Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać agregat prądotwórczy do food trucka?

2020-11-03
Jak wybrać agregat prądotwórczy do food trucka?

Każdego roku w Polsce odbywa się mnóstwo imprez plenerowych, które przyciągają tłumy ludzi, chcących skorzystać z dostępnych atrakcji. Jak wiadomo żadne wydarzenie typu dni miasta nie może odbyć się bez licznych punktów gastronomicznych, w których można smacznie zjeść i bardzo często spróbować nowych, orientalnych smaków. Jednak aby móc serwować pyszne posiłki na świeżym powietrzu, musimy zaopatrzyć się w sprzęt, który pozwoli utrzymać nam odpowiednie warunki i obowiązujące standardy.

W tej publikacji — spis treści:

1. Foodtruck - czyli biznes na kółkach

2. Jaki generator prądu do food trucka?

3. Jak dobrze dobrać agregat prądotwórczy do food trucka?

4. Pomożemy w wyborze agregatu prądotwórczego do food trucka?

Foodtruck - czyli biznes na kółkach

Chciałbyś się zająć gastronomią, ale nie masz zbyt dużego budżetu, który pozwoliłby na zakup bądź wynajem lokalu, zatrudnienie kelnerów etc.? Wobec tego doskonałym pomysłem będzie zainwestowanie w food truck. I choć najwięcej pracy oraz zysków będziemy mieli w okresie wiosenno-letnim, to z uwagi na organizowane zloty food trucków czy jarmarki bożonarodzeniowe nasz biznes będzie mógł prosperować przez cały rok. Bo zawsze znajdzie się jakieś wydarzenie, na które można się udać wraz ze swoją mobilną gastronomią, której niewątpliwą zaletą jest to, że może raczyć swoimi specjałami w różnych miejscach Polski, jak i poza jej granicami. Jednego dnia możemy być w górach, a drugiego nad morzem.

Stąd też ogromną popularnością cieszą się od jakiegoś czasu food trucki, czyli mobilne punkty gastronomiczne. Rzeczą oczywistą jest, że musi być w nich prąd, dzięki któremu będą działały niezbędne urządzenia, jak chociażby lodówka. A zatem nieodzownym elementem wyposażenia food trucka staje się agregat prądotwórczy. Czym się kierować przy jego wyborze? O tym w naszym artykule!

Jaki generator prądu do food trucka?

Wybór agregatów jest bardzo duży, dzięki czemu z łatwością powinniśmy dobrać generator do swoich potrzeb. Bo z całą pewnością zakup generatora nie powinien być przypadkowy. W końcu zamierzamy z nim przemierzać setki kilometrów, a co się z tym wiąże – ma być on nie tylko bezawaryjny, wydajny i o niewielkich gabarytach, ale też cichy. Hałas spowodowany pracą generatora na pewno jest niepożądany przy punkcie gastronomicznym. Wydaje Ci się, że znalezienie takiego idealnego modelu jest nie lada wyzwaniem? Nic bardziej mylnego. Nasi pracownicy służą kompleksową pomocą w wyborze urządzenia, odpowiadają na wszystkie nurtujące pytania, co przekłada się na szybki i satysfakcjonujący zakup. Szukasz przenośnego i cichego generatora? Jedną z propozycji jest agregat prądotwórczy z silnikiem Diesla Proton Oasis Plus 360. Co ważne w przypadku food trucków – łatwo się go transportuje oraz wyróżnia się on cichą pracą. Na pełnym zbiorniku jest w stanie pracować osiem godzin. Jeżeli urządzenie ma nam dostarczać prąd przez dłuższy czas, wystarczy, że dolejemy do zbiornika paliwo. Takie przenośne agregaty wyposażone są w kółka, co dodatkowo ułatwia ich transport i przemieszczanie.

Jak dobrze dobrać agregat prądotwórczy do food trucka?

Agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla mają różną moc, dlatego, zanim zaczniemy dokonywać wyboru konkretnego modelu, powinniśmy obliczyć, ile urządzeń będzie potrzebowało zasilania prądem i tym samym, jaką moc powinien mieć nasz generator. W większości food trucków znajdziemy lodówkę, kuchenkę, frytkownicę, opiekacze oraz ekspres do kawy. Nie możemy zapomnieć też o oświetleniu czy okapie, który będzie pochłaniał zapachy. Istotne jest też to, aby generator prądu był wyposażony w stabilizator napięcia, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się tym, że odbiorniki ulegną uszkodzeniu poprzez nagły skok napięcia.

Często poszukując agregatu prądotwórczego do food trucka, zastanawiamy się, czy zdecydować się na model zasilany benzyną, czy też olejem napędowym? Generatory benzynowe są bez wątpienia tańsze, jednak cechują się większym spalaniem, co oznacza, że patrząc długofalowo, bardziej opłacalna jest inwestycja w agregat Diesla. Co do gabarytów i wagi generatorów, to mniejsze i lżejsze są modele benzynowe, czego powodem jest mniejsza prądnica. Jednakże, jak już wspomniano, przenośne agregaty zazwyczaj posiadają kółka oraz uchwyt, które sprawiają, że nie ma problemu z ich przenoszeniem, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z modelem na benzynę, czy na olej napędowy.

Sprawdź też ➡️ 3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ AGREGAT Z SILNIKIEM DIESLA

Agregaty prądotwórcze do food trucków muszą być niezawodne, dlatego powinniśmy postawić na ich wysoką jakość. Kuszące niską ceną generatory dostępne w sklepach budowlanych mogą nas niemiło rozczarować, ponieważ nie sprawdzą się przy wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach, takich jak np. upały. A tym samym, zamiast zaoszczędzić, narazimy się na podwójne wydatki. Przenośny, cichy agregat prądotwórczy, z możliwie najniższym spalaniem i wydajną pracą przez kilkanaście godzin – właśnie taki powinien być idealny agregat prądotwórczy do food trucka, który znajdziesz w Proton Polska!

Pomożemy w wyborze agregatu prądotwórczego do food trucka

Jeśli szukasz niezawodnego agregatu do food trucka, który będzie dostosowany do potrzeb Twojej małej gastronomii, to zapoznaj się szeroką ofertą naszych generatorów, a w razie pytań bądź wątpliwości skontaktuj się z zespołem naszych specjalistów, którzy służą profesjonalnym doradztwem i obsługą na najwyższym poziomie. Pamiętajmy, że tylko dostosowany do potrzeb generator będzie gwarancją stuprocentowego zadowolenia, a nikt nie dobierze go lepiej niż specjalista z wieloletnim doświadczeniem, który ma ogromną wiedzę na temat agregatów. Zaufaj nam, bo oprócz najwyższej jakości urządzeń zapewniamy dwudziestoczterogodzinny serwis i profesjonalną pomoc w razie ewentualnej awarii.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixel