urządzenie, dzięki któremu będziemy mieli prąd nawet wtedy, gdy wszyscy okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mierzyli się z jego brakiem. Urządzeniem tym jest agregat prądotwórczy. W sprzedaży dostępne są różne wersje agregatów stacjonarnych i przenośnych, napędzanych olejem napędowym lub benzyną. A jaki generator najlepiej sprawdzi się w przypadku średniej wielkości przedsiębiorstwa? Czym się kierować przy jego wyborze?

Choć stacjonarne agregaty prądotwórcze często używane są do tzw. zasilania awaryjnego, to równie dobrze mogą służyć do pracy ciągłej w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do prądu, na przykład na budowie. Jedno jest pewne – kupując agregat prądotwórczy do przedsiębiorstwa, należy dobrze przemyśleć to, do czego będzie nam służył i jak często mamy zamiar go używać. Wiedza ta jest podstawą do tego, żeby dokonać trafnego zakupu, z którego będziemy zadowoleni. Trzeba wiedzieć o tym, że inne urządzenie sprawdzi się w biurze, a zupełnie inne parametry będzie musiał posiadać agregat, z którego będziemy korzystali do zasilania maszyn. Te drugie mają o wiele większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, przez co generator musi być przystosowany do tego, żeby doskonale spełniał swoje zadanie i nie zawodził.

Agregaty z silnikiem Diesla do średniej wielkości firmy – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

  • Moc

Jednym z parametrów, który powinien mieć decydujący wpływ na nasz wybór, jest moc agregatu. Powinna być ona większa niż moc potrzebna do zasilenia wszystkich podłączonych do niego urządzeń. Oznacza to, że warto sprawdzić, jaką moc mają posiadane przez nas sprzęty, co pomoże uniknąć rozczarowań. Poszukując generatora o dużej mocy, naszą uwagę powinien zwrócić agregat prądotwórczy Proton ZPP 50 SZR. Moc znamionowa tego nowoczesnego generatora wynosi 50000 Watt (63kVA) i, co ważne, może on pracować nawet przez całą dobę. Jest to możliwe dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że generator może być używany przez wiele godzin bez żadnej przerwy, i to w trudnych warunkach. Jego dodatkową zaletą jest cicha praca.

Sprawdź też ➡️ AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY – JAK DOBRAĆ MOC?

  • Koszty eksploatacji

A jeśli jesteśmy już przy cenie, to warto poruszyć też kwestię związaną z kosztami eksploatacji. Inwestując w agregat do średniej wielkości przedsiębiorstwa, z pewnością zależy nam na tym, żeby był on ekonomiczny i bezawaryjny. W przypadku gdy generator ma służyć do pracy ciągłej, a nie tylko zasilania awaryjnego, najlepszym wyborem będzie agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla. Wyróżnia się on mniejszym zużyciem paliwa niż agregat benzynowy i mniejszą awaryjnością.

Sprawdź też ➡️ Agregaty dla biznesu i przemysłu

  • Regulator napięcia do agregatu

Warto wspomnieć też o tym, że różnego rodzaju urządzenia, które schodzą obecnie z taśm produkcyjnych, potrafią być bardzo czułe na wahania napięcia. Tym samym droga maszyna może ulec awarii spowodowanej nagłym spadkiem lub wzrostem napięcia. Jednak można temu zapobiec, decydując się na agregat prądotwórczy, który wyposażony jest w regulator napięcia AVR. Posiada go większość generatorów marki Proton, dzięki czemu mogą one zapewnić bezpieczną pracę urządzeń.

Zakup agregatu prądotwórczego do średniej wielkości przedsiębiorstwa powinien być dobrze przemyślany, a przede wszystkim dopasowany do potrzeb. Mowa tutaj o odpowiedniej mocy znamionowej, która powinna umożliwiać jednoczesne zasilanie niezbędnych do pracy urządzeń. Kolejną ważną rzeczą są różne zabezpieczenia, zapewniające bezawaryjność, takie jak stabilizator napięcia AVR, wskaźniki kontrolujące obroty czy czujniki sygnalizujące poziom oleju. Nie możemy zapomnieć też o odpowiednim napięciu – jednofazowym lub trójfazowym. 

Dobierz z nami agregat dla firmy

Jeżeli zapoznałeś się z ofertą naszej firmy i duży wybór agregatów sprawił, że nie wiesz, na który model się zdecydować lub masz jakieś pytania, to nasi specjaliści chętnie pomogą i udzielą fachowej rady.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

pixel