Agregat prądotwórczy w rolnictwie

W dzisiejszym przemyśle rolniczym sprzęt jest w dużym stopniu zautomatyzowany. W związku z tym absolutnie niezbędne jest zapewnienie bezproblemowego zasilania awaryjnego. Nagła utrata zasilania i uszkodzone linie mogą mieć poważny wpływ na działalność rolniczą i gospodarstwa rolne, powodując ofiary śmiertelne wśród zwierząt gospodarskich i straty w plonach.
Gospodarstwo rolne, chlewnia, ferma drobiu czyli agregat prądotwórczy w rolnictwie - jak wybrać?
W 2017 r. gospodarstwa rolne zajmowały ponad połowę (52,4%) powierzchni Polski. Według statystyk im dalej znajduje się przestrzeń rolnicza od aglomeracji miejskich tym potencjał wyłączenia energii rośnie. Problem jest niezwykle widoczny w trakcie trwania dużych zawirowań pogodowych które mogą i jak historia pokazuje pozostawiły wiele odległych miejscowości bez prądu na wiele dni. Nowoczesne systemy rolnicze są energochłonne, a niezawodne zasilanie rezerwowe podczas przerw w dostawach energii jest w wielu sytuacjach niezbędne.
Rozwiązanie: wytwarzanie własnej energii elektrycznej
W dzisiejszym przemyśle rolniczym sprzęt jest w dużym stopniu zautomatyzowany. W związku z tym absolutnie niezbędne jest zapewnienie bezproblemowego zasilania awaryjnego. Nagła utrata zasilania i uszkodzone linie mogą mieć poważny wpływ na działalność rolniczą i gospodarstwa rolne, powodując ofiary śmiertelne wśród zwierząt gospodarskich i straty w plonach. To niepokojące, że wiedząc, że możesz stracić swoją firmę i środki do życia z powodu awarii zasilania, nad którą nie masz żadnej kontroli. agregaty rolnicze przekazują państwu tę kontrolę z powrotem. Rozumiemy, że gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa rolne potrzebują:
-
czystych,
-
wydajnych,
-
wysoce niezawodnych
-
niedrogich rozwiązań
Studnie głębinowe w tym pompy wody dla zwierząt i upraw, schładzalniki mleka, dojarki, elektronarzędzia, sprzęt, zamrażarki, szopy do strzyżenia to tylko jedne z nielicznych odbiorników w gospodarstwach rolnych. Każde gospodarstwo rolne ma swoje własne zapotrzebowanie na moc w zależności od wielkości i przeznaczenia gruntów, a agregaty prądotwórcze z silnikami wysokoprężnymi (diesel) są budowane do każdego celu. Dla wielu rolników posiadanie zapasowego generatora ma bardzo duży sens, jednak sam zakup agregatu odpowiedniego do indywidualnych potrzeb może nie być takim łatwym zadaniem.
Naszą ofertę od 11 lat kierujemy do sektora rolniczego z tego względu mamy bardzo duże doświadczenie w doborze odpowiednich rozwiązań zabezpieczających gospodarstwa rolne przed stratami. Zapraszamy Cię do kontaktu z naszym doradcą liczymy, że będziemy mogli pomóc.
Telefon - 43 307 00 00 E-mail: kontakt@proton-polska.pl