Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Cykliczny raport z dokonanych ulepszeń agregatów Proton - Cichy agregat prądotwórczy

2017-11-04
Cykliczny raport z dokonanych ulepszeń agregatów Proton - Cichy agregat prądotwórczy

Cichy agregat prądotwórczy

Każdego roku nasze agregaty przechodzą modyfikacje zarówno techniczne jak i technologiczne. Ulepszenia te są one spowodowane nieustannie zmieniającymi się oczekiwaniami naszych klientów. Każde wdrożenie zmian jest procesem długotrwałym, gdyż należy uwzględnić każdą ewentualność, która powstaje nawet przy pozornie drobnych zmianach. W poniższym raporcie znajdziecie Państwo zmiany wykonane w listopadzie 2017 roku. Zmiany te skupiają się na ulepszeniach mających na celu uzyskanie jak najbardziej cichej jednostki prądotwórczej. Cichy agregat prądotwórczy, jak widać, uzyskujemy nie tylko za pomocą dodatkowego wyciszenia obudowy ale również poprzez zmianę innych komponentów, zapraszamy do krótkiej lektury.


1. Niższy hałas zmniejszony o 4dB(A)

1.1 Osłona dźwiękoszczelna zestawu cichego generatora 2017 przeszła usprawnienia w postaci nowego projektu, uwzględniającego wentylację i rozpraszanie ciepła, maksymalizując ograniczenie obszaru emisji dźwięku, zmniejszając tym samym hałas samego agregatu prądotwórczego.

1.2 Gąbka pochłaniająca dźwięk została przemodelowana w celu osiągnięcia większej gęstości, grubości i powierzchni przyklejania, znacznie zwiększając efekt pochłaniania dźwięku. 1.3 Do korpusu zestawu generatora został dodany wspornik labiryntowy AVR, a wspornik akumulatora zmieniono na wspornik labiryntowy, tak jak na poniższej ilustracji:

Osiągnięto dzięki temu obniżenie hałasu generatora o 3 dB(A). Dane testu są następujące:

 

Typ

2016

2017

Hałas przy 7 m

74 dB(A)

70 dB(A)

 

2. Niższa temperatura oleju silnikowego

2.1 System przepływu powietrza w zbiorniku wyciszającym zestawu generatora 2017 został zaprojektowany na nowo, maksymalizując zapewnioną separację pomiędzy częściami zimnymi i gorącymi. Gwarantuje zachowanie przepływu ciepła i zimna przez wyznaczone ścieżki bez wpływania na siebie, by pomóc w obniżeniu temperatury oleju silnikowego w generatorze z silnikiem Diesla;

 

2.2 W silniku generatora 2017 zastosowano podwyższone koło zamachowe, aby zwiększyć przepływ powietrza i zredukować obciążenie cieplne całej maszyny, a co za tym idzie, zmniejszać temperaturę oleju. 2.3 Silnik zestawu cichego generatora 2017 wyklucza mechanizm wałka równoważącego, eliminując tym wzrost temperatury powodowany ruchem wałka w karterze, skutkując obniżeniem temperatury oleju w silniku Diesla o 8 °C. W celu kompensacji dodatkowych wibracji spowodowanych usunięciem wałka równoważącego, zmniejszyliśmy wartość dodatkowo wzbudzanych wibracji do najniższego poziomu, dopasowując wagę bloku wału korbowego, przy tym precyzyjnie kontrolując wagę niezrównoważoną koła zamachowego, zmniejszając wagę korbowodu oraz stosując szereg innych środków. Zdał on także 1000-godzinny test niezawodności.

 

2.4 Temperatura oleju silnikowego zestawu generatora obniżona o 15°C. Dane testu są następujące:

Temperatura oleju silnikowego

Typ

2016

2017

Temperatura otoczenia

Silnik Diesel Proton

96°C

86°C

30°C

Agregat prądotwórczy

125°C

110°C

30°C

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel