Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie urządzenia wymagają stabilizacji napięcia?

2020-12-09
Jakie urządzenia wymagają stabilizacji napięcia?

W każdym domu znajduje się całe mnóstwo urządzeń elektronicznych, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Raczej nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że elektronika towarzyszy nam w każdej minucie naszego życia i stała się wszechobecna. Stąd też wielu z nas decyduje się na kupno przenośnego agregatu prądotwórczego, dzięki któremu żadna przerwa w dostawie prądu nie jest nam straszna, a co za tym idzie, nieprzerwanie możemy korzystać ze wszystkich sprzętów.

W tej publikacji — spis treści:

1. Stabilizator napięcia – co to jest?

2. Agregat prądotwórczy z regulatorem AVR - gwarancja bezpieczeństwa sprzętów

3. Czy warto dokupić regulator napięcia do agregatu?

4. Potrzebujesz pomocy w wyborze agregatu prądotwórczego?

Jednak aby nie ponieść żadnych strat, powinniśmy zadbać o stabilizator napięcia. Dlaczego? Zazwyczaj za pożądany gadżet czy najnowszej generacji sprzęt codziennego użytku musimy zapłacić od kilkuset złotych do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nic zatem dziwnego, że chcemy, aby służył nam on jak najdłużej. I dlatego tak ważne jest, żeby w trosce o elektronikę zainwestować w agregat z regulatorem napięcia. Co kryje się pod pojęciem stabilizacji napięcia i dlaczego jest ono tak istotne w przypadku różnych sprzętów domowego użytku?

Stabilizator napięcia – co to jest?

Stabilizator napięcia to nic innego, jak urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest dostarczanie do poszczególnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz elektronicznych prądu o stałej mocy. Innymi słowy, stabilizator zapobiega powstawaniu skoków napięcia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na te urządzenia elektroniczne, które cechują się dość wysokim stopniem czułości. A faktem jest, że skoki napięcia zdarzają się nie tylko na skutek jakiejś awarii, ale mogą też wynikać chociażby ze szczytowych obciążeń i ilości podłączonych w danym momencie urządzeń. Warto też podkreślić, że niebezpieczne dla elektroniki jest nie tylko za wysokie napięcie, lecz również np. zbyt niskie. Dla jakich urządzeń takie wahania mogą być szczególnie niebezpieczne? Z pewnością należy tutaj wymienić takie urządzenia, jak:

  • telewizory,
  • komputery,
  • telefony podłączone do ładowania,
  • pompy ciepła,
  • lodówki.

Zbyt wysokie albo zbyt niskie napięcie może spowodować liczne uszkodzenia, np. wypalenie obwodów wejściowych, co będzie się wiązało z kosztami naprawy, które często są niestety dość wysokie.

Agregat prądotwórczy z regulatorem AVR - gwarancja bezpieczeństwa sprzętów

Stabilizator napięcia to inaczej układ scalony, który utrzymuje właściwe napięcie stałe, niezależnie od obciążenia i tego, ile odbiorników podłączonych jest do agregatu prądotwórczego. Tym samym wszystkie urządzenia pozostają bezpieczne, a zawdzięczamy to ujemnemu sprzężeniu zwrotnemu. Co to oznacza? Otóż ujemne sprzężenie zwrotne jest procesem, w którym dochodzi do ciągłego oddziaływania sygnałów wyjściowych na sygnały wejściowe. A zatem kiedy ma miejsce spadek lub wzrost napięcia, wówczas zachodzi sprzężenie zwrotne i unormowanie napięcia. Większość dostępnych obecnie na rynku generatorów posiada wbudowane stabilizatory napięcia. Doskonałym tego przykładem jest agregat przenośny Proton Oasis 3. Nasz nowoczesny generator z regulatorem napięcia umożliwia uruchamianie różnego rodzaju urządzeń w pełni bezpieczny sposób. Generatory z serii Oasis są bardzo często wybierane do gospodarstw domowych, ponieważ wyróżniają się wyjątkowo cichą pracą. A co, jeśli mamy agregat prądotwórczy starej generacji i nie posiada on stabilizatora? Na szczęście nie oznacza to, że musimy kupować nowy generator, aby zabezpieczyć podłączane do niego urządzenia. 

Sprawdź też ➡️ Agregaty prądotwórcze do domu

Czy warto dokupić regulator napięcia do agregatu?

Posiadany przez Ciebie agregat prądotwórczy spisuje się bardzo dobrze, ale za jego istotny minus uważasz to, że nie posiada on stabilizatora napięcia? Twoje obawy o podłączenie do niego urządzeń elektrycznych są całkiem słuszne i uzasadnione, ale jest na to sposób. Mianowicie istnieje możliwość dokupienia regulatora napięcia AVR, co jest dużo tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego agregatu. Jeżeli posiadamy agregat uniwersalny, to możemy zamówić do niego regulator napięcia KI-DAVR-150S AVR Kipor. To tylko jedna z propozycji, ponieważ wybór stabilizatorów jest bardzo duży, zarówno jednofazowych, trójfazowych, jak i uniwersalnych. Tym samym niezależnie od tego, jaki agregat posiadamy i ile ma on lat, nie powinniśmy mieć problemu, aby dokupić do niego regulator AVR, który zapewni bezpieczeństwo naszych urządzeń.

Sprawdź też ➡️ REGULATOR AVR – CZYM JEST? JAK DZIAŁA? CZY TWOJE URZĄDZENIA SĄ BEZPIECZNE?

Stabilizator napięcia jest niezbędny, jeśli chcemy mieć pewność, że nasza lodówka, telewizor czy telefon nie ulegnie awarii w wyniku nagłego skoku napięcia. Nowoczesne agregaty prądotwórcze do domu są dostępne z wbudowanym już stabilizatorem, a jeśli jesteś posiadaczem starszego modelu, to bez zastanowienia powinieneś zdecydować się na kupno regulatora AVR, który może uchronić Cię przed dużymi wydatkami, związanymi z naprawą sprzętów, które przez skok napięcia przestały prawidłowo działać i wymagają kosztownej naprawy.

Potrzebujesz pomocy w wyborze agregatu prądotwórczego?

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze stabilizatora i jaki będzie odpowiedni do Twojego generatora? A może jesteś zainteresowany zakupem agregatu prądotwórczego z wbudowanym fabrycznie stabilizatorem napięcia i masz kilka pytań z tym związanych? Jeśli tak, to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nasi pracownicy pomogą dobrać generator do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego oraz możliwości finansowych. Wszystko po to, abyś był maksymalnie zadowolony z dokonanego zakupu. Skontaktuj się z nami!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

Regulator napięcia KI-DAVR-150S AVR Kipor

Regulator napięcia KI-DAVR-150S AVR Kipor

Cena regularna: 1 499,00 zł brutto1 274,15 zł brutto
pixel