Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki agregat do zasilania wrażliwej na wahania napięcia elektroniki?

2020-12-21
Jaki agregat do zasilania wrażliwej na wahania napięcia elektroniki?

Każdego roku na rynku pojawiają się setki tysięcy nowych urządzeń elektronicznych. Jedne służą nam do rozrywki, a drugie do pracy czy codziennego funkcjonowania. Elektronika opanowała nasz świat do tego stopnia, że z wielu sprzętów nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania, o czym najlepiej świadczy fakt, że nawet chwilowa przerwa w dostawie prądu, a tym samym wyłączenie się urządzenia, potrafi mocno zaburzyć nasz rytm dnia.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat przenośny ze stabilizacją napięcia

2. Jak wybrać idealny agregat prądotwórczy? Skonsultuj się z naszymi ekspertami

Brak możliwości wysłania wiadomości e-mail czy naładowanie migającej baterii w telefonie potrafią wywołać w nas prawdziwy atak paniki. Atak, któremu możemy zapobiec, przygotowując się odpowiednio na ewentualność, jaką jest brak prądu wywołany chociażby wichurą i zerwanym przewodem elektrycznym. W czym upatrywać ratunku? W agregacie prądotwórczym – takim, który będzie bezpieczny dla wrażliwej elektroniki.

Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowocześniejszych sprzętów, które mają niespotykane dotąd funkcje lub wyjątkowo wysokie parametry, zachęcające klientów do ich zakupu. Jednak próżno w tych nowościach technologicznych szukać rozwiązań, które będą miały wpływ na bezawaryjność czy wysoką tolerancję na wahania napięcia. Śmiało można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie, ponieważ zepsucie się urządzenia sprawia, że idziemy do sklepu i kupujemy nowe. I w związku z tym jesteśmy niestety „zalani" sprzętami, które są bardzo czułe nawet na niewielkie wahania napięcia. Stąd też jeżeli inwestujemy w agregat prądotwórczy do domu, żeby w awaryjnych sytuacjach być niezależnym od dostawcy prądu, to powinniśmy wybrać taki, który nie będzie stanowił zagrożenia dla naszego telefonu komórkowego, tabletu, laptopa, telewizora, lodówki czy innego urządzenia, które jest wrażliwe na wahania napięcia.

Agregat przenośny ze stabilizacją napięcia

Agregaty prądotwórcze niewątpliwie zapewniają ogromny komfort, ponieważ nie musimy się martwić, czy brak prądu nie przeszkodzi nam w udziale w ważnym szkoleniu online, pilnym odebraniu poczty elektronicznej czy obejrzeniu ulubionego serialu. Co ważne, z agregatem prądotwórczym bezpieczna jest też nasza żywność znajdująca się w lodówce i zamrażalniku. W obecnych czasach, kiedy wielu z nas przeszło na obowiązkowy home office posiadanie przenośnego agregatu stało się jeszcze istotniejsze. Ale jak już wspomniano, podłączając nasze urządzenia do generatora prądu musimy mieć pewność, że nie dojdzie do spadku napięcia lub jego nagłego wzrostu, co spowoduje uszkodzenie delikatnego, wrażliwego systemu elektroniki. Dlatego też jedynym słusznym wyborem jest agregat przenośny ze stabilizatorem napięcia. W nowoczesnych generatorach, takich jak agregat prądotwórczy Proton Oasis 3 stabilizator ten jest już zamontowany fabrycznie.

Sprawdź też ➡️ 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAINWESTOWAĆ W PRZENOŚNY AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY

Z kolei do agregatów starszej generacji można osobno dokupić regulator napięcia AVR i zamontować go w celu zapobiegania jakimkolwiek wahaniom. Jak działa stabilizator? Otóż agregat ze stabilizacją napięcia wyposażony jest w generator synchroniczny, czyli prądnicę, co oznacza, że bez względu na obciążenie i ilość podłączonych urządzeń do agregatu, napięcie prądu pozostaje cały czas takie samo. Wspomniany już przenośny agregat prądotwórczy Proton Oasis 3 bezpośrednio po zakupie jest gotowy do użycia, zapewniając najwyższej jakości prąd i pełne bezpieczeństwo dla podłączonych do niego sprzętów. Generator ten wyróżnia się wyjątkowo cichą pracą, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do zastosowania w domu. Na podkreślenie zasługuje też niezawodna prądnica, która przekłada się na długą żywotność agregatu... Po agregaty prądotwórcze ze stabilizatorem napięcia sięgają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale też przedsiębiorcy, restauratorzy czy hotelarze. Wszędzie tam, gdzie prąd odgrywa kluczową rolę, a jego brak powoduje przestój w pracy, warto zadbać o to, żeby na stanie znajdował się generator bezpieczny dla wrażliwych urządzeń. 

Sprawdź też ➡️ Co lepsze AVR czy inwerter?

Urządzenia elektroniczne, które odgrywają tak ważną rolę w naszym codziennym życiu nie należą do najtańszych. Dlatego aby mieć do nich nieprzerwany dostęp, a przy tym nie narażać ich na awarię, warto wybrać agregat przenośny, który posiada stabilizator napięcia. Prąd o stałej mocy będzie w pełni bezpieczny nawet dla wyjątkowo czułej elektroniki.

Jak wybrać idealny agregat prądotwórczy? Skonsultuj się z naszymi ekspertami

Jesteś zainteresowany zakupem przenośnego agregatu prądotwórczego, który w razie awarii prądu będzie zasilał wrażliwą na wahania napięcia elektronikę? Wiesz już, że musisz wybrać generator z regulatorem AVR, ale nie masz pojęcia, jakie jeszcze parametry są ważne i czym się kierować, żeby dobrać idealny agregat do swoich potrzeb? Doskonale to rozumiemy, tym bardziej, że zakup generatora wiąże się z niemałym wydatkiem, z którego powinniśmy być zadowoleni przez lata. Dlatego też jesteśmy do Twojej dyspozycji, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy chętnie pomogą Ci w zakupie generatora i posłużą profesjonalną radą.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel