Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Z czego mogą wynikać problemy z uruchomieniem agregatu zimą?

2021-10-01
Z czego mogą wynikać problemy z uruchomieniem agregatu zimą?

Wielkimi krokami nadchodzi zima, a Ty chcesz się do niej odpowiednio przygotować i w razie przerwy w dostawie prądu spowodowanej usterką linii energetycznej czy też warunkami atmosferycznymi mieć sprawne awaryjne źródło energii? Rozważasz zakup przenośnego agregatu prądotwórczego i zastanawiasz się, czy silnik Diesla nie sprawi Ci problemów przy ujemnych temperaturach na zewnątrz? Szukasz sposobów na to, żeby uniknąć zimowych niespodzianek i odpowiednio przygotować generator do pracy przy ujemnych temperaturach? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregaty prądotwórcze Diesel kontra zimowe mrozy

2. Agregat prądotwórczy Diesel – zadbaj o właściwy serwis

3. Zainwestuj w agregat prądotwórczy, który Cię nie zawiedzie!

4. Zadbaj o niezawodność zasilania w każdych warunkach. Pomożemy Ci w wyborze!

Agregaty prądotwórcze Diesel kontra zimowe mrozy

Zima to czas, który często kojarzy się nam z problemami z uruchomieniem silnika w samochodzie. Czy taka sama sytuacja odnosi się również do agregatów prądotwórczych Diesel? Stanowczo nie! Mimo że ujemne temperatury wpływają na rozruch silnika oraz olej napędowy, to mrozy nie są jedynym winowajcą problemów związanych z uruchomieniem silnika samochodowego czy też tego umieszczonego w agregacie prądotwórczym. Głównej przyczyny należy szukać w osprzęcie oraz elementach dodatkowych, a także szczególną uwagę zwrócić na regularne przeglądy, serwisowanie oraz przestrzeganie zasad eksploatacyjnych. Jeżeli sprzęt bezproblemowo działał cały sezon, to zimą również powinien być niezawodny – a powodu problemów z uruchomieniem należy szukać w konkretnej usterce. Zalecamy więc szczegółowo zapoznać się z załączoną do zakupionego agregatu prądotwórczego instrukcją, a także w razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się bezpośrednio z konsultantami sklepu oraz działem serwisu.

agregat prądotwórczy w pomieszczeniu

Sprawdź jak dbać o agregat ➡️ Jak eksploatować agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy Diesel – zadbaj o właściwy serwis

W okresie zimowym może dochodzić do problemów z uruchomieniem agregatu, jednak najczęściej przyczyną jest niesystematyczny serwis oraz brak odpowiedniego przygotowania generatora prądu pod ujemne temperatury. Dlatego przed okresem zimowym zalecamy szczegółowy przegląd sprzętu oraz części. Akumulator, rozrusznik, regularna wymiana filtrów – o te elementy agregatu z pewnością należy zadbać! W okresie zimowym często stosuje się również specjalny rodzaj paliwa dedykowany pracy przy ujemnych temperaturach, a także środki obniżające temperaturę krzepnięcia – inaczej zwane depresatorami. Każdy dostępny agregat prądotwórczy zakupiony u renomowanego producenta posiada zarówno instrukcję obsługi ze szczegółowo opisanymi częściami, jak również zalecenia, które odnoszą się do użytkowania oraz odpowiedniego serwisowania. Stosując się do regularnych przeglądów we wskazanych przez producenta terminach, nie ma obaw o zimowe mrozy i usterkę generatora. Bez wątpienia najważniejszą sprawą jest więc regularne serwisowanie – wtedy masz gwarancję, że zakupiony agregat prądotwórczy Diesel posłuży na długie lata i sprawdzi się zarówno jako główne, jak i awaryjne źródło energii dla Twojego gospodarstwa, firmy czy też warsztatu!

Zainwestuj w agregat prądotwórczy, który Cię nie zawiedzie!

Szukasz sprzętu, który Cię nie zawiedzie? Chcesz mieć pewność, że w razie jakiejkolwiek usterki otrzymasz natychmiastową pomoc oraz fachowe doradztwo? Kupując sprzęt oczekujesz profesjonalnego i doświadczonego serwisu, a także łatwego dostępu do części zamiennych? W naszej ofercie stawiamy na kompleksową usługę:

  • ✅ szeroki wybór agregatów o zróżnicowanej mocy i elementach dodatkowych,
  • ✅ fachowy oraz przyjazny serwis,
  • ✅ bezproblemowy kontakt,
  • ✅ 24h opieka dla klientów,
  • ✅ atrakcyjne ceny,
  • ✅ pełne zadowolenie klientów o różnych potrzebach i oczekiwaniach.

Jeżeli stawiasz na wydajne, wytrzymałe i niezawodne agregaty prądotwórcze Diesel to rekomendujemy zapoznać się z naszymi bestsellerami: agregat Proton 1 Plus oraz Proton 3 Plus. Wzmocniona konstrukcja, niezawodny silnik, czujniki kontroli parametrów pracy, elektryczny rozrusznik, a także przygotowanie do natychmiastowej pracy po zakupie – oferowane przez nas agregaty prądotwórcze to doskonała inwestycja niezależnie od pory roku!

agregat prądotwórczy proton

Zima oraz związane z nią ujemne temperatury to zjawiska, które utrudniają rozruch silników wysokoprężnych. Dbając jednak o regularny i zalecany przez producenta serwis nie ma obaw o usterki czy problemy z uruchomieniem generatora prądu zimą. 

Zadbaj o niezawodność zasilania w każdych warunkach. Pomożemy Ci w wyborze!

Masz jakiekolwiek pytania odnośnie agregatów prądotwórczych? Potrzebujesz doradztwa w wyborze konkretnego modelu pod swoje gospodarstwo bądź firmę? A może masz jeszcze jakieś wątpliwości związane z możliwymi trudnościami z uruchomieniem agregatu prądotwórczego zimą? W takim razie serdecznie zapraszamy do kontaktu! Bądź niezależny od warunków atmosferycznych, pór roku czy też awarii linii energetycznych oraz przerw w dostawie prądu i zainwestuj w agregat prądotwórczy jak najszybciej!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel