Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Montaż i dostawa agregatów prądotwórczych o mocy 100kW oraz 30kW - Spedycja Polska Spedcont SP z o.o.

2019-03-22
Montaż i dostawa agregatów prądotwórczych o mocy 100kW oraz 30kW - Spedycja Polska Spedcont SP z o.o.

Pod koniec 2018 roku zrealizowaliśmy system awaryjnego zasilania dla firmy SPEDYCJA POLSKA SPEDCONT Sp z O.O. z Łodzi. Nasze agregaty zapewnią awaryjne zasilanie dla serwerowni i całego budynku administracyjnego. Stworzony przez nas system, zintegrowaliśmy z systemem podtrzymania zasilania, opartego o zasilacze UPS.

W tej publikacji — spis treści:

1. Agregat prądotwórczy Proton ZPP 100kW

2. Agregat prądotwórczy Proton ZPP 30kW

3. Rozwiązania

4. Niezawodne agregaty prądotwórcze

W ramach tej realizacji wykorzystaliśmy dwa agregaty:

Agregat prądotwórczy Proton ZPP 100kW

Instalacja bezpośrednio na płycie fundamentowej, agregat w wyciszonej obudowie generuje zaledwie hałas na poziomie 85dB, która jest równocześnie odporna na warunki atmosferyczne. Był to ważny aspekt gdyż agregat znajduje się blisko budynku administracyjnego, dzięki solidnie wykonanemu wyciszeniu praca agregatu nie będzie przeszkadzać znajdującym się obok pracownikom. Zainstalowany agregat generuje maksymalny prąd na poziomie 110 kW i jest wyposażony w układ SZR. Dzięki wysokiej klasy regulatorowi napięcia AVR marki Stamford praca wszystkich sterowników znajdujących się w budynku w tym serwerów jest zabezpieczona wysokiej jakości prądem o przebiegu sinusoidalnym.

Agregat prądotwórczy Proton ZPP 30kW

Zainstalowany po drugiej stronie kompleksu również wyposażony w system samoczynnego załączania rezerwy (SZR). Agregat ten zabezpieczy pozostałe mniejsze budynki mocą znamionową wynoszącą 30kW.

Sprawdź też ➡️ Agregaty prądotwórcze przemysłowe

Rozwiązania

Obydwa agregaty zostały dodatkowo wyposażone w grzałki oleju oraz cieczy chłodzącej do pracy w minusowych temperaturach.

Taka konfiguracja, pozwoliła na rozwiązanie dwóch najważniejszych problemów zgłoszonych nam przez Klienta:

  • ✅ bezpieczeństwo zachowania ciągłości pracy całego kompleksu - warunek konieczny sprawnego funkcjonowania firmy w sytuacji zaniku zasilania z sieci elektroenergetycznej;
  • ✅ uniknięcie wyłączenia serwera oraz wszystkich systemów informatycznych w przypadku wyczerpania zasilaczy UPS - konieczne było zainstalowanie takiego generatora, który w przypadku zaniku napięcia, dostarczy zasilanie do serwerowni zanim zasilacze podtrzymujące systemy wyczerpią się.

Prace instalacyjne rozłożyliśmy na dwa dni. Poza dostarczeniem, zainstalowaniem i wpięciem generatorów prądu do istniejącej instalacji:

  • ✅ przeprowadziliśmy szkolenia z obsługi dostarczonych urządzeń;
  • ✅ dokonaliśmy rozruchu urządzeń;
  • ✅ wykonaliśmy prace serwisowe, niezbędne po pierwszym uruchomieniu agregatów.

Niezawodne agregaty prądotwórcze

Nie ryzykuj przerw w zasilaniu. Skorzystaj z naszego doświadczenia i sprawdzonej technologii. Dostarczamy nie tylko sprzęt, ale również kompleksową obsługę - od montażu, przez szkolenia, do serwisu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel