Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki jest najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie mojego generatora pomiędzy okresami użytkowania?

2020-07-22
Jaki jest najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie mojego generatora pomiędzy okresami użytkowania?

Agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla mogą być używane regularnie, na przykład na budowie lub możemy sięgać po nie wyłącznie wtedy, kiedy nagle z powodu jakiejś awarii zabraknie prądu. Większość przedsiębiorstw oraz dużych sklepów posiada generator, aby zabezpieczyć się na wypadek przerwy w dostawie elektryczności, ponieważ dzięki niemu firma może działać normalnie i tym samym nie ponosi żadnych strat. Długie okresy bezczynności najczęściej przydarzają się właścicielom domowych agregatów prądotwórczych. Ale żeby w awaryjnej sytuacji agregat prądotwórczy nas nie zawiódł, musimy pamiętać o jego właściwym przechowywaniu. Co powinniśmy zrobić, aby długi czas oczekiwania generatora na możliwość podjęcia pracy mu nie zaszkodził? Podpowiadamy!

W tej publikacji — spis treści:

1. Prawidłowe przechowywanie agregatów prądotwórczych

2. Jak bezpiecznie przechowywać agregat prądotwórczy?

3. Proton - wybierz jakość, na której możesz polegaćo

Prawidłowe przechowywanie agregatów prądotwórczych

Na żywotność oraz prawidłową pracę agregatów prądotwórczych wpływ ma wiele czynników, np.:

  • ✅ dbałość o regularną konserwację,
  • ✅ wymianę oleju
  • ✅ oraz filtrów.

Ale w przypadku generatorów, które używane są tylko sporadycznie, nie bez znaczenia jest również ich przechowywanie. Jeżeli chcemy zainwestować w wysokiej jakości urządzenie, takie jak np. agregat prądotwórczy z silnikiem diesla Proton 1 Plus, który słynie z niezawodności oraz tego, że zużywa stosunkowo małe ilości paliwa, co przekłada się na kwestie ekonomiczne, to musimy wiedzieć, jak prawidłowo go przechowywać, aby przez swoją niewiedzą nie doprowadzić do pojawienia się jakiejś awarii.

Jak bezpiecznie przechowywać agregat prądotwórczy?

Wydaje Ci się, że o nieużywany agregat prądotwórczy nie trzeba specjalnie dbać? Wystarczy odłożyć go w obojętnie jakie miejsce i zapomnieć o nim aż do chwili, kiedy znów będzie potrzebny? Jeśli tak myślisz, to jesteś w wielkim błędzie. Bo rzucony w kąt generator, tak jak nieużywany samochód kurzący się w garażu, może się "zbuntować" i w efekcie odmówi nam współpracy w sytuacji, kiedy pilnie będziemy go potrzebowali.

Jak do tego nie dopuścić? W jaki sposób go właściwie przechowywać? Jedną z podstawowych kwestii, na jaką musimy zwrócić uwagę, jest pozycja, w jakiej agregat będzie się znajdował. Zaleca się, aby agregat prądotwórczy do domu czy przedsiębiorstwa był przechowywany w takiej pozycji, w jakiej pracuje. A zatem niedopuszczalne jest to, żeby go położyć czy odwrócić na bok. Co więcej, niebezpieczne z punktu widzenia jego żywotności bądź awaryjności może być nawet niewielkie odchylenie. Stąd też powierzchnia, na której mamy zamiar ustawić generator, powinna być równa i stabilna. Co może się wydarzyć, jeśli nie dostosujemy się do wspomnianych zaleceń? Efektem może być szereg awarii, które mogą być mniej lub bardziej kosztowne. Do tych najbardziej typowych konsekwencji niewłaściwego przechowywania agregatu prądotwórczego z pewnością należy zaliczyć zalanie świecy zapłonowej, podłoża, jak również uszkodzenie filtra powietrza.

Sprawdź też ➡️ Z CZEGO MOGĄ WYNIKAĆ PROBLEMY Z URUCHOMIENIEM AGREGATU ZIMĄ?

Kolejną ważną czynnością, o której powinniśmy pamiętać, odkładając agregat na półkę, jest to, żeby usunąć ze zbiornika znajdujące się w nim paliwo. I to niezależnie od tego, czy jest go w zbiorniku dużo, czy jest niemal na dnie. Dlaczego to tak istotne? Przede wszystkim powodem jest to, że paliwo, tak jak wszystko inne, z czasem się starzeje, w wyniku czego dochodzi do różnych procesów, które mogą mieć negatywny wpływ na układ agregatu prądotwórczego. Mianowicie w starym paliwie pojawia się woda, która została wytrącona, jak również osad. Ten z kolei może doprowadzić do zapchania układu paliwowego, czego skutkiem będzie to, że w chwili próby uruchomienia generatora zostaniemy niemiło zaskoczeni. Ale opróżnienie zbiornika to jeszcze nie wszystko. W kolejnym kroku powinniśmy wypalić resztki paliwa, które znajdują się w gaźniku. Tak przygotowany agregat prądotwórczy możemy ze spokojem odłożyć na równą powierzchnię, aby bezpiecznie mógł czekać na moment, kiedy ponownie będzie nam potrzebny.

Aby móc cieszyć się niezawodnością agregatu prądotwórczego, musimy zwrócić szczególną uwagę na sposób jego przechowywania. Pozycja robocza oraz usunięcie paliwa ze zbiornika sprawi, że długa przerwa w użytkowaniu nie będzie miała negatywnego wpływu na działanie urządzenia, które zawsze będzie gotowe do pracy. Takie bezpieczne przechowywanie jest jednym z czynników, który może sprawić, że agregat prądotwórczy do domu lub firmy, będzie się doskonale spisywał przez długie lata.

Proton - wybierz jakość, na której możesz polegać

Jeśli poszukujesz niezawodnego agregatu prądotwórczego, który będzie służył ci przez długie lata, rozważ wybór naszych agregatów. Nasze agregaty prądotwórcze są projektowane z myślą o długotrwałej wydajności i niezawodności, bez względu na to, jak często są używane. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixel