Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak korzystać z agregatów prądotwórczych podczas niekorzystnych warunków pogodowych?

2022-02-09
Jak korzystać z agregatów prądotwórczych podczas niekorzystnych warunków pogodowych?

Obawiasz się korzystać agregatu prądotwórczego w sytuacji trudnej i wymagającej pogody, na przykład wichury, deszczu czy intensywnych opadów śniegu? Jeśli musisz włączyć urządzenie stojące na zewnątrz domu, koniecznie dostosuj się do porad, które omówimy w tym artykule i przy okazji dobierz typ urządzenia do awaryjnego zasilania. Zapraszamy do jego lektury!

W tej publikacji — spis treści:

1. Jak korzystać z agregatu podczas gorszej pogody? Oto, co musisz wiedzieć

2. Agregat prądotwórczy, który jest łatwy w obsłudze i odporny na niesprzyjające czynniki atmosferyczne – jaki wybrać?

3. Jak wybrać agregat odporny na warunki atmosferyczne?

Jak korzystać z agregatu podczas gorszej pogody? Oto, co musisz wiedzieć

Pierwszy kontakt z agregatem prądotwórczym może budzić różnego rodzaju obawy – w końcu to urządzenie wyposażone w silnik o sporej mocy, w dodatku zasilane paliwem. Na szczęście wcale nie trzeba się bać! Jeśli wybierzesz model agregatu zaufanej firmy i będziesz korzystał z tego awaryjnego zasilania zgodnie z sugestiami producenta, nie czekają Cię żadne przykre czy niebezpieczne sytuacje. Nawet, jeśli mówimy o użytkowaniu zewnętrznego agregatu w szczególnych okolicznościach, takich jak nieprzyjazna pogoda – silny wiatr, mocne opady deszczu lub śniegu czy grad. Najważniejsze, w jaki sposób będziemy przechowywać nasze urządzenie do zasilania – staraj się je chronić przed bezpośrednim kontaktem z wilgocią. Warto w tym kontekście przemyśleć zakup agregatu prądotwórczego przenośnego, który w razie potrzeby można swobodnie, za pomocą kółek, przesunąć chociażby pod zadaszenie. Jeśli deszcz to częsty problem, a Ty musisz korzystać z agregatu na zewnątrz budynku, dobrym pomysłem może być wybór urządzenia w specjalnej obudowie odpornej na deszcz, takiego jak agregat prądotwórczy 50kW Proton model ZPP 50 z układem SZR.

Co warto wiedzieć? Nasi specjaliści przypominają: o odporności na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych zawsze poinformuje Cię specjalny kod IP, który znajdziesz w specyfikacji agregatu. Agregat prądotwórczy z kodem IP 23-25 jak najbardziej może stać na zewnątrz, jednak wyłącznie pod zadaszeniem. Z kolei agregat z kodem IP 55 lub wyższym, może stać w dowolnym miejscu.

Przy okazji pamiętaj, że zawsze prawidłowe działanie agregatu zależy od niezakłóconego przepływu oleju i paliwa, w związku z czym musisz umiejscowić urządzenie na płaskim, stabilnym stanowisku – dotyczy to nie tylko agregatów stacjonarnych, ale też przenośnych. Dzięki właściwej eksploatacji takie urządzenia, jak agregat prądotwórczy Diesel czy benzynowy, wydłużysz jego żywotność, a więc dłużej będziesz zabezpieczony przed nagłymi przerwami w dostawie prądu elektrycznego.

Sprawdź też ➡️ JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED AWARIĄ INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ?

Agregat prądotwórczy, który jest łatwy w obsłudze i odporny na niesprzyjające czynniki atmosferyczne – jaki wybrać?

Jak już wiesz, pierwszym krokiem do pełnego bezpieczeństwa jest wybór odpowiedniego agregatu prądotwórczego, skonstruowanego w taki sposób, żeby najlepiej się sprawdzać w plenerze. Jeśli masz wątpliwości, jaki dokładnie typ urządzenia się sprawdzi, zajrzyj na nasza stronę internetową i skorzystaj z podpowiedzi naszych ekspertów, którzy oferują swoją pomoc w wyborze odpowiedniego, bezpiecznego i pracującego ekonomiczne, agregatu prądotwórczego Diesel. Jak już wspominaliśmy, szczególnie rekomendowane przez nas do pracy “pod chmurką” agregaty prądotwórcze to te zabudowane, w odpowiednim stopniu chronione przed deszczem czy śniegiem. Ich dodatkowym plusem jest też cicha praca oraz bezpieczeństwo – nie tylko nikt nieupoważniony nie będzie miał dostępu do wnętrza, ale też urządzenie nie będzie niebezpieczne dla osób przypadkowo znajdujących się w jego zasięgu. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące montażu czy eksploatacji agregatu prądotwórczego, koniecznie zadzwoń na naszą infolinię lub napisz do nas wiadomość – z przyjemnością Ci pomożemy.

Jak wybrać agregat odporny na warunki atmosferyczne?

Jeśli zastosujesz się do prostych, omówionych w naszym poradniku wskazówek, korzystanie z agregatu prądotwórczego w warunkach trudnej pogody wcale nie będzie problematyczne. Jak już wiesz, ważny jest też sam model urządzenia – wybierz ten dobrej jakości, wyróżniający się konstrukcją odporną na warunki atmosferyczne. Tego typu agregaty znajdziesz w naszym sklepie internetowym, w którym eksperci czekają na to, żeby pomóc Ci w wyborze najbardziej optymalnego modelu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel