Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gwarancja a Twój agregat prądotwórczy

2020-10-21
Gwarancja a Twój agregat prądotwórczy

Generator prądu to niewątpliwie dość skomplikowane urządzenie, które składa się z setek, a nawet tysięcy mniejszych i większych części mechanicznych. Na niezawodność agregatu wpływ ma wiele czynników, ale z pewnością nie bez znaczenia jest wysoka jakość zakupionego generatora, jego prawidłowa eksploatacja oraz odpowiednia konserwacja. Bywa jednak też tak, że mimo dużej dbałości o posiadane urządzenie, ulega ono awarii. Jeżeli nastąpi ona stosunkowo krótko po zakupie, wtedy może się okazać, że nie musimy się martwić dodatkowymi wydatkami, ponieważ naprawa zostanie przeprowadzona w ramach gwarancji.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregaty i ich gwarancja - na co zwrócić szczególną uwagę?

2. Jak przedstawia się czas trwania gwarancji?

3. Jak prawidłowo eksploatować generator prądu, aby uniknąć awarii?

W dobie wszechobecnej elektroniki generatory prądu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Okazuje się, że nawet chwilowy brak prądu spowodowany np. przerwaniem linii energetycznej całkowicie paraliżuje nasze normalne funkcjonowanie. Dla zdecydowanej większości branż przerwa w dostawie prądu jest tożsama z przerwą w pracy, co z kolei generuje straty finansowe. Ale generatory prądu znajdują zastosowanie nie tylko w firmach. Często sięgają po nie osoby prywatne, ponieważ agregat prądotwórczy do domu da nam komfort psychiczny, że w przypadku awarii nie rozmrozi nam się zamrażalnik i nie będziemy musieli spędzać kilku godzin przy świeczkach. Wybierając agregat, zwracamy uwagę na przeróżne parametry, ale zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do kwestii związanych z gwarancją. Jest to błąd, bo nie brakuje w sprzedaży agregatów, które mają tak skonstruowaną gwarancję, że w przypadku uszkodzenia którejś z części, gwarancja nie będzie obejmowała jej naprawy czy wymiany. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa decydujmy się na zakup generatorów, które mają jasno określone warunki gwarancji, tak jak w naszym sklepie internetowym, dzięki którym ewentualna awaria zostanie usunięta bezproblemowo i bezkosztowo.

Agregaty i ich gwarancja - na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak już wspomniano agregat prądotwórczy do domu, firmy czy gospodarstwa rolnego jest urządzeniem skomplikowanym pod względem budowy, a to oznacza, że uszkodzeniu może ulec wiele różnych części. Stąd też wybierając generator prądu, warto zasięgnąć informacji, jaki jest zakres gwarancji, czyli, innymi słowy, co obejmuje. Niestety czasami zdarza się tak, że gwarancją objęte są wyłącznie te części, które są najrzadziej eksploatowane, a zatem prawdopodobieństwo ich zepsucia się jest bardzo małe. Tym samym awaria innej części niż ta wymieniona w opisie gwarancyjnym, będzie wiązała się z koniecznością naprawy na własny koszt.

agregat prądotwórczy w terenie

Jak przedstawia się czas trwania gwarancji?

Zazwyczaj na agregaty kupowane przez przedsiębiorców udzielana jest roczna gwarancja, natomiast na te, które mają służyć osobom prywatnym aż dwa lata. Każdy, kto zdecyduje się na zakup agregatu prądotwórczego w naszym sklepie internetowym, otrzymuje gwarancję na dwadzieścia cztery miesiące i zyskuje pewność, że w razie jakiejkolwiek usterki otrzyma szybką i fachową pomoc. To bardzo ważne, tym bardziej że nie ma rzeczy, która nie może się zepsuć. I choć awarie naszych sprzętów zdarzają się stosunkowo rzadko, to nie można ich wykluczyć. Na szczęście oferowana przez nas gwarancja i serwis pozwalają szybko uporać się z problemem. Tym, co nas wyróżnia, jest bez wątpienia dostępność. Jesteśmy do dyspozycji klientów dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Co więcej, jesteśmy w stanie dokonać naprawy generatora nawet w ciągu doby od zgłoszenia awarii. U nas nie ma limitu napraw ani żadnych ukrytych kosztów. A w razie braku możliwości naprawy agregatu, wymieniamy go na nowy. Jednym słowem naszym priorytetem jest zadowolenie klienta i właśnie takie gwarancje zasługują na uwagę.

Jak prawidłowo eksploatować generator prądu, aby uniknąć awarii?

Choć modeli generatorów prądu jest w sprzedaży wiele, to podstawowe zasady prawidłowej eksploatacji, są takie same zarówno jeśli chodzi o stacjonarne agregaty prądotwórcze, jak i te przenośne.

Poznaj 5 zasad, o których warto pamiętać:

  1. Jedną z kluczowych kwestii jest to, żeby po zakupie urządzenia, a przed jego pierwszym uruchomieniem, dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi.
  2. Bardzo ważne jest też regularne sprawdzanie poziomu oleju oraz tego, w jakim stanie jest filtr powietrza.
  3. Trzeba też pamiętać o tym, żeby w momencie uruchamiania agregatu nie były podpięte żadne odbiorniki, które podłączamy dopiero wtedy, gdy agregat jest już włączony. Z kolei przed jego wyłączeniem należy najpierw wszystkie odbiorniki odłączyć.
  4. W przypadku, gdy agregat służy nam wyłącznie jako rezerwowe źródło zasilania i jest używane stosunkowo rzadko, to za każdym razem powinniśmy opróżnić zbiornik z paliwem.
  5. Nie bez znaczenia jest też to, w jaki sposób przechowujemy generator. Otóż powinien on znajdować się w pozycji roboczej i stać na równej powierzchni.

Sprawdź też ➡️ Jak eksploatować agregat prądotwórczy?

Stosując się do tych złotych zasad, z pewnością przyczyniamy się do dłuższej żywotności agregatu i jego bezawaryjności.

agregat prądotwórczy

Agregaty prądotwórcze marki Proton

Decydując się na zakup generatora prądu, warto kierować się jego wysoką jakością, sprawdzoną marką i niezawodnym serwisem. Wybierając produkty z naszego sklepu, klient otrzymuje dwuletnią gwarancję i pewność, że w razie jakiejkolwiek awarii nasi serwisanci błyskawicznie naprawią agregat w ramach posiadanej gwarancji. Jeżeli szukasz idealnego agregatu dopasowanego do swoich potrzeb, nie wiesz, na jaki się zdecydować lub masz kilka pytań, to koniecznie skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści udzielą fachowej rady. Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów i świadczenie najwyższej jakości obsługi.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

pixel