Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Własny generator prądu – czy to się opłaca?

2020-12-15
Własny generator prądu – czy to się opłaca?

Trudno jest sobie wyobrazić w obecnych czasach funkcjonowanie bez prądu. I nie mówimy tutaj o długofalowym braku dostępu do energii elektrycznej. Czasami nawet sporadyczna, kilkugodzinna przerwa w dostawie prądu, spowodowana chociażby awarią wywołaną przez powalone drzewo, które spadło na linie energetyczne, potrafi przysporzyć nam mnóstwo problemów.

W tej publikacji — spis treści:

1. Wysokiej jakości agregaty prądotwórcze – czyli jakie?

2. Agregat prądotwórczy do domu – jego zalety i zastosowanie

3. Jaki agregat prądotwórczy wybrać?

4. Dopasujemy agregat prądotwórczy do Twoich potrzeb

Przymusowa przerwa w pracy, brak możliwości wysłania ważnego maila czy rozmrażające się produkty z zamrażalnika to tylko kilka z bolączek, które dotykają nas przy przerwie w dostawie prądu. Wystarczy, że zainwestujemy we własny generator prądu, a nigdy nie doświadczymy problemów i niedogodności, o jakich wspomnieliśmy. Zastanawiasz się, czy inwestycja w agregat prądotwórczy do domu się opłaca? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi z bliska i zwrócić uwagę na kilka istotnych zalet, jakie wynikają z posiadania własnego generatora prądu.

Wysokiej jakości agregaty prądotwórcze – czyli jakie?

Mieszkasz w miejscu, gdzie stosunkowo często dochodzi do przerw w dostawie prądu? A może masz home office i niemal codziennie stresujesz się tym, że przez brak prądu nie będziesz mógł na czas wykonać swoich obowiązków służbowych? Wobec tego najwyższy czas pomyśleć o własnym generatorze prądu. Wysokiej jakości agregaty prądotwórcze, jakie dostępne są w naszym sklepie internetowym, to gwarancja bezawaryjności, bezpieczeństwa i długoletniego użytkowania. A jak przedstawiają się koszty za energię dostarczaną przez agregat prądotwórczy? Niewątpliwie są one nieco wyższe niż cena prądu sieciowego, jednakże musimy mieć świadomość tego, że generator prądu jest jedynie urządzeniem awaryjnym, a nie takim, które wykorzystujemy do codziennego użytku. Stąd też nie powinniśmy rozpatrywać tego w kategoriach wad, a stały dostęp do energii elektrycznej i nieprzerwane działanie wszystkich sprzętów z pewnością są warte tego, żeby czasami ponieść minimalnie większe koszty za bezpieczeństwo, spokój ducha i wygodę.

Agregat prądotwórczy do domu – jego zalety i zastosowanie

Agregat prądotwórczy nie zastępuje automatycznie prądu sieciowego, a dostarcza energię elektryczną jedynie do tych urządzeń, które zostaną do niego podłączone. W każdym gospodarstwie domowym te priorytety będą inne. Jednak dla zdecydowanej większości bardzo ważne będzie to, żeby dzięki generatorowi działało oświetlenie, lodówka, komputer czy instalacja grzewcza. Decydując się na zakup generatora, do wyboru mamy agregaty przenośne oraz stacjonarne agregaty prądotwórcze. Zacznijmy od wersji przenośnej, której przykładem jest jednofazowy agregat prądotwórczy Proton 1 Plus Diesel. Jego istotną zaletą jest to, że wyposażony jest on w kółka, które umożliwiają bezproblemowe transportowanie go z jednego miejsca do drugiego. Model ten posiada silnik o prostej konstrukcji, co przekłada się na jego żywotność, a spalanie wynosi ok. 1,2 litra na godzinę. Taki generator z regulatorem napięcia AVR zapobiegający skokom napięcia, które mogłyby być niebezpieczne dla czułych urządzeń, doskonale sprawdza się zarówno jako zapasowe źródło energii w domu, jak i w firmie. A co z generatorami stacjonarnymi? Otóż stacjonarne agregaty prądotwórcze dużo częściej niż do domu wybierane są do gospodarstw rolnych czy zakładów produkcyjnych, czego powodem jest m.in. wyższa cena urządzenia.

Sprawdź też ➡️ Agregaty prądotwórcze do domu

Jaki agregat prądotwórczy wybrać?

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór agregatów różnego rodzaju. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na:

Jeżeli szukamy urządzenia do gospodarstwa domowego, to wystarczający powinien być generator jednofazowy. Częstą zagwozdką zainteresowanych agregatami prądotwórczymi jest to, czy wybrać model na benzynę, czy może Diesel. Otóż agregaty Diesla są nieco droższe, ale jeżeli chodzi o eksploatację, to wypadają zdecydowanie korzystniej niż modele benzynowe. Szczególnie jeśli mówimy o agregatach stacjonarnych.

W dzisiejszych, zelektronizowanych czasach posiadanie własnego generatora prądu jest jak najbardziej uzasadnione i opłacalne. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu zawsze będziemy mieli dostęp do energii elektrycznej, co oznacza, że nie będziemy musieli przebywać w ciemności w sytuacji, gdy nastąpi nieoczekiwana przerwa w dostawie energii sieciowej, a wszystkie urządzenia, które podłączymy do odbiornika, będą nieprzerwanie pracowały, dbając o komfort naszego funkcjonowania.

Sprawdź też ➡️ Jaki agregat prądotwórczy do Twojego domu?

Dopasujemy agregat prądotwórczy do Twoich potrzeb

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego agregatu dopasowanego do indywidualnych potrzeb może być dla niektórych wyzwaniem. Dlatego, jeśli nie wiesz czym się kierować, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z zakupu, to zgłoś się do nas. Nasi pracownicy udzielą Ci fachowej rady, odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania i omówią najważniejsze aspekty. Dzięki temu zakup generatora stanie się łatwy, szybki i przyjemny.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel